Pondelok 7. október 2024Meniny má Eliška

Futbal

Weiss po gólovom debute v belasom: Potrebujete aj trochu šťastia

Gólovej situácii predchádzal rozhovor medzi Weissom a spoluhráčom Nonom, ktorý zahrával štandardnú situáciu.

V Japonsku vznikne nová ženská profesionálna liga

V realizačných tímoch musí byť najmenej jedna žena a do troch rokov sa musí ženské obsadenie tejto oblasti zvýšiť najmenej na polovicu.

Vo finále Maďarského pohára nedodržali diváci bezpečný odstup

V Maďarsku už dávnejšie reštartovali súťaže.

Záver Ligy majstrov sa môže dohrať v Portugalsku alebo Nemecku

V LM sú dosiaľ známi štyria štvrťfinalisti: Paríž St. Germain, Atalanta Bergamo, Atletico Madrid a RB Lipsko.

Líder FC Porto nečakane prehral na pôde FC Famalicao v 25. kole

V stredu sa najvyššia súťaž v krajine reštartovala po prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu, zatiaľ bez divákov.

Plzeň vyhrala v Ostrave a na vedúcu Slaviu stráca osem bodov

Zverenci slovenského trénera Juraja Jarábka z Karvinej prehrali na pôde Slovácka 0:2.,aktualizované

Maradona predĺžil zmluvu s klubom Gimnasia y Esgrima La Plata

Päťdesiatdeväťročný Maradona prevzal tím vlani v septembri.

Grékom zamietli účasť divákov na dueloch domácej Super League

Do konca zostáva dohrať nadstavbovú časť, prvých šesť klubov zabojuje o titul, zvyšných osem o udržanie.

Trenčín označil rozhodnutie SFZ za bezprecedentné a nerešpektujúce ÚLK

Podľa verdiktu SFZ sa umožní víťazovi 2. ligy bojovať o postup do Fortuna ligy, v ktorej skupine o záchranu sú Trenčania lídrom o jedenásť bodov pred posledným Pohroním.

Trabzonspor porušil finančné pravidlá, UEFA ho vylúčila z pohárov

Trabzonspor by sa v prípade víťazstva v lige kvalifikoval priamo do skupinovej fázy LM, čo by mu zaručilo milióny eur.

Hráči MLS odsúhlasili novú kolektívnu dohodu a reštart ligy

Sezónu MLS prerušili 12. marca, individuálne tréningy v klubových zariadeniach boli povolené od 6. mája.

Slovan zdolal Nitru, Weiss rozhodol svojím prvým gólom v belasom drese

Tridsaťročný krídelník sa presadil v 89. minúte prudkou strelou po prihrávke Nona. Hralo sa na Pasienkoch.

Piate kolo testov v Premier League s jedným pozitívnym prípadom

BBC krátko po ohlásení výsledkov testovania a potvrdení od samotného klubu uviedla, že pozitívny nález pochádza z zábora Tottenhamu Hotspur bez ďalších podrobností. ,aktualizované

Škótska liga sa dohodla s TV a odštartuje v auguste podľa plánu

Vedenie ligy sa s televíziou dohodlo aj na vyrovnaní za stretnutia zrušenej sezóny 2019/2020, ktoré stanica Sky Sports nemohla odvysielať.

Nemecký zväz nepotrestá hráčov za prejavy solidarity s Floydom

Sancho si pri oslave gólu dal dole dres, na tričku mal nápis "Spravodlivosť pre Floyda."

Šesták kritizuje reštart 2. ligy: Štyri podržtašky budú asistovať

Tridsaťsedemročný bývalý útočník považuje utorňajšie rozhodnutie výkonného výboru SFZ za mierne povedané nedomyslené.

Burgos po sezóne skončí vo funkcii asistenta trénera Atletica Madrid

Atletico stále živí šancu na triumf v LM, v osemfinále vyradilo obhajcu trofeje FC Liverpool.

Ibrahimovič sa vrátil do Talianska, semifinálovú odvetu pohára vynechá

V úvodnom dueli na San Sire sa koncom februára pred vypuknutím pandémie koronavírusu zrodila remíza 1:1.

Gasperini nemal cestovať na odvetu do Valencie, tvrdí Barcelová

Valencia 3. júna (TASR) - Tréner Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini konal nezodpovedne, keď cestoval na odvetný osemfinálový zápas futbalovej Ligy majstrov do Valencie. Tvrdí to regionálna expertka na zdravotníctvo Ana Barcelová. Gasperini pred tromi dňami prezradil, že počas marcovej odvety zrejme trpel ochorením COVID-19. Aj zástupcovia Valencie v stanovisku odsúdili jeho nezodpovedné ...

