Sobota 12. október 2024Meniny má Maximilián

Futbal

Levante sa prebojovalo do štvrťfinále Španielskeho pohára

V utorkovom osemfinále zdolali ligového konkurenta Real Valladolid na jeho trávniku 4:2.,aktualizované

Inter Miláno so Škriniarom postúpil do semifinále Talianskeho pohára

Víťazný gól strelil v siedmej minúte nadstaveného času z priameho kopu Christian Eriksen.

Zomrel Jozef Vengloš – najväčšia osobnosť slovenského futbalu

O futbale prednášal v 120 krajinách, v rokoch 1995 až 2013 bol prezidentom Aliancie európskych futbalových trénerov, následne ho zvolili za jej čestného prezidenta.,aktualizované

Termín volieb prezidenta FC Barcelona stanovili na 7. marca

Bývalý prezident Josep Maria Bartomeu odstúpil v októbri, keď čelil hlasovaniu o vyslovení nedôvery.

Tuchel sa stal novým trénerom Chelsea Londýn

Bývalý kormidelník Paríža St. Germain či Borussie Dortmund nahradil vo funkcii Franka Lamparda.,aktualizované

Aston Villa získala z Marseille stredopoliara Sansona

Sanson prišiel do Marseille v roku 2017 z Montpellieru a v 157 zápasoch za klub zaznamenal 25 gólov

Messi bude Barcelone k dispozícii v osemfinále pohára

V tomto ročníku Copa del Rey ešte Messi nehral, kouč Ronald Koeman s ním však v stredu počíta.

Nemecký stopér Ferjani podpísal zmluvu s FC Nitra

Ferjani má nemecko-tuniské korene a futbalovo vyrastal v akadémii Borussie Dortmund, s ktorou získal ligové tituly v kategóriách do 17 a 19 rokov.

Trenčín v príprave vyhral nad Skalicou

Syn bývalého hokejového reprezentanta Pavla Demitru otvoril skóre v 53. minúte.,aktualizované

Rashfordovo koleno je na tom lepšie, proti Sheffieldu nebude chýbať

Po víkendovom zápase FA Cupu proti Liverpoolu absolvoval röntgenové vyšetrenie kolena a to neukázalo hlbšie problémy.

Nemecký majster sveta Grosskreutz ukončil profesionálnu kariéru

Niekdajší univerzál zažil najlepšie časy na klubovej úrovni v Borussii Dortmund s ktorou získal dva bundesligové tituly a raz sa tešil z triumfu v Nemeckom pohári.

Tréner Interu Conte dostal dvojzápasový trest a pokutu 20.000 eur

Conteho v závere víkendového ligového duelu v Udine (0:0) rozhodca vylúčil po protestoch voči počtu nadstavených minút.

Bývalý kapitán Walesu Ashley Williams ukončil kariéru

Za Wales odohral 86 zápasov, vrcholom jeho reprezentačnej kariéry bol postup do semifinále EURO 2026 vo Francúzsku.

Arsenal nastúpi v utorok v Southamptone bez Aubameyanga

Ohrozený je aj štart ľavého obrancu Arsenalu Kierana Tierneyho, ten má problémy s lýtkom.

Mourinho pochválil strelca gólu Balea po pohárovom víťazstve

Tridsaťjedenročný krídelník je vo svojom staronovom klube na celosezónnom hosťovaní z Realu Madrid.

Najbohatšie európske kluby prišli v dôsledku pandémie o 1,1 mld. eur

Príčinou vysokých strát sú chýbajúce príjmy z predaja vstupeniek a nižšie zisky z predaja televíznych práv.

MLS: Nová sezóna sa začne 3. apríla, pribudne Austin a bude sa rokovať

Jednotliví účastníci profiligy môžu otvoriť predsezónne tréningové kempy 22. februára.

Tréner Schmetzer predĺžil zmluvu so Seattle Sounders

Päťdesiatosemročný kouč podpísal v pondelok nový viacročný kontrakt.

Tottenham zdolal Wycombe tromi gólmi v závere a je v osemfinále

O triumfe rozhodli góly Harryho Winksa v 86. a Tanguya Ndombeleho v 88. a 93. minúte.

Frank Lampard skončil na poste trénera londýnskej Chelsea

Jeho nástupcom by mal podľa zahraničných médií stať Nemec Thomas Tuchel.,aktualizované

Lisabon remizoval s Nacionalom

Benfica Lisabon iba remizovala s Nacionalom Funchal 1:1 a na lídra Sporting Lisabon stráca tri body, pričom odohrala o zápas viac.

