Futbal

Neymar sa po troch mesiacoch vracia z Brazílie do Paríža

V skrátenom ročníku Ligue 1 odohral pätnásť zápasov a nastrieľal trinásť gólov.

Bystričania v II. lige remízovali s Podbrezovou, Skalica zvíťazila 1:0

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vstúpili do nadstavbovej časti druhej ligy z pozície lídra tabuľky remízou 2:2 s rivalom z Podbrezovej.

Mallorca s Valjentom v zostave podľahla Barcelone

V ďalšom zápase podľahla Celta Vigo na svojom ihrisku Villarealu 0:1.,aktualizované

Mertens sa stal najlepším strelcom Neapolu, prekonal Hamšíka

Futbalisti SSC Neapol postúpili do finále Talianskeho pohára.,aktualizované

Škrtel pomohol Basaksehiru k triumfu 2:0 nad Alanyasporom

Basaksehir je v priebežnej tabuľke Super Lig na druhom mieste, na konte má 56 bodov rovnako ako líder Trabzonspor. ,aktualizované

Fortuna liga sa znova rozbehla zápasmi 1. kola nadstavby

V sobotu sa najprv dostali k slovu tímy v skupine o udržanie sa.,aktualizované

Paríž Saint-Germain nepočíta do ďalšej sezóny s Cavanim a Silvom

Obom veteránom vypršia na konci júna kontrakty.

Blattera opäť obvinili zo sprenevery, Švajčiar vinu popiera

Ide o jednu z mnohých podozrivých platieb v prospech bývalého šéfa trinidadského zväzu a bývalého viceprezidenta FIFA Jacka Warnera.

Bayern zdolal Mönchengladbach, k titulu potrebuje jeden triumf

Bayern rozhodol o svojom triumfe v 86. minúte, keď sa presadil Leon Goretzka.,aktualizované

Nezvyčajný pohľad na štadión DAC, klub ráta finančné i emočné straty

Dunajská Streda privítala pri reštarte najvyššej slovenskej súťaže v 1. kole skupiny o titul MFK Zemplín Michalovce.

Zidane vníma reštart La Ligy ako MS či ME: Páči sa mi toto prirovnanie

Real privíta v prvom zápase po reštarte futbalistov Eibaru, úvodný výkop je na programe v nedeľu o 19.30 h.

Haaland zachránil Dortmundu šancu na titul, Hertha - Frankfurt 1:4

Slovenský obranca Peter Pekarík opäť odohral celý zápas, od reštartu súťaže ešte nechýbal v zostave Herthy ani minútu.

Rekordman Gjasula: V nemeckej bundeslige získal už 17 žltých kariet

Tridsaťročný defenzívny stredopoliar si vyslúžil trest v 32. minúte za faul na Joshuu Sargenta.

Valencia inkasovala v 98. minúte a s Levante doma remizovala

Zo siedmej priečky tak Valencia stráca na štvrtý Real Sociedad tri body a má na konte o jeden odohratý zápas viac, Levante patrí 12. pozícia.,aktualizované

Dortmund si chce nechať Sancha aj na budúcu sezónu

Vedenie BVB plánuje, že Sancho bude pôsobiť v tíme aj v novej sezóne.

Obrancu Herthy Mittelstädta vyradila mononukleóza do konca sezóny

Dvadsaťtriročný Mittelstädt spolu s Pekaríkom pravidelne nastupujú v zadných radoch Herthy, ktorá po reštarte po koronapauze v lige trikrát vyhrala, raz remizovala a raz prehrala.

FC Barcelonu údajne posilní 16-ročný útočník Luzzi

O Luzziho mali v Španielsku údajne záujem aj Real Madrid a Atletico Madrid, o jeho služby sa zaujímali aj ďalšie európske kluby.

Inter Miláno chce obrancu Sarra z Nice, ponúka mu štyri roky

Sarr odohral za OGC v nedohranej sezóne Ligue 1 dvadsať zápasov vo všetkých súťažiach, strelil jeden gól.

Bundeslige hrozí pre koronakrízu pokles príjmov za televízne práva

Na začiatku prestávky, ktorú spôsobila pandémia, mala DFL podľa svojho výkonného riaditeľa Christiana Seiferta problém s platbami za televízne vysielanie.

Lipsko zvíťazilo nad Hoffenheimom, Werner zrejme končí

Lipsko figuruje na tretej pozícii, Hoffenheim je pred víkendovým programom na siedmej priečke.,aktualizované

Lobotka si pre svalové zranenie nezahrá odvetu s Interom Miláno

Okrem stredopoliara Lobotku budú v sobotu od 21.00 h koučovi Gennarovi Gattusovi chýbať aj obrancovia Kostas Manolas a Kévin Malcuit.

