Utorok 8. október 2024Meniny má Brigita

Futbal

FL: Zlaté Moravce predĺžili zmluvu so stredopoliarom Slobodom

Sloboda odohral v sezóne 2019/2020 celkovo 1690 minút a strelil tri góly a na rovnaký počet prihral.

Najlepší strelec Atalanty Muriel spadol pri bazéne a rozbil si hlavu

Dvadsaťdeväťročný Muriel je najlepší strelec Atalanty v tejto sezóne, keď strelil v Serii A sedemnásť gólov.

Škriniar chýbal v základe Interu, klub ho údajne pustí za 60 miliónov

Najvážnejším kandidátom na získanie 25-ročného Škriniara je teraz Manchester United, ktorý údajne už ponúkol za jeho služby 65 miliónov eur.

Neuera prichytili pri spievaní chorvátskej nacionalistickej piesne

Pieseň o území Herceg-Bosna v susednej Bosne a Hercegovine napísal v roku 1998 folkový spevák Marko Perkovič a v Chorvátsku ju považujú za neoficiálnu futbalovú hymnu.

Manchester United prišiel o výhru v 96. minúte

Po domácom zakopnutí 2:2 so Southamptonom tak zostali na piatom mieste, ktoré na konci sezóny nebude stačiť na účasť v budúcej edícii Ligy majstrov

Kaya s Mandjeckom nebudú pokračovať v Sparte Praha

V minulej sezóne hrávala v Sparte aj dvojica slovenských obrancov Lukáš Štetina a v rámci hosťovania z Fiorentiny Dávid Hancko.

La Liga: Real si postrážil dôležité víťazstvo na ihrisku Granady

Getafe remizovalo na štadióne Alavesu 0:0. Hostia poskočili na šieste miesto tabuľky, no nevyhrali štvrtý duel v sérii.

Inter Miláno porazil FC Turín v 32. kole talianskej ligy

Do vedenia sa síce dostali hostia gólom Andreu Belottiho v 17. minúte, ale Milánčania rozhodli o svojom víťazstve po zmene strán.

Škrtelov Basaksehir prehral s Konyasporom v 32.kole tureckej ligy

Kayserispor remizoval v domácom zápase s Gaziantepom 1:1. Cenný bod si vybojoval v závere duelu, keď sa mu podarilo vyrovnať napriek tomu, že dohrával bez dvojice vylúčených hráčov.

FORTUNA LIGA: Američan Ikoba bude pôsobiť v Trenčíne

Dvadsaťdvaročný útočník s nigérijskými koreňmi podpísal kontrakt na tri roky.

V Premier League pribudol minulý týždeň jeden prípad koronavírusu

Minulý týždeň podstúpilo testy na nový koronavírus 2071 ľudí.

FORTUNA LIGA: Zlaté Moravce odštartujú letnú prípravu 17.júla

ViOn odohrá štyri prípravné duely.

FORTUNA LIGA: Žilina predĺžila kontrakt s Gonom

Služby 19-ročného stredopoliara si vedenie klubu poistilo do 30. júna 2024.

FORTUNA LIGA: Vlasko bude tretíkrát hrať za Trnavu

Vo fortunaligovom klube pôsobil už v rokoch 2012 až 2015 a 2017 až 2018, teraz sa vrátil po angažmáne v maďarskom tíme Akadémia Ferenca Puskása.

Vedenie Serie A verí, že diváci sa vrátia na štadióny v tejto sezóne

V pondelok sa uskutoční videokonferencia dvadsiatich prvoligových klubov s vedením ligy a po nej by mali zaslať Talianskej futbalovej federácii (FIGC) návrh na čiastočné otvorenie štadiónov.

FC Toronto a DC United odohrali v pondelok dvakrát odložený duel

Zápas sa mal pôvodne konať už v piatok, no kanadský tím pre dodatočné testovanie na nový koronavírus meškal s príchodom do Orlanda.

Sane absolvoval prvý tréning v Bayerne Mníchov

Väčšina hráčov Bayernu má druhý týždeň dovolenky po skončení domácej sezóny, po návrate na nich čaká príprava na play off Ligy majstrov.

Švajčiarsku ligu by mali dohrať, FC Zürich nasadí tím do 21 rokov

Do konca súťaže zostáva ešte šesť kôl. Sezónu by mali dokončiť do 2. augusta.

