Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 18. apríl 2025Meniny má Valér
< sekcia Import

Viktor Horján má knihu Zápisky z teplého domu

Foto: Bux.sk

Biografiu Viktora Horjána Zápisky z teplého domu napísala novinárka Silvia Lispuchová.

Bratislava 13. Februára (TASR) – Biografia herca Viktora Horjána s názvom Zápisky z teplého domu prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov. TASR informovala Mária Lešková, PR manažérka vydavateľstva Ikar.

Má tridsaťsedem a už celú polovicu života vie, čo je zač. Predstavujú ho ako Viktor Horján homosexuál (herec). Ako jeden z mála hercov si povedal: „No a čo, veď je to tak!“, ale svoju orientáciu nikdy nepotreboval zdôrazňovať. Napriek tomu z neho urobili vlajkonosiča homosexuálov, ktorý poburoval národ, keď sa v páre s mužom odvážne postavil na tanečný parket v televíznej šou Let's Dance.

Hral v muzikáloch a už roky v divadle GUnaGU, má vlastnú talkshow, spieva šansóny, lebo ako vraví: „Som pestrofarebný.“ A taký je aj jeho život. Aby kamarátovi pomohol dostať sa z rakoviny, nafotil sa na kalendár - nahý v zime v uliciach Bratislavy. Kamarát zomrel a rakovinu dostal on sám. Aby sa z nej vyhrabal, držal hladovku, pil iba šťavy, ale vo svojom milovanom GUnaGu hrať neprestal. Tvrdí, že herectvo sa dá dobre robiť iba vtedy, keď je človek vo svojom osobnom živote vyrovnaný, mal by si byť načistom, kam vlastne patrí. A bol by rád, keby tieto zápisky inšpirovali jeho nevysporiadaných gaykolegov k tomu, aby sami prišli na to, že žiť v klamstve je hlúposť. Vraj sex nám v priemere zaberie asi 15 minút denne. A kvôli tomu robiť také ceremónie?!

Biografiu Viktora Horjána Zápisky z teplého domu napísala novinárka Silvia Lispuchová.

V Maďarsku sa objavilo ďalšie ohnisko slintačky, je 40 km od hraníc SR

Zaviedli okamžité opatrenia a 600 kusov dobytka na farme Rábapordány bude najskôr zaočkovaných a následne v súlade s protokolmi utratených.

- Šesť ľudí utrpelo zranenia pri štvrtkovej streľbe v areáli kampusu Floridskej štátnej univerzity (FSU) v americkom meste Tallahassee. Jeden zo zranených je v kritickom stave.

- Americký prezident Donald Trump i talianska premiérka Giorgia Meloniová, ktorá je vo štvrtok na návšteve vo Washingtone, sú presvedčení, že Európskej únii sa podarí s USA dosiahnuť obchodnú dohodu týkajúcu sa ciel.

- Slovenská hokejová reprezentácia uzavrela podujatie Kaufland Challenge 2025 víťazne. Na štadióne v Piešťanoch si slovenský výber pod vedením trénera Vladimíra Országha poradil s Nemeckom hladko 4:0.

- Nákaza slintačky a krívačky sa objavila na ďalšej farme dobytka v Rábsko-mošonsko-šopronskej stolici, tentoraz v obci Rábapordány zhruba 40 kilometrov od slovenských hraníc.

- Rastúce napätie vo svetovom obchode a prudké zmeny v globálnom obchodnom systéme povedú k revízii prognóz Medzinárodného menového fondu (MMF), čo sa týka vývoja svetovej ekonomiky.

- Rusko vo štvrtok opäť varovalo Nemecko, že ak Ukrajina zaútočí na ruskú infraštruktúru nemeckými raketami dlhého doletu Taurus, bude to považovať za „priamu účasť“ Berlína na konflikte.

- Prezident SR Peter Pellegrini zaplatil pokutu za porušenie zákona o volebnej kampani. Pre TASR to potvrdila jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková. Upozornila na to televízia Markíza s tým, že o pokute vo výške 10.000 eur malo rozhodnúť ministerstvo vnútra.

- Európska únia napomáha maďarskej mimoparlamentnej strane TISZA (Rešpekt a sloboda), aby sa dostala k moci. Podľa servera nepszava.hu to vyhlásil vo štvrtok šéf úradu vlády Gergely Gulyás, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

- Pápež František vo štvrtok navštívil väznicu Regina Coeli v rímskej štvrti Trastevere južne od Vatikánu. Na Zelený štvrtok sa tak stretol s približne 70 väzňami a po modlitbe každého z nich osobne pozdravil.

- V Paríži prebiehajú rokovania popredných amerických, európskych aj ukrajinských predstaviteľov o spôsoboch ukončenia vojny na Ukrajine.

- Najvyšší súd Ruskej federácie vo štvrtok zrušil označenie afganského vládnuceho hnutia Taliban ako teroristickej organizácie.

- Ruský súd vo štvrtok odsúdil bývalého zástupcu náčelníka generálneho štábu ruských ozbrojených síl generálporučíka Vadima Šamarina na sedem rokov v trestaneckej kolónii za prijímanie úplatkov v obzvlášť veľkom rozsahu.

- V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej v bratislavskej Petržalke sa vo štvrtok dopoludnia príbuzný pacientky vyhrážal personálu zabitím a podrezaním s mečom v ruke. Agresora zadržala polícia.

- Proces v korupčnej kauze exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P., ktorý sa začal v januári, je vo finále. Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, ukončil vo štvrtok dokazovanie.

- Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) ukončil prípad zabitia v Košiciach návrhom na podanie obžaloby na oboch policajtov. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚIS Andrea Dobiášová.

- Holandský futbalový obranca Virgil van Dijk bude pokračovať v Liverpoole aj po skončení prebiehajúcej sezóny. Kapitán anglického tímu vo štvrtok podpísal nový dvojročný kontrakt do roku 2027.

- Odložený zápas 5. kola nadstavbovej časti Niké ligy medzi MŠK Žilina a FC Košice už pozná náhradný termín. Riadiaca organizácia súťaže Únia ligových klubov (ÚLK) rozhodla, že duel sa odohrá v stredu 23. apríla o 18.00 h.

- Polícia vo východonemeckom Sasku vo štvrtok prehľadala dom, v ktorom žije 16-ročný mladík podozrivý z výroby a prechovávania smrteľne jedovatého ricínu.

- Obal LP-platne Nevermind od americkej grungeovej skupiny Nirvana sa na stredajšej dražbe v Británii predal za 18.600 libier (21.700 eur).

- V severnom Taliansku sa po silných dažďoch vyliali viaceré rieky z brehov. Postihnutý bol najmä región Piemont s hlavným mestom Turínom, kde zosuvy pôdy zastavili premávku na viacerých cestách i železničných tratiach.