Európske stredisko pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) vo štvrtok neodporučilo osobitné opatrenia voči cestujúcim z Číny.
Podobné opatrenie v Európe už zaviedlo Taliansko a Španielsko.
Počet ľudí nakazených koronavírusom v Číne prudko vzrástol po tom, ako vláda zrušila pandemické opatrenia, ktoré mali negatívny vplyv na ekonomiku a nedávno vyvolali masové protesty obyvateľstva.
Tamojšie úrady zároveň tvrdia, že údaje, ktoré o pandemickej situácii v krajine zverejňujú, sú transparentné.
Spojené štáty a ďalšie krajiny vrátane Talianska zaviedli v priebehu minulého týždňa povinné testy na koronavírus pre ľudí prichádzajúcich z Číny.
Povinné testovanie prichádzajúcich z Číny zaviedli napríklad Spojené štáty a v Európe Taliansko.
Tí, ktorí sa po príchode z Číny otestovali na prítomnosť koronavírusu, boli podľa Meloniovej nakazení variantom omikron, ktorý sa v Taliansku už nachádza.
Čína uvoľnila obmedzenia v oblasti hromadného testovania a karantény začiatkom decembra po takmer troch rokoch snáh o úplné potlačenie šírenia covidu, respektíve politiky tzv. nulovej tolerancie.
Dôvodom je nárast prípadov tejto nákazy v Číne, o ktorých Peking podľa Washingtonu zároveň dostatočne neinformuje, uvádza agentúra AFP.
Dohľad a prevencia prostredníctvom sekvenovania sú pri detegovaní nových variantov koronavírusu nevyhnutnosťou. Tie sa však podľa najnovších údajov v Taliansku nešíria, vyhlásilo ministerstvo.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 420 pacientov.
Obmedzenia v oblasti hromadného testovania a karantény uvoľnila Čína na začiatku decembra – po takmer troch rokoch snahy úplne potlačiť šírenie covidu.
Nemocnice sú plné, personál preťažený, nadúmrtnosť je vysoká a zima sa ešte nekončí, varoval Lauterbach.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 468 pacientov.
Japonská vláda prijala dané rozhodnutie iba niekoľko hodín po tom, čo Čína oznámila, že od 8. januára ruší povinnú karanténu pre osoby prichádzajúce zo zahraničia.
Čínsky prezident povedal, že úrady, ktoré majú na starosti kontrolu šírenia ochorenia COVID-19 v krajine, čelia v súčasnosti novej situácii a novým výzvam.
Po nedávnom zrušení stratégie nulového výskytu covidu v mestách v celej Číne prudko stúpol počet infikovaných, nemocnice sú plné pacientov a nastal nedostatok liekov.
Čínsky Národný zdravotný výbor v sobotu oznámil, že za piatok pribudlo 4103 novonakazených domácich prípadov naprieč krajinou.
Minister zahraničných vecí USA tiež upozornil na to, že pri šírení vírusu môžu vznikať jeho nové varianty, ktoré môžu zasiahnuť aj iné krajiny.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 514 pacientov.
Do konca roka 2022 očakávame exspirovanie 200.000 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19, pokiaľ ich exspirácia dovtedy nebude predĺžená, spresnilo ministerstvo.
Lauterbach sa lekárom, lekárkam a personálu v očkovacích strediskách poďakoval za doterajšie nasadenie.
Na predpísanie lieku treba pozitívny výsledok PCR testu či antigénového testu od niektorej z testovacích autorít.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 499 pacientov.
Ukončenie povinného hromadného testovania obyvateľstva na koronavírus sťažilo sledovanie počtu nových prípadov nákazy.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 486 pacientov.
S blížiacimi sa sviatkami lunárneho Nového roka preto narastajú obavy z novej vlny infekcií v chudobných vidieckych oblastiach. Ohrozenými skupinami sú milióny nezaočkovaných starších Číňanov.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 483 pacientov.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 484 pacientov.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 484 pacientov.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 482 pacientov.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 477 pacientov.
Za týždeň pribudlo 5193 nakazených novým druhom koronavírusu.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 483 pacientov.
V situácii, keď už testovanie nie je vo veľkej časti krajiny povinné, čínsky Národný zdravotnícky výbor v stredu priznal, že jeho čísla nezodpovedajú reálnemu rozšíreniu ochorenia.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 481 pacientov.
Pri príznakoch respiračného ochorenia je podľa Mikasa potrebné liečiť sa doma a nenavštevovať prácu, školu či škôlku.
Čína pristupuje k tomuto kroku len niekoľko dní po tom, čo oznámila koniec rozsiahlych lockdownov a povinnej karantény v štátnych zariadeniach.
V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 390 pacientov.
Operačný zákrok sa doposiaľ odkladal, pretože rodičia dieťaťa nechceli, aby mu bola transfúzne podaná krv, ktorá by mohla pochádzať od darcu očkovaného mRNA vakcínou.