Zaha po rasistickom útoku na svoju osobu vyzval k spoločenským zmenám

Rasistický útok na svojho hráča rieši aj Sheffield United, jeho terčom sa stal útočník David McGoldrick.

Česi si na jeseň v príprave zahrajú na Cypre aj v Nemecku

Česi sú opäť aj súperom Slovenska v ďalšom ročníku Ligy národov.

FORTUNA LIGA: Bari do Žiliny z DAC, zmluvu podpísal do júna 2023

Podľa športového manažéra šošonov Karola Belaníka je Bari variabilný futbalista.

FL: V Dubnici prvý diel baráže, druhý pokus Ružomberka o účasť v EL

Ružomberok mal prvú príležitosť prebojovať sa do Európskej ligy vo finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu.

CAS vyhovel odvolaniu Manchestru City voči trestu od UEFA

UEFA ho pôvodne na najbližšie dve sezóny vylúčila z európskych súťaží za vážne porušenie pravidiel finančnej fair play a licenčných predpisov.,aktualizované

Vo Francúzsku mohli opäť do hľadiska diváci, PSG rozstrieľalo Le Havre

Parížsky klub nastúpil od úvodu v najsilnejšej zostave aj s Kylianom Mbappem a Neymarom a svojho súpera nešetril.

Tottenham sa vrátil do boja o EL,Mourinho by ju chcel tretíkrát vyhrať

Tottenham sa vlani senzačne prebojoval do finále Ligy majstrov a v najvyššej anglickej súťaži obsadil štvrtú priečku.

Gattusovi chýbala väčšia efektivita, v AC Miláno spokojnosť s bodom

V stredajšom programe 33. kola sa Neapol predstaví na ihrisku Bologne, AC Miláno privíta Parmu.

Cádiz postúpil do La Ligy po 15 rokoch

Cádiz je na čele tabuľky druhej ligy so 69 bodmi, druhá je Huesca so 64 bodmi.

Rusnák strelil gól hneď v prvom zápase po reštarte MLS, Real vyhral

Rusnák mohol v súboji D-skupiny dať aj druhý gól, ale v 71. minúte nepremenil pokutový kop. Na ihrisku bol až do 78. minúty.

Neapol remizoval s AC Miláno v 32. kole talianskej ligy

Do vedenia sa dostali hostia zásluhou Thea Hernandeza, Neapolčania otočili vývoj na svoju stranu gólmi Giovanniho De Lorenza a Driesa Mertensa.

Bývalý holandský futbalový reprezentant zomrel vo veku 75 rokov

Suurbier mal v júni mozgovú mŕtvicu a odvtedy ležal na jednotke intenzívnej starostlivosti v amsterdamskej nemocnici.

Kuckova Parma vybojovala proti Bologni bod dvoma gólmi v nadstavení

Slovenský reprezentant Juraj Kucka odišiel z ihriska v 59. minúte za nepriaznivého stavu 0:2.

Wolverhampton zdolal Everton 3:0, Tottenham porazil Arsenal

Everton je bez víťazstva tri kolá a figuruje priebežne na 11. mieste.,aktualizované

FORTUNA LIGA: Greif najlepším hráčom

Dvadsaťtriročný Greif kraľoval brankárskym štatistikám najvyššej súťaže. V ročníku sa prezentoval dlhou séria bez gólu, keď neinkasoval až 725 minút.

Liberec zdolal Mladú Boleslav, vybojoval si miestenku v Európskej lige

V európskych súťažiach sa predstavia z českej najvyššej súťaže aj Slavia Praha, Viktoria Plzeň (obaja Liga majstrov), Sparta Praha a FK Jablonec (obaja Európska liga).

Hráči i celý realizačný tím Parmy mali negatívne testy na koronavírus

Podľa vedenia klubu mal už negatívny test aj zamestnanec, ktorého prvý test bol pozitívny, hoci nemal žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

Nedeľňajší duel DC United s Torontom odložili pre pozitívny test hráča

Náhradný termín zatiaľ neurčili.

Eibar vyhral na ihrisku Espanyolu 2:0 v 36. kole španielskej ligy

O oba góly hostí sa postaral stredopoliar Exposito už v prvom polčase.

Slask Vroclav remizoval s Pogon Štetín 2:2

Futbalisti Slasku Vroclav remizovali v nedeľňajšom domácom zápase 35. kole poľskej ligy v skupine o udržanie so Štetínom 2:2.