Po dvoch neúspešných pokusoch sa hokejisti Slovana Bratislava opäť predstavia v play off KHL a narazia v ňom na najlepší tím tabuľky po základnej časti.
Autor TASR
Moskva/Bratislava 18. februára (TASR) - Po dvoch neúspešných pokusoch sa hokejisti Slovana Bratislava opäť predstavia v play off KHL a narazia v ňom na najlepší tím tabuľky po základnej časti. Pred tromi rokmi nevyhrali s Dinamom Moskva ani zápas, tento rok sa v 1. kole budú snažiť potrápiť jeho mestského rivala CSKA. Okrem "belasých" sa v tohtosezónnej play off predstavia ešte dvaja slovenskí obrancovia v iných kluboch - Andrej Meszároš v drese Sibiru Novosibirsk a Marek Ďaloga za Ak Bars Kazaň. Na striedačke Avtomobilistu Jekaterinburg bude stáť proti Magnitogorsku asistent hlavného trénera Marcel Ozimák.
Pre Slovan pôjde o druhú účasť vo vyraďovacej fáze počas štvorročného pôsobenia v KHL. Prvýkrát si play off zahral ešte v premiérovom ročníku 2012/2013, v ktorom obsadil po základnej časti v tabuľke Západnej konferencie 6. priečku. Narazil na tretie Dinamo Moskva a hoci prehral sériu 0:4 na zápasy, v súbojoch proti favoritovi nepôsobil odovzdane. Blízko k víťazstvu bol najmä v druhom stretnutí 21. februára 2013, no po góle Alexeja Sopina zo 72. minúty prehral 2:3 po predĺžení. V prvom vzájomnom stretnutí podľahol ruskému klubu 1:5, v ďalších dvoch doma 2:4 a 2:3. Dinamo následne prešlo cez CSKA aj SKA Petrohrad a vo finále s Traktorom Čeľabinsk obhájilo víťaznú trofej.
V prebiehajúcom ročníku je najväčším favoritom na zisk premiérového Gagarinovho pohára súper "belasých" CSKA Moskva. Suverénny víťaz základnej časti má však práve so Slovanom najhoršiu bilanciu v prebiehajúcej sezóne, žiadnemu inému tímu totiž nepodľahol v oboch vzájomných konfrontáciách. Najskôr prehrali Moskovčania v novembri v Bratislave 2:3 po nájazdoch a o päť dní neskôr si vylámali zuby na slovenskom účastníkovi aj doma po prehre 0:2. Prvý zápas je v Moskve na programe v nedeľu 21. januára a o 15.00 SEČ, druhý o dva dni neskôr s úvodným buly o 17.30 SEČ. Pred vlastnými fanúšikmi sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia na budúci týždeň vo štvrtok (25. februára) a sobotu (27. 2.).
Okrem klubového zástupcu si play off nadnárodnej súťaže zahrajú aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Náročnú sezónu prežíva najmä Marek Ďaloga, ktorý si v Kazani musel počkať na svoju šancu, keďže doplatil na pravidlo o povolenej kvóte cudzincov v ruskom tíme. Ofenzívny bek sa následne prebojoval do základnej zostavy, no na konci novembra si privodil zranenie kolena a niekoľko týždňov opäť nehral. Aj preto nastúpil len na 29 zápasov, v ktorých strelil jediný gól a pripísal si štyri asistencie. Kazaň sa v 1. kole z piatej priečky stretne so štvrtou Ufou.
Meszároš si rovnako ako jeho krajan odbil premiérovú základnú časť v KHL. Po jedenástich rokoch v zámorskej NHL sa vrátil do Európy a Sibire patril k najvyťaženejším obrancom. Na bodové konto si pripísal až šesť gólov, najviac spomedzi defenzívnych tímových kolegov, a pridal aj tri asistencie. Novosibirsk otvorí konferečené štvrťfinále domácimi zápasmi proti Admiralu Vladivostok.
Náročná pozícia čaká obhajcu Gagarinovho pohára SKA Petrohrad, ktorý v 1. kole narazí na Lokomotiv Jaroslavľ. Ten odohral skvelú základnú časť, za lídrom celkového pelotónu CSKA Moskva zaostal len o dva body, no v tabuľke Západnej konferencie skončil až na tretej priečke. Lepšie postavenie získali automaticky víťazi dívizíí, ktorými sa na Západe stali CSKA a Jokerit Helsinki.