Fortuna liga: Sú známe termíny nadstavby

V skupine o titul si úradujúci majster Fortuna ligy a tabuľkový líder ŠK Slovan Bratislava zmeria sily s MFK Ružomberok, duel na Tehelnom poli má výkop o 18:00.

Dve najvyššie bulharské súťaže reštartujú aj s divákmi

Bulharskú ligu prerušili pre pandémiu koronavírusu 13. marca.

Chelsea má záujem o útočníka Wernera

Tim Werner má súčasnú výkupnú cenu 60 miliónov eur.

Real má údajne záujem o krídelníka Dortmundu Sancha

V tejto sezóne odohral Sancho 27 zápasov v bundeslige a strelil 17 gólov.

Pogrebňak sa vyliečil z koronavírusu

Tridsaťšesťročného útočníka hospitalizovali s ochorením COVID-19 od 22. mája.

Kane sa po zranení teší na prvý zápas

Kapitán tímu tiež uviedol, že sa mu páčia posily tímu Gedson Fernandes a Steven Bergwijn. Obaja prišli do Londýna ešte v januárovom prestupovom období.

Prezident FIFA podporil hráčov, ktorí prejavili solidaritu s Floydom

Floyd zomrel minulý týždeň po tom, ako mu policajt v štáte Minneapolis kľačal na krku niekoľko minút. Incident vyvolal násilné protesty po celých Spojených štátoch.

Úrad verejného zdravotníctva schválil manuál Fortuna ligy

Kameňom úrazu pre niektoré kluby je limit pre divákov na tribúnach.

Japonský útočník Kanazaki mal pozitívny test na koronavírus

Vedenie japonskej J-League minulý týždeň informovalo, že po ústupe pandémie koronavírusu sa sezóna opäť rozbehne 4. júla.

FL: Trnava súhlasí so Slovanom, divákov chce podľa kapacity štadióna

Štátne orgány po ústupe pandémie koronavírusu povolili účasť na podujatiach v malej miere aj divákom.

MFK Skalica nesúhlasí s rozhodnutím VV SFZ o spôsobe dohratia II. ligy

V upravenej tabuľke je na čele Banská Bystrica, druhá Dubnica má rovnako 38 bodov a tretia Skalica 32.

Liberec triumfoval v derby a poskočil na tretie miesto

V ďalšom zápase medzi FK Mladá Boleslav a FC Fastav Zlín sa zrodila remíza 1:1.,aktualizované

Vo veku 68 rokov zomrel bývalý hráč ZŤS Petržalka

Peter Pavlovič odohral počas dvoch prvoligových ročníkov 51 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly.

Ukrajinský Karpaty Ľvov hlási 25 pozitívnych prípadov,hráčov izolovali

Ukrajinskú ligu rozbehol sobotný duel Kolos - Desna. Bol to prvý zápas od 15. marca, keď súťaž stopol šíriaci sa koronavírus.

Mina z Evertonu si na tréningu natrhol stehenný sval

Pre Everton je to ďalší tvrdý úder pred reštartom anglickej Premier League (17. júna) po tom, čo si stredopoliar Jean-Philippe Gbamin pred niekoľkými dňami vážne poranil achilovku.

Výkonný výbor SFZ odsúhlasil reštart II. ligy v skrátenom formáte

Sezónu II. ligy prerušili pre pandémiu koronavírusu 9. marca. ,aktualizované

Lyon premenil Ekambiho hosťovanie na trvalý prestup

Ekambi odohral za Lyon 12 zápasov, v ktorých strelil dva góly a pridal tri asistencie.

Tímy Premier League dostali súhlas na prípravné zápasy pred reštartom

Premier League by sa mala po pauze opäť rozbehnúť v stredu 17. júna bez fanúšikov.

Charitatívna jazda Freda na bicykli, do Ria absolvuje 600 km

Finančný výťažok z akcie plánuje Fred venovať chudobným rodinám v Brazílii.

Francúzske kluby chcú, aby sa na štadióny vrátili diváci už v príprave

Sezónu Ligue 1 2019/20 definitívne zrušili koncom apríla a za majstra vyhlásili Paríž Saint-Germain.

Kolín verí, že proti Augsburgu nastúpia aj útočníci Uth a Cordoba

Dvadsaťsedemročný Kolumbijčan Cordoba otvoril skóre pondelňajšieho zápasu s Lipskom (2:4), no už v 24. minúte sa zranil a musel ísť dole z ihriska.