Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

Futbal

Švajčiarska prokuratúra začala trestne stíhať šéfa FIFA Infantina

Dôvodom sú jeho tajné stretnutia s tamojším generálnym prokurátorom Michaelom Lauberom. ,aktualizované

Laoský reprezentant dostal za ovplyvňovanie doživotný dištanc

AFC požiada Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), aby trest rozšírila na celý svet.

CAS zamietol odvolanie Trabzonsporu proti trestu od UEFA

Čerstvý víťaz Tureckého pohára porušil finančnú fair play v roku 2016. Trabzonspor sa podľa UEFA zaviazal, že jeho výdavky nebudú vytvárať dlhy.

Pirlo povedie tím Juventusu Turín do 23 rokov

Štyridsaťjedenročný bývalý stredopoliar začal svoju hráčsku kariéru v Brescii, potom hral za Inter Miláno, AC Miláno a Juventus.

Iachini bude trénovať Fiorentinu aj naďalej

Trénoval aj Sampdoriu Janov, Palermo, Sassuolo či Udinese.

Rokovania o predaji Newcastleu United sa skončili neúspešne

Rokovania o predaji sprevádzali komplikácie pre podozrenia z porušovania ľudských práv v Saudskej Arábii.

Bautista-Agut podpísal zmluvu s futbalovým klubom FC Villareal

Španiel už niekoľko rokov využíva zdravotnícke zariadenia a ďalšie služby klubu.

Všetko je inak. Lucescu napokon povedie Dynamo Kyjev

Lucescu podpísal s kyjevským klubom dvojročný kontrakt. Dynamo skončilo ako vicemajster v štyroch sezónach za sebou.

LM: UEFA chce presunúť zápas Barcelony s Neapolom do Lisabonu

Zápas Barcelona - Neapol je naplánovaný na 8. augusta. Prvý duel sa skončil nerozhodne 1:1. Víťaz postúpi do štvrťfinále, ktoré sa odohrá v Lisabone.

Hráči FC Sevilla už trénujú po negatívnych výsledkoch na koronavírus

Andalúzsky tím sa v osemfinále Európskej ligy UEFA stretne 6. augusta v Duisburgu s AS Rím.

Bournemouth prijal ponuku Manchestru City za Akeho

Dvadsaťpäťročný obranca prišiel do Bournemouthu v roku 2017 za klubový rekord 20 miliónov libier z Chelsea.

FL: Ročník odštartuje zápasom Nitra - Slovan v priamom prenose RTVS

Stále platí, že štadióny môžu byť zaplnené do výšky 50% z celkovej kapacity, pričom obsadený môže byť každý druhý rad.

Mesto Stuttgart požicčia VfB peniaze na rekonštrukciu štadióna

Nováčik bundesligy pôvodne počítal s tým, že na rekonštrukciu Mercedes-Benz arény použije zdroje z predaj svojich akcií.

FL: Rakúsky útočník Sobczyk skončil v Trnave na vlastnú žiadosť

Sobczyk prišiel do Spartaka pred uplynulou sezónou, v ktorej odohral 26 zápasov a osemkrát skóroval.

Dybala sa pridal k charitatívnej organizácii Common Goal

V súčasnosti má Common Goal podľa periodika The Guardian 159 prispievateľov, Dybala je prvá hviezda z Južnej Ameriky.

Ballack dal do aukcie svoje dresy, vyzbieranú sumu venuje Chemnitzu

Vyvolávacia cena jedného exempláru sa začína na sume 200 eur. Ballack pošle vyzbieranú sumu z aukcie na účet klubu, ktorému v dôsledku pandémie koronavírusu hrozí bankrot.

Juventus po 11 rokoch prehral s Cagliari,Ibrahimovičov míľnik v Miláne

Juventus nastúpil bez zranených Paula Dybalu a Douglasa Costu, no s Cristianom Ronaldom, ktorý po 16 minútach rozvlnil sieť.

Gudelj z FC Sevilla priznal pozitívny test na koronavírus

Dvadsaťosemročný stredopoliar priznal chorobu v stredu prostredníctvom twitteru.

Brighton získal z Ajaxu Amsterdam obrancu Veltmana

Dvadsaťosemročný obranca podpísal s účastníkom Premier League zmluvu na tri roky.

Brentford postúpil do finále play off o účasť v Premier League

Vo finále sa 4. augusta vo Wembley stretnú s postupujúcim z dvojice FC Fulham - Cardiff City.

Majstrovský Juventus prehral v 37. kole Serie A s Cagliari

Na čele tabuľky sú o štyri body pred druhým Interom Miláno.