Východná konferencia (22.2., 24., 26., 28., 1.3., 3., 5.):
Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Avtomobilist Jekaterinburg
Sibir Novosibirsk - Admiral Vladivostok
Salavat Julajev Ufa - Ak Bars Kazaň
Play off KHL - 2. kolo (semifinálr v konferenciách):
Západná (7.3., 9., 11., 13., 15., 17., 19.)
Východná (8.3., 10., 12., 14., 16., 18., 20.)
Play off KHL - 3. kolo (finále v konferenciách)
Západná (22.3., 24., 26., 28., 30., 1.4., 3.)
Východná (23.3., 25., 27., 29., 31., 2.4, 4.)
Finále play off KHL - o Gagarinov pohár:
termíny: 7.4., 9., 11., 13., 15., 17., 19.
CSKA Moskva majstrom Ruska, Slovan s najproduktívnejším obrancom Barkerom
Hokejisti CSKA Moskva zakončili základnú časť prebiehajúceho ročníka KHL prehrou s mestským rivalom Dinamom 1:3. Napriek tomu vyhrali tabuľku po dlhodobej fáze s dvojbodovým bodovým náskokom pred Lokomotivom Jaroslavľ a ovládli šampionát ruských mužstiev, za čo získali Pohár Viktora Tichonova a zlaté medaily. Striebro si vybojoval Lokomotiv a bronz HK Soči. Jediný slovenský účastník Slovan Bratislava obsadil v tabuľke Západnej konferencie ôsmu priečku a po dvoch neúspešných pokusoch si opäť zahrá play off nadnárodnej ligy. Obranca "belasých" Cam Barker sa navyše stal najproduktívnejším zadákom dlhodobej fázy sezóny.
Základná časť ročníka 2015/2016 sa niesla v réžii CSKA, pričom moskovskému gigantovi sekundoval len Lokomotiv Jaroslavľ. CSKA zakončil dlhodobú fázu napokon so ziskom 127 bodov, keď zvíťazil v 43 zápasoch, z toho v 38 v riadnom hracom čase. Druhú priečku v Západnej konferencii obsadil Jokerit Helsinki napriek tomu, že mal v tabuľke o 17 bodov menej ako Lokomotiv. Stal sa však víťazom Bobrovovej divíze a do play off vstúpi ako druhý nasadený. Tarasovovu divíziu pred Jaroslavľom ovládol moskovský suverén.
Západná konferencia priniesla veľmi zaujímavý boj o poslednú postupovú miestenku do play off. Hlavnými ašpirantami na jej zisk boli Slovan, Medveščak Záhreb aj Dinamo Minsk, ale zverenci trénera Miloša Říhu svojim konkurentom "vypálili rybník". V dôležitých momentoch zapli naplno a slušnými výsledkami v závere základnej časti si ôsme miesto postrážili. Rozhodujúcim bol vzájomný duel proti Medveščaku z 20. januára, v ktorom otočili nepriaznivé skóre 1:2 na 3:2 ešte v riadnom hracom čase a výraznejšie sa odpútali od svojich prenasledovateľov. Istotu účasti v play off napokon potvrdili v predstihu, 8. februára získali doma potrebný jeden bod, keď zdolali húževnaté Dinamo Riga 3:2 po predĺžení. Základom sezónneho úspechu Slovana sa stal najmä výborne chytajúci kanadský brankár Barry Brust, ktorému v minimálnych intervaloch spoľahlivo sekundoval krajan Michael Garnett.
Vo Východnej konferencii nebola situácia do štvrtkovej porcie zápasov vyriešená. V hre bol ešte jeden lístok do play off, pričom Neftechimiku Nižnekamsk stačil na jeho uchmatnutie v dueli doma s Ufou len jeden bod. Z diaľky sa oň zaujímal ešte aj Barys Astana so slovenským reprezentačným brankárom Jánom Lacom, ale dvojbodový skalp v pomere 3:2 po nájazdoch v Omsku kazašskému tímu nestačil. Vyraďovacia fáza sa neušla okrem vedúceho Omsku ani tradičným účastníkom Metallurgu Magnitogorsk, Salavatu Julajev Ufa, AK Bars Kazaň s Marekom Ďalogom či Sibiru Novosibirsk s Andrejom Meszárošom. Z listiny pravidelných účastníkov neuspel Traktor Čeľabinsk, naopak Ďaleký východ získal zastúpenie Admiralom Vladivostok.
