Sobota 5. október 2024Meniny má Viera

Futbal

Čech Blažek nepreceňuje postup krajanov na EURO, Dúbravkovi drží palce

Bývalý vynikajúci brankár, ktorý počtom 166 vychytaných núl v lige drží ďalší rekord, sleduje pozorne aj súčasné hviezdy.

Villa zdolala v odvete Leicester a postúpila do finále Ligového pohára

Domácich poslal do vedenia v 12. minúte Matt Targett, no v ďalšom priebehu mali tlak i viac šancí hostia.

Slováci do 17 rokov v Beleku dvakrát proti rovesníkom z Rakúska

Reprezentačný tréner Branislav Fodrek na februárové súboje v Beleku nominoval dvadsaťčlenný káder, v ktorom sú dvaja legionári.

Fernandinho predĺžil zmluvu s Manchestrom City do roku 2021

Fernandinho prišiel do City v roku 2013 zo Šachtaru Doneck za 35 miliónov eur.

Lautaro Martinez z Interu Miláno s dvojzápasovým trestom a pokutou

Martinez tiež musí zaplatiť pokutu 15.000 eur. Pyká za nešportové správanie, keď kričal na hlavného rozhodcu, ktorý mu v nadstavenom čase ukázal žltú kartu.

Flamengo získalo útočníka Barbosu z Interu Miláno na trvalý prestup

Barbosa si po príchode do Interu v roku 2016 nedokázal nájsť miesto v základnej zostave a tak odišiel hosťovať do Flamenga.

Cena za Národný futbalový štadión stúpla na takmer 98,5 milióna eur

Štát sa zaviazal odkúpiť nekomerčnú časť štadióna v prípade, že si súčasný vlastník – spoločnosť NFŠ a.s. uplatní predajnú opciu.,aktualizované

Tottenham získal Lo Celsa z Betisu Sevilla na riadny prestup

Lo Celso podpísal zmluvu do roku 2025 a prestupová suma sa pohybuje na úrovni 27 miliónov libier (cca 32 miliónov eur). Argentínčan prišiel do Tottenhamu v auguste minulého roka.

Eriksen opúšťa Tottenham, bude spoluhráčom Škriniara v Interi Miláno

O odchode Eriksena z Tottenhamu sa hovorilo už dlhší čas. Dánsky reprezentant prišiel do Londýna v roku 2013 z Ajaxu Amsterdam, za kohútov odohral celkovo 226 stretnutí, v ktorých strelil 51 gólov.

AC Miláno si v pohárovom dueli proti Turínu uctí zosnulého Bryanta

Bryant zahynul v nedeľu podvečer SEČ po páde vrtuľníka aj spolu s jeho 13-ročnou dcérou Giannou a ďalšími siedmimi pasažiermi.

Procházka podpísal zmluvu s Górnikom Zabrze

Procházka bol hráčom Plzne od leta 2018. V jej farbách hral v Lige majstrov proti Realu Madrid či AS Rím.

Koštrna sa upísal Dinamu Bukurešť

Koštrna je odchovanec trnavského futbalu, zo Spartaka zamieril v roku 2010 do anglického Wolverhamptonu Wanderers.

Tréner SR 19 Rusnák nominoval na dvojzápas s Lotyšskom 18 hráčov

Zraz nominovaných je v sobotu 1. februára o 19.00 h v Bratislave.

Drogba, Park aj Yorke sa zúčastnia na májovej exibícii v Sydney

Na podujatie s názvom "Football for Fires", ktoré sa uskutoční 23. mája na Olympijskom štadióne v Sydney, už vopred prisľúbilo účasť niekoľko bývalých futbalistov.

AS Rím získal na hosťovanie obrancu Ibaneza z Atalanty

Rimania uviedli, že ak sa celý transfer skompletizuje, bude aj s bonusmi stáť 10 miliónov eur.

Víťazný debut Šporara v portugalskej lige, Sporting zdolal Maritimo

Sporting je v tabuľke na treťom mieste, na druhé Porto stráca deväť bodov, Maritimo je trináste.,aktualizované

Arsenal postúpil do osemfinále Pohára FA, čaká ho Portsmouth

Duel nedohral obranca hostí Shkodran Mustafi, ktorého museli v 62. minúte odniesť z ihriska na nosidlách po kolízii s brankárom Emilianom Martinezom.

Rooney môže v osemfinále FA Cupu nastúpiť proti Manchestru United

Rooney strávil v Manchesti United trinásť rokov a s 253 gólmi vo všetkých súťažiach je najlepším strelcom klubu v histórii.