Janovský chce budovať hokejovú značku, kontroverzné logo obhajuje

Nový šéf marketingu chce zväzu ponúknuť aj novú platformu, ktorá by mala priniesť fanúšikom lepšie a bohatšie informácie. Slováci majú podľa neho k hokeju najbližšie a tento krok považuje za dôležitý.

Juventus Turín postúpil do finále Talianskeho pohára

Skóre odvety sa nepodarilo otvoriť ani jednému mužstvu a Juventus postúpil vďaka gólu strelenému na ihrisku súpera v prvom zápase.,aktualizované

Hráči Granady zdolali Getafe v druhom polčase

V súboji tímov bojujúcich o účasť v európskych súťažiach viedli hostia od 20. minúty gólom Davida Timura, no domáci strhli misky váh na svoju stranu v druhom polčase.

V piatkovom dueli nemeckej ligy nemuseli mať náhradníci ochranu tváre

Výnimka platí pre členov tímu v technickej zóne a štvrtých arbitrov. Podľa nového pravidla si nemusia chrániť horné dýchacie cesty, pokiaľ sa zdržiavajú minimálne 1,5 metra od najbližšej osoby.

Hráči PL budú mať na dresoch odkaz iniciatívy Black Lives Matter

Vedenie najvyššej anglickej súťaže tiež podporí hráčov, ktorí sa rozhodnú vykonať protestné gesto formou kľaknutia si pred zápasom alebo počas neho.,aktualizované

Prerušenie Serie A je po zmene rozhodnutia vlády menej pravdepodobné

Serie A bude pokračovať od 20. júna, už v piatok sa však obnovilo súťažné dianie v krajine odvetným semifinálovým duelom národného pohára medzi Juventusom Turín a AC Miláno.

Futbalový kouč El Maestro dostal v rakúskej lige štvorzápasový dištanc

Súčasného kouča Sturmu Graz potrestalo vedenie súťaže za vylúčenie v stredajšom domácom stretnutí s vedúcim Salzburgom (1:5).

Messi a Suarez budú po prestávke bojovať za FC Barcelona

Suarez využil prestávku, aby sa vyliečil po januárovej operácii kolena. Messi mal komplikácie so stehenným svalom.

Bierhoff dúfa, že reprezentačné zápasy sa budú hrať už v septembri

Európska futbalová únia by mala predstaviť harmonogram medzištátnych stretnutí v stredu 17. júna.

Éra lekára Müllera-Wohlfahrta v Bayerne po vyše štyroch dekádach končí

Sedemdesiatsedemročný Müller-Wohlfahrt pracoval v Bayerne od roku 1977. V rokoch 1995 až 2018 bol tiež lekárom nemeckej reprezentácie.

Thiago bude Bayernu opäť chýbať, čaká ho operácia

Thiago sa len začiatkom júna vrátil späť po svalovom zranení, pre ktoré chýbal Bayernu v úvodných troch zápasoch po reštarte Bundesligy po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu.

Záver Európskej ligy UEFA bude možno v Severnom Porýní-Vestfálsku

Európsku ligu prerušili v marci v nedohranej osemfinálovej fáze, v súťaži sú ešte stále tri nemecké kluby Bayer Leverkusen, VfL Wolfsburg a Eintracht Frankfurt.

Bellarabi sa zranil a Leverkusenu bude chýbať proti Schalke

Holandskému trénerovi Bayeru Petrovi Boszovi budú zo zdravotných dôvodov chýbať aj Exequiel Palacios a Lars Bender.

Freiburg opäť predĺžil zmluvu s trénerom Christianom Streichom

Streich je kouč prvého tímu Freiburgu od decembra 2011 a viedol ho nepretržite v 311 dueloch.

V II. lige s prísnymi opatreniami, tréneri môžu využiť päť striedaní

Tréneri môžu urobiť až päť zmien, ale aby sa nenaťahoval hrací čas, striedať môžu len v troch prerušeniach hry, uviedol šéf komisie pre II. ligu.

FORTUNA LIGA ožije po 96 dňoch koronapauzy v oklieštenej podobe

Lídrom skupiny o titul je obhajca Slovan Bratislava s desaťbodovým náskokom pred MŠK Žilina.,aktualizované

Maldinimu odstránili obličkové kamene

Dres AC obliekal počas celej svojej kariéry od roku 1984 do roku 2009.

Zaslúžený triumf. Julen Lopetegui Lopetegui bol po derby spokojný

Tretia Sevilla stráca po štvrtkovom zápase na lídra FC Barcelona osem bodov, Betis figuruje na 12. priečke.

FC Sevilla zdolala Betis 2:0 v prvom dueli reštartovanej La Ligy

Španielska liga nútene pauzovala od 12. marca a po nemeckej Bundeslige je druhá z elitných líg v Európe, ktorá reštartovala súťaž.