Lazio Rím zdolalo Bresciu a bodovo sa dotiahlo na tretiu Atalantu

Lazio sa dostalo do vedenia v 17. minúte, keď sa presadil Joaquin Correa. Poisťujúci zásah pridal v 83. minúte Ciro Immobile.

FL: Senica v príprave zdolala LASK Linz, Slovan prehral so Slováckom

Hráči FK Senica zvíťazili nad rakúskym LASK Linz 2:0. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble podľahol maďarskej Kisvárde 0:2.,aktualizované

Zenit Petrohrad ukončil spoluprácu s Ivanovičom

Tridsaťšesťročný obranca sa v predchádzajúcej sezóne stal kapitánom Zenitu a slávil s ním ligové tituly v rokoch 2019 aj 2020.

Vedenie LFA podalo na disciplinárku podnet na SFC Opava

Ligový výbor musel sezónu predčasne ukončiť, pretože by sa nestihla dohrať do 2. augusta, ktorý stanovila Európska futbalová únia (UEFA) ako najneskorší termín na dokončenie domácich líg.

FL: V Trnave bude pôsobiť islandský obranca Jónsson

Dvadsaťjedenročný obranca odohral za svoj materský klub vyše sto súťažných zápasov, v tejto sezóne bol jediný hráč, ktorý v trinástich dueloch nevynechal ani minútu.

Jeden hráč FC Sevilla mal pozitívny test na koronavírus

Sevilla odhalila koronavírusový prípad v pondelok, okamžite upovedomila športových predstaviteľov a zdravotné úrady v krajine a pozastavila tréningový proces tímu.

FIFA pomôže národným zväzom grantmi v hodnote 1,5 milióna USD

Všetkých šesť konfederácií navyše dostane grant v hodnote 2 milióny USD, FIFA uvoľní financie do januára 2021.

FORTUNA LIGA: Dunajská Streda získala Andzouanu

Andzouana je odchovanec AS Monaco, v minulosti pôsobil aj v španielskej Girone a belgickom KSV Roeselare.

FORTUNA LIGA: Trnava sa rozlúčila s viacerými legionámi

Na hosťovanie do druholigovej Petržalky odišli Alex Horvát, Oliver Burian a Štefan Molnár.

Haaland má pred novou sezónou jasný cieľ, s Dortmundom chce titul

Borussia dlhodobo "zhromažďuje" najtalentovanejších hráčov sveta.

UEFA verí, že odvetu Realu Madrid s Manchestrom City v LM neohrozí

Zápas však môže skomplikovať aj pandemická situácia v Španielsku.

V FC Nantes je údajne ďalších päť osôb nakazených koronavírusom

Vedenie účastníka Ligue 1 uviedlo, že na ochorenie COVID-19 už minulý štvrtok pozitívne testovali troch zamestnancov klubu, medzi nimi bol aj jeden hráč Marcus Coco.

LM: Atalanta vo štvrťfinále proti Parížu SG pravdepodobne bez Iličiča

Tridsaťdvaročný krídelník vynechal pre nešpecifikované zranenie päť predošlých zápasov svojho tímu, naposledy bol v akcii 11. júla v súboji Serie A s Juventusom Turín.

Gregušova Minnesota postúpila do štvrťfinále turnaja MLS

Ján Greguš odohral celý zápas a v penaltovej lotérii premenil v druhej sérii svoj pokus.

Inter Miláno zdolal Neapol, Škriniar ani Lobotka nenastúpili

Milánčania sa dostali do vedenia už v 11. minúte, keď otvoril skóre Danilo D'Ambrosio.

FORTUNA LIGA: Slovan v príprave remizoval s Fehérvárom 2:2

Na Tehelnom poli sa za domácich strelecky presadili v prvom polčase Vernon De Marco a Žan Medved.,aktualizované

FORTUNA LIGA: Francúz Marie bude hrať za Senicu

V minulosti na Slovensku už pôsobil, v sezóne 2018/2019 bol hráčom Interu Bratislava. V druhej lige odohral 22 zápasov s bilanciou tri góly a jedna asistencia.

Belgičania odštartujú novú futbalovú sezónu bez divákov

Ročník 2019/2020 prerušili v máji, pričom titul udelili FC Bruggy.

Barcelončania Dembele, Griezmann a Lenglet začali opäť trénovať

Na španielsky klub čaká 8. augusta domáca odveta osemfinále Ligy majstrov proti SSC Neapol (prvý zápas 1:1).