Piatok 11. október 2024Meniny má Valentína

Futbal

Vo veku 42 rokov zomrel senegalský futbalista Papa Bouba Diop

Za reprezentáciu Senegalu odohral Diop 60 stretnutí, jeho zrejme najslávnejší gól je rozhodujúci zásah v úvodnom stretnutí MS v Japonsku a Kórejskej republike v roku 2002.

Maradonovu smrť vyšetrujú, podľa zdrojov obvinili jeho lekára

Zásah súvisí s vyšetrovaním, skúmajúcim, či sa Maradonovi zo strany lekára Leopolda Lugueho dostala náležitá medicínska starostlivosť.

Chelsea s Tottenhamom v šlágri bez gólov, Tottenham opäť na čele

Futbalisti FC Southampton prehrali doma s Manchestrom United 2:3. Na víťazstvo nad týmto súperom čakajú od roku 2016.,aktualizované

Messi si uctil Maradonu v drese Newell’s Old Boys

Po objatí so svojimi spoluhráči si vyzliekol barcelonský dres, pod ktorým mal repliku dresu klubu Newell’s Old Boys s číslom 10.

FORTUNA LIGA: Slovan zdolal Senicu a udržal sa na čele tabuľky

V nadstavenom čase si Záhoráci vypracovali ďalšiu tutovku, po prihrávke Dudu prestrelil bránku striedajúci Niarchos. ,aktualizované

FORTUNA LIGA: Trenčín bol lepší ako Sereď, no zvíťazil tesne

Hostia zo Serede sa dopredu často nedostávali a v 35. minúte po rohovom kope poslal loptu do siete Križan.

Fernandinho zrejme opustí po tejto sezóne Manchester City

Tridsaťšesťročný Fernandinho prišiel zo Šachtaru Doneck za 34 miliónov libier, za City odohral 320 zápasov a strelil 23 gólov.

Juventus stratil ďalšie body, bez Ronalda sú slabí

Ronaldo skóroval v každom zápase, dokonca aj v Spezii, kde prišiel po prekonaní koronavírusu na ihrisko v 65. minúte za stavu 1:1 a dvoma gólmi zariadil víťazstvo 4:1.

Kolín zaskočil Dortmund, Duda výrazne prispel k prvému triumfu

Slovák zahral oba rohové kopy, po ktorých sa tešil hrdina zápasu Ellyes Skhiri, autor oboch zásahov Kolína.

Sporting Lisabon pokračuje vo víťaznom ťažení aj v ôsmom kole

V sobotnom zápase zdolali na svojej pôde Moreirense 2:1 a sú na čele súťaže s náskokom šiestich bodov pred FC Porto.

Hazard sa zranil v sobotnom zápase

Pre zranenie vynechal aj úvod tohto ročníka, v novembri absentoval pre koronavírus.

Liverpool remizoval v Brightone

Skóre otvoril v 60. minúte portugalský kanonier Diego Jota umiestnenou strelou k pravej žrdi po peknej individuálnej akcii. ,aktualizované

Paríž St. Germain remizoval s Girondins Bordeaux

Olympique Marseille zvíťazil nad FC Nantes 3:1.

Škriniar oslávil meniny výhrou na pôde Sassuola

Inter sa v neúplnej tabuľke posunul na druhé miesto o dva body za mestského rivala AC Miláno. ,aktualizované

Real Madrid nečakane prehral doma s Deportivom Alaves

Prehra sa zrodilo po penalte a jednom kurióznom góle.

OTESTUJTE SA: Čo viete o Diegovi Maradonovi?

Tento týždeň nás navždy opustila legenda svetového futbalu, Diego Maradona. Vyskúšajte, či tohto futbalového velikána poznáte.

Maradonovi vzdali poctu v Premier League aj pred zápasom ragby

Pred zápasom Premier League medzi Manchestrom City a Burnley (5:0) ukázali na veľkoplošnej obrazovke pamätný gól Argentínčana proti Angličanom po veľkom sóle zo štvrťfinále MS 1986 v Mexiku.

