Pondelok 1. júl 2024Meniny má Diana

Futbal

EURO 2020: Taliani v októbri môžu sláviť postup, Mancini chce plný dom

Talianski futbalisti v nedeľu zvíťazili na pôde Fínska 2:1 a v doterajšom priebehu J-skupiny nestratili ani bod.

Dalot sa liečil v Číne u zázračného doktora Eduarda Santosa

Dvadsaťročný obranca Manchestru United priletel do Šanghaja 29. augusta a strávil tam desať dní.

Sergio Ramos vyrovnal rekord Casillasa v počte reprezentačných štartov

V kvalifikačnom dueli ME 2020 proti Faerským ostrovom v Gijone nastúpil na svoj 167. duel v drese národného tímu.,aktualizované

EURO 2020: Prosinečki rezignoval na post trénera Bosny a Hercegoviny

Stalo sa tak po nedeľňajšej kvalifikačnej prehre jeho zverencov o postup na EURO 2020 na pôde Arménska (2:4).

LIGA MAJSTROV: Cavani by mal byť k dispozícii PSG proti Realu Madrid

Uruguajský útočník si zranil bedrový kĺb v stretnutí 3. kola Ligue 1 proti Toulouse (4:0).

EURO 2020: Arméni zdolali Bosnu a Hercegovinu

Už v 3. minúte našiel center Tigrana Barseghjana kapitána domácich Henricha Mchitarjana, ktorý obišiel brankára a bez problémov zakončil. ,aktualizované

Umtiti nepomôže Francúzom proti Andorre

Umtiti z tohto dôvodu nezasiahol ani včerajšieho súboja proti Albánsku a vracia sa do Barcelony, kde sa podrobí ďalším vyšetreniam.

Gündogan nenastúpi proti Severnému Írsku

Gündogana v základnej zostave pravdepodobne nahradí 20-ročný Kai Havertz z Bayeru Leverkusen.

EURO 2020: Hapal pred zápasom s Maďarskom naznačil zmenu v zostave

Český kormidelník má k dispozícii až na obrancu Petra Pekaríka, ktorý sa pre obnovené zranenie lýtka už odpojil od reprezentácie, všetkých hráčov v dobrom zdravotnom stave.

Maďari veria fanúšikom

Podľa kormidelníka maďarského tímu Marca Rossiho prehra 1:2 vo štvrtkovom prípravnom súboji v Čiernej Hory nezanechá na jeho zverencoch stopy.

EURO 2020: Reprezentantov Libérie napadli fanúšikovia Sierra Leone

Libéria si z úvodného duelu na domácej pôde vezie víťazstvo. Odveta bola na programe v nedeľu 8. septembra.

Srbi pokrikovali na Ronalda Messi, vrátil im to víťazným gólom

Po stretnutí mal dôvod na radosť aj Cristiano Ronaldo. V prvej kvalifikačnej konfrontácii v marci odohral iba pol hodinu, keď sa zranil. V sobotu si napravil chuť, strelil tretí a napokon víťazný gól.

Francúzi zahrali Albáncom nesprávnu hymnu, v zápase ich deklasovali

Aby toho nebolo málo, hlásateľ na Stade de France sa síce ospravedlnil, ale opäť sa pomýlil a o prepáčenie požiadal Arménov.

Slováci sa po facke od Chorvátov pokúsia v Budapešti o reparát

Tabuľku E-skupiny vedú deväťbodoví Maďari a Chorváti, tretí Wales a štvrté Slovensko majú trojbodovú stratu.

Ekvádor chce spolu s Kolumbiou a Peru zorganizovať MS 2030

Kandidatúra Ekvádora, Peru a Kolumbie by bojovala o pridelenie MS s ďalšími juhoamerickými krajinami Argentínou, Čile, Uruguajom a Paraguajom, ktoré už dávnejšie ohlásili spoločnú kandidatúru.

Watford odvolal Graciu, na lavičku sa vrátil Sanchez Flores

Gracia pôsobil vo funkcii od januára 2018 a je prvý kouč od roku 2013, ktorý vydržal vo Watforde viac než jednu sezónu.

Šéf Barcelony: Neymar sa chcel vrátiť, ale PSG mal nereálne požiadavky

Dvadsaťsedemročný Neymar odišiel do Francúzska, aby sa dostal z tieňa Lionela Messiho, no svoje rozhodnutie údajne po dvoch rokoch ľutuje.,aktualizované

KVALIFIKÁCIA EURO 2020: Česi prekvapivo podľahli Kosovu

Kosovo nenašlo premožiteľa v pätnástom zápase za sebou, šnúru ťahá od 9. októbra 2017, keď na záver kvalifikácie MS 2018 podľahlo Islandu.,aktualizované

Vo Francúzsku kritizujú prerušovaníe zápasov pri prejavoch homofóbie

Rozhodcovia vo Francúzsku dostali pokyn, aby v prípade prejavov neznášanlivosti a diskriminácie pri správaní sa fanúšikov odviedli hráčov z ihriska.