Neúspešnú snahu o play off majú za sebou ďalší dvaja Slováci. Medveščak Záhreb s obrancom Milanom Jurčinom dlho atakoval ôsme miesto v Západnej konferencii, no po prehre so Slovanom 2:3 v rozhodujúcom stretnutí chorvátsky klub výrazne stratil nádej aj silu. Viacero skúsených hráčov tím opustilo, aby sa pre nich sezóna neskončila už vo februári. Rovnaký krok spravil aj Jurčina, ktorý zamieril do Eisbärenu Berlín v nemeckej DEL. Ján Laco bol jasnou jednotkou Barysu Astana, ale ani jeho pričinenie nestačilo Kazachom na play off. Barys obsadil vo Východnej konferencii nepostupovú 9. priečku, Laco nastúpil na 43 zápasov, inkasoval v nich dovedna 107 gólov a celkovo mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov.
Jednotkou kanadského bodovania po základnej časti a zároveň najlepším strelcom sa stal skúsený krídelník Magnitogorska Sergej Mozjakin, ktorý v 57 dueloch nazbieral 67 bodov za 32 gólov a 35 asistencií. Minimálne, len o dva body, zaostal ďalší elitný kanonier Alexander Radulov (24+42), na tretej priečke skončil so stopercentnou zápasovou záťažou Brandon Bochenski z Astany (20+41). Medzi obrancami si prvenstvo vybojoval Cam Barker zo Slovana, keď nazbieral 40 bodov (9+31). Rovnako mal síce aj Kevin Dallman (8+32) z Barysu, ale odohral viac zápasov a na konte mal aj menší počet gólov.
V základnej časti odohrali všetky tímy 60 zápasov. Každý sa stretol s každým dvojkolovým systémom doma-vonku, ďalších 6 duelov odohrali ešte tímy so súpermi v rámci svojich divízií. Staronovým účastníkom prebiehajúceho ročníka bol Spartak Moskva, ktorý nahradil už zaniknutú organizáciu Atlant Mytišči a v premiére po návrate obsadil v tabuľke Západnej konferencie 11. priečku. Od budúceho ročníka by sa súťaž mala rozrásť o ďalších dvoch účastníkov - legendárny moskovský klub Krídla Sovietov a čínske mužstvo z Pekingu.
Pre Slovan pôjde o druhú účasť vo vyraďovacej fáze počas štvorročného pôsobenia v KHL. Prvýkrát si play off zahral ešte v premiérovom ročníku 2012/2013, v ktorom obsadil po základnej časti v tabuľke Západnej konferencie 6. priečku. Narazil na tretie Dinamo Moskva a hoci prehral sériu 0:4 na zápasy, v súbojoch proti favoritovi nepôsobil odovzdane. Blízko k víťazstvu bol najmä v druhom stretnutí 21. februára 2013, no po góle Alexeja Sopina zo 72. minúty prehral 2:3 po predĺžení. V prvom vzájomnom stretnutí podľahol ruskému klubu 1:5, v ďalších dvoch doma 2:4 a 2:3. Dinamo následne prešlo cez CSKA aj SKA Petrohrad a vo finále s Traktorom Čeľabinsk obhájilo víťaznú trofej.
V prebiehajúcom ročníku je najväčším favoritom na zisk premiérového Gagarinovho pohára súper "belasých" CSKA Moskva. Suverénny víťaz základnej časti má však práve so Slovanom najhoršiu bilanciu v prebiehajúcej sezóne, žiadnemu inému tímu totiž nepodľahol v oboch vzájomných konfrontáciách. Najskôr prehrali Moskovčania v novembri v Bratislave 2:3 po nájazdoch a o päť dní neskôr si vylámali zuby na slovenskom účastníkovi aj doma po prehre 0:2. Prvý zápas je v Moskve na programe v nedeľu 21. januára a o 15.00 SEČ, druhý o dva dni neskôr s úvodným buly o 17.30 SEČ. Pred vlastnými fanúšikmi sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia na budúci týždeň vo štvrtok (25. februára) a sobotu (27. 2.).
Okrem klubového zástupcu si play off nadnárodnej súťaže zahrajú aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Náročnú sezónu prežíva najmä Marek Ďaloga, ktorý si v Kazani musel počkať na svoju šancu, keďže doplatil na pravidlo o povolenej kvóte cudzincov v ruskom tíme. Ofenzívny bek sa následne prebojoval do základnej zostavy, no na konci novembra si privodil zranenie kolena a niekoľko týždňov opäť nehral. Aj preto nastúpil len na 29 zápasov, v ktorých strelil jediný gól a pripísal si štyri asistencie. Kazaň sa v 1. kole z piatej priečky stretne so štvrtou Ufou.