Kolín s Dudom slávil v Dortmunde prvé víťazstvo v sezóne

Napriek veľkým šanciam, keď čistú mal aj v úplnom závere Nór Erling Haaland, domáci nedokázali ani vyrovnať a utrpeli tretiu ligovú prehru v ročníku. ,aktualizované

Slovácko zdolalo Opavu v 9. kole českej ligy

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovali České Budějovice s Plzňou 0:0.

FC Valencia nestačila na Atletico Madrid

Atletico Madrid zvíťazilo na pôde Valencie 1:0 a v tabuľke sa bodovo dotiahlo na vedúci Real Sociedad San Sebastian. ,aktualizované

Škrtelov Basaksehir remizoval s Denizlisporom

Basaksehir viedol ešte 30 minút pred koncom zápasu o tri góly.,aktualizované

Lučenec vyhral v Lotyšsku a postúpil do hlavnej súťaže Ligy majstrov

Lučenec mohol viesť už po niekoľkých sekundách, nepremenil však penaltu.

V tréningovom centre AS Rím našli dvadsať nevybuchnutých bômb

Privolaní pyrotechnici nariadili prerušiť aktivity v oblasti. V rovnakej dobe sa v komplexe pripravovali aj hráči A-mužstva, no keďže sa nachádzali v inej časti, mohli pokračovať v tréningu.

Barca sa dohodla s hráčmi a trénermi na redukcii platov

Tím okolo kapitána Lionela Messiho údajne nesúhlasí so znížením mzdy.

Pracovník pohrebnej služby sa ospravedlnil za fotku s Maradonom

Argentínčan sa otvoril pri otvorenej truhle s futbalovou legendou. Jeho syn na snímke pózuje so zdvihnutým palcom.

Ferguson pochválil Rashforda za charitu

Ferguson ocenil jeho príspevok spoločnosti a poukázal na jeho vek.

UEFA pracuje so štyrmi scenármi Majstrovstiev Európy

Podľa prvého scenára bude pandémia pod kontrolou a štadióny využijú plnú kapacitu.

Štrasburg remizoval s Rennes

Hostia hrali od 40. minúty presilovku po vylúčení Stefana Mitroviča, no dokázali iba vyrovnať, keď v druhom polčase Adrien Hunou odpovedal na domáci zásah Adriena Thomassona z úvodu stretnutia.

Argentínska prokuratúra vyšetruje Maradonovu smrť

Prokuratúra čaká na výsledky Maradonových toxikologických testov. Vyžiadala si aj jeho lekárske záznamy a záznamy z bezpečnostných kamier z okolia.

Crystal Palace podľahol Newcastlu

O triumfe strák rozhodli v závere Callum Wilson a Joelinton.

Wolfsburg si poradil s Brémami

O triumfe domácich rozhodol dvomi gólmi Wout Weghorst.

Platini a Blatter sú podozriví z podvodu a zneužitia moci

Denník Le soir pripomína, že ide o súčasť rozšíreného vyšetrovania týkajúceho sa korupčného správania niekdajšieho šéfa FIFA.

FK Pardubice so Sigmouc Olomouc v 9. kole českej ligy remizovali

Vyrovnávajúci gól domácich zaznamenal v piatej minúte nadstaveného času David Huf.

Talianska Serie A si uctí pamiatku Maradonu na všetkých štadiónoch

Maradona zaistil Neapolu v roku 1987 historicky prvý titul v Serii A.

Inter Miláno prišiel pre pandémiu koronavírusu o vyše 102 miliónov eur

Bilanciu za predchádzajúcu sezónu 2019/2020 oznámil milánsky klub v piatkovom oficiálnom komuniké.

Bayern Mníchov už môže počítať s Tolissom

Tolisso bol mimo hry pre svalové problémy.

Brazília oplakáva Maradonu

Maradona bral vzájomné zápasy s hlavným juhoamerickým rivalom vždy mimoriadne prestížne, zdolať ho ale dokázal zo šiestich príležitostí len raz.

EURÓPSKA LIGA: Leicester trikrát vyrovnal a postúpil

Braga dominovala v prvej časti, výsledkom boli góly Aliho Elmusratiho a Paulinha, na druhej strane reagoval presným zásahom na 1:1 Harvey Barnes.