Papastathopulos sa po odchode z Arsenalu dohodol s Olympiakosom

Tridsaťdvaročný stopér sa dohodol s novým zamestnávateľom na zmluve v hodnote 1,2 milióna eur s platnosťou do konca sezóny 2022/23.

Özil bude vo Fenerbahce zarábať tri milióny eur za sezónu

Ďalších 550.000 eur obdržal za podpis novej zmluvy, ktorej platnosť vyprší v roku 2024.

Minulý týždeň odhalili v Premier League osem pozitívnych osôb

Celkovo urobili za uplynulých sedem dní medzi hráčmi, členmi realizačných tímov a zamestnancami klubov 2518 testov.

Bale nedostane podľa Mourinha minúty na ihrisku zadarmo

Tridsaťjedenročný Bale prišiel pred sezónou z Realu Madrid na ročné hosťovanie, no od začiatku novembra nastúpil v Premier League iba na 45 minút.

Scolari skončil na poste trénera druholigového Cruzeira

Scolarimu sa nepodarilo dvojnásobného víťaza Copa Libertadores a štvornásobného majstra Brazílie vrátiť späť do najvyššej súťaže.

Pál Dárdai sa vrátil na lavičku Herthy Berlín, nahradil Labbadiu

Hertha, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, získala v uplynulých štyroch kolách bundesligy jediný bod.

FORTUNA LIGA: Senica nadviazala spoluprácu s Besiktasom Istanbul

Okrem neho sa rokovania zúčastnil aj viceprezident Besiktas Istanbul Emre Kocadag a ďalší predstavitelia klubu - Kemal Erdogan a Firat Fidan.

Atletico si drží sedembodový náskok, Simeone: Stále sa môžeme zlepšiť

"Los Colchoneros" zvládli ďalšiu neľahkú úlohu a opäť si posilnili svoje šance na zisk prvého majstrovského titulu od roku 2014.

Neapol prehral na ihrisku Hellasu Verona 1:3

Hostia otvorili skóre už v 1. minúte Hirvingom Lozanom, no domáci ešte do polčasu vyrovnali vďaka Federicovi Dimarcovi.,aktualizované

Solskjaer po postupe chválil Fernandesa, Klopp: Nepodali sme top výkon

Fernandes začal zápas na lavičke, do hry sa dostal až v 66. minúte za stavu 2:2, keď nahradil na trávniku Donnyho van de Beeka.

Barcelona zvíťazila na pôde Elche 2:0

O zisku troch bodov pre Kataláncov rozhodli Frankie de Jong a striedajúci Ricard Puig. ,aktualizované

V 21. kole Ligue 1 zvíťazili hráči Girondins Bordeaux nad Angers 2:1

Tri body domácim zabezpečil v súboji susedov z hornej polovice tabuľky kórejský útočník Ui-jo Hwang.,aktualizované

Tréner Di Francesco má dôveru vedenia Cagliari

Dôvera klubu je dôležitá a teraz ju chcem oplatiť, reagoval 51-ročný bývalý reprezentant, ktorého zverenci prehrali v nedeľu v Janove 0:1.

Nemecký obranca Celebi podpísal zmluvu s FC Nitra

Celebi je odchovanec 1. FC Norimberg, v ktorom si zahral aj pod vedením slovenského trénera Mareka Mintála. V Nitre podpísal 1,5-ročnú zmluvu.

Jablonec zdolal Příbram 2:1 v 16. kole českej ligy

Hostia sa v úvode druhého polčasu ujali vedenia po presnom zásahu Martina Nového, ale obrat zariadil Miloš Kratochvíl dvoma gólmi v rozpätí desiatich minút. ,aktualizované

Manchester United postúpil cez Liverpool do štvrťfinále Pohára FA

V zápase 4. kola zdolali v derby FC Liverpool 3:2. V ďalšej fáze sa strenú s West Hamom United.,aktualizované

Pri páde lietadla zahynuli v Brazílii hráči a prezident klubu

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte a ihneď ho pohltili plamene. O život tiež prišiel pilot, informuje internetový portál sport1.de.

Lipsko padlo v Mainzi, Nagelsmann sa o Bayerne nechce ani baviť

RB Lipsko stráca na lídra Bayern štyri body, úradujúci majster mohol náskok zvýšiť v nedeľu, keď sa predstavil na pôde posledného Schalke 04 Gelsenkirchen.

Real sa rehabilitoval aj bez Zidana, Alavesu pokazil 100. narodeniny

Pri Zidanovej absencii viedol z lavičky tím jeho asistent David Bettoni, televízne zábery ho ukázali, ako v druhom polčase telefonuje.