Meszároš si rovnako ako jeho krajan odbil premiérovú základnú časť v KHL. Po jedenástich rokoch v zámorskej NHL sa vrátil do Európy a Sibire patril k najvyťaženejším obrancom. Na bodové konto si pripísal až šesť gólov, najviac spomedzi defenzívnych tímových kolegov, a pridal aj tri asistencie. Novosibirsk otvorí konferečené štvrťfinále domácimi zápasmi proti Admiralu Vladivostok.
Náročná pozícia čaká obhajcu Gagarinovho pohára SKA Petrohrad, ktorý v 1. kole narazí na Lokomotiv Jaroslavľ. Ten odohral skvelú základnú časť, za lídrom celkového pelotónu CSKA Moskva zaostal len o dva body, no v tabuľke Západnej konferencie skončil až na tretej priečke. Lepšie postavenie získali automaticky víťazi dívizíí, ktorými sa na Západe stali CSKA a Jokerit Helsinki.
Play off KHL 2015/2016 - 1. kolo:
Západná konferencia (21.2., 23., 25., 27., 29., 2.3., 4.)
CSKA Moskva - SLOVAN BRATISLAVA
Jokerit Helsinki - Torpedo Nižnij Novgorod
Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad
HK Soči - Dinamo Moskva
Západná konferencia (21.2., 23., 25., 27., 29., 2.3., 4.)
CSKA Moskva - SLOVAN BRATISLAVA
Jokerit Helsinki - Torpedo Nižnij Novgorod
Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad
HK Soči - Dinamo Moskva
Východná konferencia (22.2., 24., 26., 28., 1.3., 3., 5.):
Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Avtomobilist Jekaterinburg
Sibir Novosibirsk - Admiral Vladivostok
Salavat Julajev Ufa - Ak Bars Kazaň
Play off KHL - 2. kolo (semifinálr v konferenciách):
Západná (7.3., 9., 11., 13., 15., 17., 19.)
Východná (8.3., 10., 12., 14., 16., 18., 20.)
Play off KHL - 3. kolo (finále v konferenciách)
Západná (22.3., 24., 26., 28., 30., 1.4., 3.)
Východná (23.3., 25., 27., 29., 31., 2.4, 4.)
Finále play off KHL - o Gagarinov pohár:
termíny: 7.4., 9., 11., 13., 15., 17., 19.
CSKA Moskva majstrom Ruska, Slovan s najproduktívnejším obrancom Barkerom
Hokejisti CSKA Moskva zakončili základnú časť prebiehajúceho ročníka KHL prehrou s mestským rivalom Dinamom 1:3. Napriek tomu vyhrali tabuľku po dlhodobej fáze s dvojbodovým bodovým náskokom pred Lokomotivom Jaroslavľ a ovládli šampionát ruských mužstiev, za čo získali Pohár Viktora Tichonova a zlaté medaily. Striebro si vybojoval Lokomotiv a bronz HK Soči. Jediný slovenský účastník Slovan Bratislava obsadil v tabuľke Západnej konferencie ôsmu priečku a po dvoch neúspešných pokusoch si opäť zahrá play off nadnárodnej ligy. Obranca "belasých" Cam Barker sa navyše stal najproduktívnejším zadákom dlhodobej fázy sezóny.
Základná časť ročníka 2015/2016 sa niesla v réžii CSKA, pričom moskovskému gigantovi sekundoval len Lokomotiv Jaroslavľ. CSKA zakončil dlhodobú fázu napokon so ziskom 127 bodov, keď zvíťazil v 43 zápasoch, z toho v 38 v riadnom hracom čase. Druhú priečku v Západnej konferencii obsadil Jokerit Helsinki napriek tomu, že mal v tabuľke o 17 bodov menej ako Lokomotiv. Stal sa však víťazom Bobrovovej divíze a do play off vstúpi ako druhý nasadený. Tarasovovu divíziu pred Jaroslavľom ovládol moskovský suverén.
