Utorok 8. október 2024Meniny má Brigita

Futbal

Mallorca zaplatí pokutu za vbehnutie fanúšika na ihrisko

Hoci sa zápas hral bez divákov za prísnych bezpečnostných opatrení, obdivovateľ Argentínčana Lionela Messiho sa dostal na hraciu plochu.

Vasquez sa zranil, Realu Madrid bude zrejme chýbať dva týždne

Krídelník bude nútene pauzovať dva týždne a príde o duely proti Valencii, Realu Sociedad San Sebastian, Mallorce a Espanyolu Barcelona.

V nominácii na trofej Golden Boy sú aj Haaland, či Junior Vinicius

Držiteľ ceny Golden Boy nesmie mať viac ako 21 rokov a musí hrať v najvyššej súťaži. Vlani sa z trofeje tešil portugalský útočník Joao Felix z Atletica Madrid.

Nigérijčan Simon bude novou posilou FC Nantes

Vedenie kanárikov si uplatnilo na Nigérijčana opciu a získalo ho na trvalý prestup.

Rozhodcom v Bielorusku zablokovali auto a vyhrážali sa im

Incident sa stal po nedeľňajšom zápase 13. kola, v ktorom Bate Borisov remizoval so Šachťorom Soligorsk 2:2.

Borussia Mönchengladbach proti Wolfsburgu bez Thurama a Pleu

V Borussii pôsobí aj slovenský reprezentačný stredopoliar László Bénes.

1.FC Kaiserslautern zbankrotoval, súťaž chce dohrať

Kaiserslautern plánuje ligovú sezónu dokončiť, aby mohol pokračovať aj v ďalšom ročníku, musí zaplatiť za licenciu 15 miliónov eur.

Berg za dohodol na pokračovaní spolupráce s Krasnodarom

Na svojom konte má aj 21 zásahov v 76 zápasoch za švédsku reprezentáciu.

V Dánsku zvýšili počet divákov, ktorí budú môcť prísť na štadión

V žiadnom sektore na štadióne však nebude môcť byť viac ako 500 návštevníkov.

Casillas nebude kandidovať na post prezidenta RFEF

Voľby prezidenta RFEF sa uskutočnia v auguste. Súčasným šéfom je Luis Rubiales, ktorý dostal mandát pred dvoma rokmi.

Mbappe môže podľa Modriča dominovať, no musí odísť z PSG

Víťaz Zlatej lopty za rok 2018 má už 35 rokov, no o utlmení svojej kariéry nerozmýšľa.

Aubameyang nevie, či bude aj naďalej hrať za Arsenal

Aubameyang prestúpil ku "kanonierom" z Borussie Dortmund v roku 2018 a v jeho drese zaznamenal 61 gólov v 97 stretnutiach.

Schalke negatívnym rekordom prepísalo klubovú históriu

Schalke sa najbližšie predstaví v stredu vo Frankfurte, Leverkusen v ten istý deň privíta Kolín nad Rýnom.

Kozák avizuje zmeny v zostave, Holman: Chceme dobrú pozíciu do odvety

V semifinále 51. ročníka sa v utorok hráči Slovana Bratislava stretnú s ViOn-om Zlaté Moravce-Vráble na Tehelnom poli, resp. v stredu privíta DAC Dunajská Streda MFK Ružomberok.

Austrálčania sa dohodli na obnovení ligovej súťaže

Finálové zápasy ligy by mohli odohrať na Novom Zélande, kde už platia voľnejšie bezpečnostné pravidlá.

Deeney je presvedčený, že v každom tíme je zástupca sexuálnych menšín

Zatiaľ jediným známym príslušníkom sexuálnych menšín v anglickej Premier League je Justin Fashanu.

Guľu potešila kompaktnosť i mentálna sila, zápas pokazila časť divákov

Plzeň v nedeľu v záverečnom kole základnej časti uspela v Olomouci.

Brankár Galatasarayu Muslera si zlomil nohu

Galatasaray si prehrou na ihrisku zachraňujúceho sa súpera skomplikoval šance na obhajobu majstrovského titulu.

Rashford vyzval britskú vládu, aby pokračovala v rozdávaní straveniek

Anglický reprezentant vyrastal na predmestí Manchestru tiež v chudobnom prostredí a ku kvalitnej strave mal prístup takmer výlučne v škole.

Madridský Real vyučoval v tréningovom centre už v prvom polčase

Real vyučoval súpera z efektivity už v prvej polovici duelu a vo všetkých góloch mal prsty Belgičan Eden Hazard.

Godin zrejme v lete odíde z Interu Miláno, záujem má Lyon

Godin sa v Interi, kde pôsobí slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, príliš nepresadil.