Messi môže z Barcelony budúce leto odísť

Od svojho debutu v roku 2004 zaznamenal Messi v 687 zápasoch za Barcu 603 gólov.

Nemci proti Severnému Írsku bez zraneného Schulza

Dvadsaťšesťročný krajný bek Borussie Dortmund odohral celých 90 minút vo včerajšom stretnutí s Holandskom, ktoré Nemci prehrali 2:4.

Bale z Walesu verí v bod obratu, Giggs: Máme to vo vlastných rukách

Wales po prvej domácej výhre 1:0 nad Slovenskom v E-skupine prehral v Chorvátsku (1:2) aj v Maďarsku (0:1).

Chorváti vycvičili Slovákov, Hapal očakáva reakciu

Na vypredanom trnavskom ŠAM Balkánci dominovali vo všetkom. Domáci výber okolo kapitána Mareka Hamšíka na nich nevedel nájsť žiadny recept a poriadne si skomplikoval šance na postup.

Chorvátske médiá v extáze: Vatreni rozobrali Slovákov

Reakcie zahraničných médií na prehru futbalistov Slovenska s Chorvátskom.

Škriniar o výkone SR s Chorvátskom: Piskot od ľudí beriem

Chorváti ukázali, prečo na uplynulých majstrovstvách sveta prešli až vo finále. Boli skvelí na lopte, bravúrne si menili pozície a dokázali sa presadiť individuálne.,aktualizované

Kamerunský útočník Samuel Eto'o ukončil kariéru

Za Barcelonu strelil 130 gólov v 199 dueloch, získal s ňou triumf v LM 2006 a 2009 i tri španielske tituly.

BLAMÁŽ: Chorváti uštedrili v kvalifikácii EURO 2020 Slovákom debakel

V Trnave inkasovali Slováci v 45. minúte po strele Nikolu Vlašiča a v 47. minúte aj z kopačky Ivana Perišiča. Na 3:0 pre vicemajstrov sveta zvýšil v 72. minúte po individuálnej akcii Bruno Petkovič.

Mladí Slováci prehrali v Azerbajdžane

Domáci sa dostali do vedenia už v 7. minúte, po prízemnom centri z ľavej strany si Ekinjier nabehol medzi dvoch slovenských obrancov a prekonal aj Vantrubu.,aktualizované

Bielorusi s prvými bodmi, v Estónsku vyhrali 2:1

V I-skupine hral domáci Cyprus v Nikózii s Kazachstanom nerozhodne 1:1.

Slováci na Chorvátov aj s Valjentom, Hanckom či Dudom

Tréner Chorvátska Zlatko Dalič zaradil do zostavy aj hviezdnych Luku Modriča, Ivana Perišiča, Marcela Brozoviča a Anteho Rebiča.

Predstavitelia európskych líg odmietli reformu Ligy majstrov podľa ECA

Na konferencii v Lisabone odmietli snahu o vytvorenie osemčlenných skupín od sezóny 2024/2025 i možnosť postupu do najkvalitnejšej kontinentálnej súťaže výlučne cez Európsku ligu.

Dvojica, ktorú súdia pre obťažovanie Özila, sa cíti nevinná

Incident sa stal 8. augusta, ale nemal spojitosť s pokusom o lúpež, ktorej obeťami sa stali Özila a jeho spoluhráč Sead Kolašinac dva týždne predtým.

EURO 2020: Turkom nepomôže zranený Ünder

Dvadsaťdvaročný útočník rímskeho AS si na tréningu národného tímu poranil stehenný sval na pravej nohe a na budúci týždeň ho čakajú podrobné vyšetrenia.

EURO 2020: Švajčiari nastúpia proti Gibraltáru bez útočníka Seferoviča

Dvadsaťsedemročný útočník Benfiky Lisabon odletel do portugalskej metropoly, aby mohol byť pri pôrode svojho prvého potomka.

Kokorina a Mamajeva 17. septembru podmienečne prepustia z väzby

Hráči v októbri uplynulého roka napadli vysokopostavených štátnych úradníkov v jednej z moskovských kaviarní.

Lo Celso pre zranenie slabín nedohral prípravný duel s čile

Legionára Tottenhamu Hotspur čakajú podrobné vyšetrenia, ktoré určia dĺžku absencie.

EURO 2020: Švajčiari prišli v závere zápasu v Írsku o dva body

Íri sú so ziskom jedenástich bodov na čele tabuľky, Švajčiari na tretej pozícií zaostávajú o 6 bodov, no majú dva zápasy k dobru.

Hazard sa zotavuje po zranení, za Real nastúpi možno už proti Levante

Dvadsaťosemročný krídelník prišiel na San Bernabeu v lete z Chelsea Londýn, od polovice augusta však maródoval.

EURO 2020: Taliani sa aj napriek početnej výhode vytrápili v Arménsku

Talianski futbalisti v doterajšom priebehu kvalifikácie o postup na ME 2020 ešte nestratili ani bod, keď triumfovali vo všetkých piatich dueloch.

EURO 2020: Španieli vďačia Kepovi za udržanie stopercentnej bilancie

Španielski futbalisti zdolali v dramatickom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2020 2:1.