Západná konferencia priniesla veľmi zaujímavý boj o poslednú postupovú miestenku do play off. Hlavnými ašpirantami na jej zisk boli Slovan, Medveščak Záhreb aj Dinamo Minsk, ale zverenci trénera Miloša Říhu svojim konkurentom "vypálili rybník". V dôležitých momentoch zapli naplno a slušnými výsledkami v závere základnej časti si ôsme miesto postrážili. Rozhodujúcim bol vzájomný duel proti Medveščaku z 20. januára, v ktorom otočili nepriaznivé skóre 1:2 na 3:2 ešte v riadnom hracom čase a výraznejšie sa odpútali od svojich prenasledovateľov. Istotu účasti v play off napokon potvrdili v predstihu, 8. februára získali doma potrebný jeden bod, keď zdolali húževnaté Dinamo Riga 3:2 po predĺžení. Základom sezónneho úspechu Slovana sa stal najmä výborne chytajúci kanadský brankár Barry Brust, ktorému v minimálnych intervaloch spoľahlivo sekundoval krajan Michael Garnett.
Vo Východnej konferencii nebola situácia do štvrtkovej porcie zápasov vyriešená. V hre bol ešte jeden lístok do play off, pričom Neftechimiku Nižnekamsk stačil na jeho uchmatnutie v dueli doma s Ufou len jeden bod. Z diaľky sa oň zaujímal ešte aj Barys Astana so slovenským reprezentačným brankárom Jánom Lacom, ale dvojbodový skalp v pomere 3:2 po nájazdoch v Omsku kazašskému tímu nestačil. Vyraďovacia fáza sa neušla okrem vedúceho Omsku ani tradičným účastníkom Metallurgu Magnitogorsk, Salavatu Julajev Ufa, AK Bars Kazaň s Marekom Ďalogom či Sibiru Novosibirsk s Andrejom Meszárošom. Z listiny pravidelných účastníkov neuspel Traktor Čeľabinsk, naopak Ďaleký východ získal zastúpenie Admiralom Vladivostok.
Neúspešnú snahu o play off majú za sebou ďalší dvaja Slováci. Medveščak Záhreb s obrancom Milanom Jurčinom dlho atakoval ôsme miesto v Západnej konferencii, no po prehre so Slovanom 2:3 v rozhodujúcom stretnutí chorvátsky klub výrazne stratil nádej aj silu. Viacero skúsených hráčov tím opustilo, aby sa pre nich sezóna neskončila už vo februári. Rovnaký krok spravil aj Jurčina, ktorý zamieril do Eisbärenu Berlín v nemeckej DEL. Ján Laco bol jasnou jednotkou Barysu Astana, ale ani jeho pričinenie nestačilo Kazachom na play off. Barys obsadil vo Východnej konferencii nepostupovú 9. priečku, Laco nastúpil na 43 zápasov, inkasoval v nich dovedna 107 gólov a celkovo mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov.
Jednotkou kanadského bodovania po základnej časti a zároveň najlepším strelcom sa stal skúsený krídelník Magnitogorska Sergej Mozjakin, ktorý v 57 dueloch nazbieral 67 bodov za 32 gólov a 35 asistencií. Minimálne, len o dva body, zaostal ďalší elitný kanonier Alexander Radulov (24+42), na tretej priečke skončil so stopercentnou zápasovou záťažou Brandon Bochenski z Astany (20+41). Medzi obrancami si prvenstvo vybojoval Cam Barker zo Slovana, keď nazbieral 40 bodov (9+31). Rovnako mal síce aj Kevin Dallman (8+32) z Barysu, ale odohral viac zápasov a na konte mal aj menší počet gólov.
V základnej časti odohrali všetky tímy 60 zápasov. Každý sa stretol s každým dvojkolovým systémom doma-vonku, ďalších 6 duelov odohrali ešte tímy so súpermi v rámci svojich divízií. Staronovým účastníkom prebiehajúceho ročníka bol Spartak Moskva, ktorý nahradil už zaniknutú organizáciu Atlant Mytišči a v premiére po návrate obsadil v tabuľke Západnej konferencie 11. priečku. Od budúceho ročníka by sa súťaž mala rozrásť o ďalších dvoch účastníkov - legendárny moskovský klub Krídla Sovietov a čínske mužstvo z Pekingu.