Hašek neprišiel na letisko pred sústredením, Sparta avizuje trest

Syn bývalého hráča i trénera Sparty dostal údajne ponuky z Ferencvárosu Budapešť i izraelského Maccabi Haifa.

Stredopoliar Tousart z Lyonu posilní Herthu

Tousart musí ešte pred podpisom kontraktu do roku 2025 absolvovať lekársku prehliadku u nového zamestnávateľa.

O reprezentačného útočníka sa zaujímalo viacero klubov z európskych líg. On napokon prikývol na ponuku od slávneho trénera Dicka Advocaata. ,aktualizované

Klopp skritizoval kalendár zápasov, do FA Cupu vyšle juniorku

Premier League bude mať na rozdiel od minulého roka na začiatku februára voľno, ktoré bude pre väčšinu klubov trvať 13 až 16 dní.

Real po zaváhaní Barcelony na čele La Ligy, hrdinom Nacho

Sviatočný" strelec Nacho mal z prvého gólu v sezóne obrovskú radosť a po presnej hlavičke z vzdialenejšej žrdi zamieril k lavičke Realu, aby objal Zidana.

Roman Procházka je podľa poľských médií jednou nohou v Zabrze

Procházka je hráčom Plzne od leta 2018. V jej farbách hral v Lige majstrov proti Realu Madrid alebo AS Rím.

Neymar rozhodol dvoma gólmi o triumfe PSG a uctil si Bryanta

Po druhom zásahu, ktorý si pripísal v 52. minúte z jedenástky, si uctil zosnulého legendárneho amerického basketbalistu Kobeho Bryanta.,aktualizované

Neapol pripravil Juventusu druhú prehru, Lobotka debutoval v Serii A

Partenopei uštedrili Juventusu druhú prehru v tejto sezóne. Po góloch Piotra Zielinského a Lorenza Insigneho viedli 2:0.

SSC Neapol porazil Juventus Turín, Lobotka hral od 69. min

Inter remizoval doma s Cagliari Calcio 1:1. Jediný gól Interu strelil Lautaro Martinez, ktorý videl v nadstavenom čase červenú kartu.

Atletico Madrid remizovalo s Leganes

Los Colchoneros figurujú na priebežnom 4. mieste v ligovej tabuľke.,aktualizované

FC Liverpool len remizoval v 1/16-finále FA Cupu na pôde treťoligistu

V tejto sezóne najvyššej súťaže ešte Liverpool neinkasoval dvakrát v jednom zápase.

Inter Miláno remizoval s Cagliari, Škriniara vystriedali v 17. minúte

Slovenský reprezentačný stopér v drese domácich Milan Škriniar zišiel z ihriska už v 17. minúte, tréner Antonio Conte ho vystriedal pre indispozíciu spôsobenú chorobou.,aktualizované

Bayern dýcha na krk Lipsku, Lewandowski opäť top kanonierom

Bayern potvrdil skvelú formu, keď vyhral v bundeslige piatykrát za sebou a v týchto zápasoch má skóre 20:2.

Barcelona neoslnila vo Valencii, Setien po prehre utŕžil kritiku

Barcelona síce mala výrazne vyššie percento držania lopty, ale viac šancí si na Estadio Mestalla vytvárali domáci futbalisti.

FC Sevilla zdolala v sobotnom zápase Granadu

O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase vďaka gólom Luuka de Jonga a Nolita, v ligovej tabuľke figurujú na treťom mieste.

Atalanta deklasovala domáci FC Turín

Atalanta Bergamo deklasovala domáci FC Turín 7:0. V drese hostí exceloval Slovinec Josip Iličič, ktorý dosiahol hetrik.

Futbal: VSC Debrecín - FC Újpest 4:0

V úvodnom zápase 17. kola maďarskej futbalovej ligy triumfoval líder tabuľky Ferencváros Budapešť.

Frankfurt suverénne zvíťazil nad Lipskom

Hostia si napriek prehre udržia prvé miesto v ligovej tabuľke.,aktualizované

Valencia zdolala Barcelonu 2:0

Na domácom ihrisku v tejto sezóne ešte Valencia neprehrala.,aktualizované

Futbalisti Bologne porazili SPAL Ferrara

Domáci tím si prehrou skomplikoval boj o záchranu.

Futbalisti Marseille remizoval s Angers

Olympique neprehral desiatykrát za sebou.

DAC na Malte dostal debakel od Boleslavi

Súboj o bronz je na programe v pondelok 27. januára o 11:00, finále sa odohrá o dve a pol hodiny neskôr.