Žilina chce aj po tejto nedeli oddialiť oslavy Slovana

Prvý krok urobili v nedeľu, keď zdolali FC Spartak Trnava 2:1.

Fehérvár remizoval s Újpestom

Na lídra súťaže Ferencváros Budapešť má Fehervár priepastné 11-bodové manko.

Real Sociedad predbežne s postupom do Ligy majstrov

Na baskický tím však číha dvojica prenasledovateľov Getafe - Atletico Madrid, ktorí zaostávajú o jeden bod.

Real Madrid si poradil s Eibarom 3:1 a na Barcelonu stráca dva body

Hráči Atletica Madrid zaváhali na pôde Athletica Bilbao a domov si odniesli len bod po výsledku 1:1.

Rapid Viedeň - WAC 2:1 v 26. kole rakúskej ligy v skupine o titul

V druhom súboji Sturm Graz uspel na pôde Hartbergu tiež 2:1.,aktualizované

Lídrom poľskej ligy je po základnej časti Legia Varšava

Legia Varšava prehrala v Zabrze 0:2.

Žilina zdolala Trnavu a udržala sa v hre o titul

Žilina plná mladíkov v zostave sa nezľakla prvého vystúpenia po koronavírusovej prestávke.,aktualizované

Augsburg zdolal Mainz 1:0 gólom z prvej minúty v 31. kole

V druhom nedeľňajšom zápase remizoval Bayer Leverkusen na ihrisku Schalke 1:1 a posunul sa na štvrté miesto tabuľky o bod pred Borussiu Mönchengladbach.,aktualizované

Slovan, Žilina aj DAC v 1. kole víťazne, posledné Pohronie s prehrou

Obhajca titulu Slovan Bratislava zdolal na Tehelnom poli Ružomberok 1:0. Jubilejný desiaty titul v ére samostatnosti môže získať o týždeň v Žiline, pred ktorou má desaťbodový náskok.

Základnú časť vyhrala Slavia, v skupine o titul aj Liberec a Ostrava

Vedúca majstrovská Slavia Praha vyhrala na domácom štadióne nad Zlínom 1:0 gólom stredopoliara Lukáša Masopusta zo 74. minúty.

Awoniyi z Mainzu utrpel vážne zranenie hlavy a musel do nemocnice

Awoniyi sa zrazil hlavou s obrancom Augsburgu Felixom Uduokhaiom a po dopade na zem zostal nachvíľu nehybne ležať.

Švédska liga reštartovala bez divákov víťazstvom obhajcu Djurgardenu

O triumfe Djurgardenu rozhodli Erik Berg a Oscar Pettersson.

Atletico Madrid po zaváhaní remizovalo už po tretíkrát v sérii

Bilbao nenatiahlo víťaznú sériu na tri zápasy a s 38 bodmi figuruje na 10. priečke.

Tréner anglickej Southgate schvaľuje príchod Sancha do Premier League

Sancho v anglickej reprezentácii pod Southgateom odohral už 11 zápasov, strelil dva góly a na ďalšie štyri prihral. Dortmund ho nemá v pláne uvoľniť, jeho cenu stanovil na 100 miliónov eur.

Tuchel povedie PSG aj v budúcej sezóne, potvrdil športový riaditeľ

PSG v predčasne ukončenej sezóne Ligue 1 získal tretí majstrovský titul v sérii a je vo štvrťfinále Ligy majstrov po osemfinálovom triumfe v dvojzápase s Borussiou Dortmund.

Muž počas zápasu vtrhol na ihrisko, Liga naňho podá trestné oznámenie

Nemal rúško ani rukavice a po krátkej naháňačke ho spacifikovala bezpečnostná služba.

V Taliansku chcú hrať v júli už aj s divákmi na tribúnach

Želám si, aby sa to mohlo uskutočniť začiatkom júla, alebo najneskôr v polovici júla. Bol by to signál, že Taliansko definitívne prekonalo mimoriadne temné časy, uviedol Gabriel Gravina.

Trump sa vyhráža bojkotom futbalu po povolení kľačania počas hymny

Trump už v minulosti kritizoval športovcov, ktorí počas americkej hymny vyjadrovali svoj postoj k sociálnej nerovnosti alebo rasizmu a policajnej svojvôli napríklad kľačaním.

Flick chce oslavovať s Bayernom už v utorok, Zorc sa hnevá na VAR

ayern rozhodol o svojom triumfe až v 86. minúte, keď sa presadil Leon Goretzka. Slovenský reprezentant László Bénes z Mönchengladbachu sa dostal na ihrisko tri minúty predtým.