Konečné tabuľky po základnej časti:
Západná konferencia:
1. CSKA Moskva 60 38 5 3 14 163:87 127
2. Jokerit Helsinki 60 31 5 5 19 167:140 108
3. Lokomotiv Jaroslavľ 60 37 6 2 15 155:94 125
4. HK Soči 60 30 4 10 16 175:149 108
5. Dinamo Moskva 60 27 8 8 17 167:126 105
6. SKA Petrohrad 60 27 6 7 20 176:149 100
7. Torpedo Nižnij Novgorod 60 23 10 11 16 163:137 100
8. SLOVAN BRATISLAVA 60 21 11 4 24 154:148 89
------------------------------------------------------------
9. Dinamo Minsk 60 20 7 9 24 147:168 83
10. Medveščak Záhreb 60 19 6 9 26 144:172 78
11. Spartak Moskva 60 20 5 7 28 139:172 77
12. Dinamo Riga 60 17 8 8 27 129:151 75
13. Víťaz Moskovská oblasť 60 17 8 3 32 129:166 70
14. Severstaľ Čerepovec 60 12 8 6 34 124:167 58
Západná konferencia:
1. CSKA Moskva 60 38 5 3 14 163:87 127
2. Jokerit Helsinki 60 31 5 5 19 167:140 108
3. Lokomotiv Jaroslavľ 60 37 6 2 15 155:94 125
4. HK Soči 60 30 4 10 16 175:149 108
5. Dinamo Moskva 60 27 8 8 17 167:126 105
6. SKA Petrohrad 60 27 6 7 20 176:149 100
7. Torpedo Nižnij Novgorod 60 23 10 11 16 163:137 100
8. SLOVAN BRATISLAVA 60 21 11 4 24 154:148 89
------------------------------------------------------------
9. Dinamo Minsk 60 20 7 9 24 147:168 83
10. Medveščak Záhreb 60 19 6 9 26 144:172 78
11. Spartak Moskva 60 20 5 7 28 139:172 77
12. Dinamo Riga 60 17 8 8 27 129:151 75
13. Víťaz Moskovská oblasť 60 17 8 3 32 129:166 70
14. Severstaľ Čerepovec 60 12 8 6 34 124:167 58
Východná konferencia:
1. Avangard Omsk 60 27 6 13 14 156:120 106
2. Metallurg Magnitogorsk 60 25 13 2 20 180:138 103
3. Sibir Novosibirsk 60 24 12 9 15 155:133 105
4. Salavat Julajev Ufa 60 29 5 4 22 179:156 101
5. Ak Bars Kazaň 60 25 6 9 20 143:127 96
6. Admiral Vladivostok 60 25 8 4 23 157:163 95
7. Avtomobilist Jekaterinburg 60 21 9 11 19 145:158 92
8. Neftechimik Nižnekamsk 60 20 7 12 21 130:135 86
-------------------------------------------------------------
9. Barys Astana 60 21 8 6 25 167:184 85
10. Traktor Čeľabinsk 60 17 12 8 23 132:151 83
11. Jugra Chanty-Mansijsk 60 19 6 3 32 120:178 72
12. Amur Chabarovsk 60 17 6 6 31 112:143 69
13. Lada Togliatti 60 17 5 8 30 120:153 69
14. Metallurg Novokuzneck 60 13 1 14 32 128:191 55
1. Avangard Omsk 60 27 6 13 14 156:120 106
2. Metallurg Magnitogorsk 60 25 13 2 20 180:138 103
3. Sibir Novosibirsk 60 24 12 9 15 155:133 105
4. Salavat Julajev Ufa 60 29 5 4 22 179:156 101
5. Ak Bars Kazaň 60 25 6 9 20 143:127 96
6. Admiral Vladivostok 60 25 8 4 23 157:163 95
7. Avtomobilist Jekaterinburg 60 21 9 11 19 145:158 92
8. Neftechimik Nižnekamsk 60 20 7 12 21 130:135 86
-------------------------------------------------------------
9. Barys Astana 60 21 8 6 25 167:184 85
10. Traktor Čeľabinsk 60 17 12 8 23 132:151 83
11. Jugra Chanty-Mansijsk 60 19 6 3 32 120:178 72
12. Amur Chabarovsk 60 17 6 6 31 112:143 69
13. Lada Togliatti 60 17 5 8 30 120:153 69
14. Metallurg Novokuzneck 60 13 1 14 32 128:191 55
Zoznam víťazov Gagarinovho pohára:
2014/2015 SKA Petrohrad
2013/2014 Metallurg Magnitogorsk
2012/2013 Dinamo Moskva
2011/2012 Dinamo Moskva
2010/2011 Salavat Julajev Ufa
2009/2010 AK Bars Kazaň
2008/2009 AK Bars Kazaň
2014/2015 SKA Petrohrad
2013/2014 Metallurg Magnitogorsk
2012/2013 Dinamo Moskva
2011/2012 Dinamo Moskva
2010/2011 Salavat Julajev Ufa
2009/2010 AK Bars Kazaň
2008/2009 AK Bars Kazaň