Nedela 8. september 2024Meniny má Miriama

Olympijské hry 2024

Chilesová sa nevzdala svojej snahy udržať si bronzovú medailu

Ana Barbosuová z Rumunska skončila pôvodne na treťom mieste, ale klesla na štvrté po tom, čo americký tím nebol spokojný s Chilesovej skóre a podal sťažnosť.

Zamietli odvolanie zápasničky Fogatovej, vážila o 100 gramov viac

Fogatová pred finále prekročila váhový limit o 100 gramov, hoci predchádzajúci deň sa do neho zmestila.

Siekel hodnotil hry v Paríži: Musíme si uvedomiť vážnosť situácie

Historicky najmenej početná slovenská výprava s 28 olympionikmi sa podpísala aj na medailovej bilancii. Jediný cenný kov získal vo Francúzsku bronzový kanoista Matej Beňuš v C1.

Beňuš dostal v Paríži najviac hlasov vo voľbách do komisie športovcov

Kandidovať mohli len účastníci OH 2020 alebo 2024 či Európskych hier 2023.

Olympijská vlajka je už v dejisku ďalšej olympiády: Pristála v USA

Los Angeles bude organizovať novodobé OH tretíkrát v histórii, rovnako ako Paríž.

USA neuspeli s odvolaním, gymnastka Chilesová vráti bronz

Bronz dodatočne udelia Ane Barbosuovej z Rumunska.

Olympijský šampión Daley ukončil aktívnu kariéru

Daley dosiahol životný úspech na OH 2020 v Tokiu, kde získal zlato v synchronizovaných skokoch z 10 m veže.

FRANCÚZSKY REKORD: Na basketbalových dueloch bolo vyše milióna ľudí

Pozoruhodné je, že parížska olympiáda pokorila maximum napriek tomu, že hostila iba 52 zápasov, až o 40 menej, ako tomu bolo v Atlante.

Paríž sa zapísal do pamäte jedinečnou atmosférou a športoviskami

Paríž 2024 bol na dlhší čas poslednou olympiádou, ktorej organizátor vzišiel z výberového procesu, Los Angeles a Brisbane už bude hostiť hry na základe direktívneho rozhodnutia.

Vo veku 74 rokov zomrel prezident Portugalského olympijského výboru

O jeho úmrtí informoval COP na svojej oficiálnej stránke.

Paríž priniesol Slovensku len jeden kov. Liba chce hľadať riešenia

Paríž 12. augusta (TASR) - Z hľadiska úspechov boli Hry XXXIII. olympiády v Paríži pre slovenský šport sklamaním. Výprava SR mala 28 športovcov, medailu vybojoval iba jeden.

Slovenský dom lákal nielen Francúzov, najväčší záujem bol o halušky

Počas dní olympiády si cestu do domu našli Slováci žijúci vo Francúzsku, ale aj ľudia z iných krajín.

Bach ukončil hry v Paríži: Vytvorili ste kultúru mieru

Usporiadateľskú štafetu na nedeľnom záverečnom ceremoniáli prevzala metropola Kalifornie Los Angeles, kde sa bude najväčší športový sviatok konať v roku 2028.

ONLINE: Záverečný ceremoniál OH v Paríži

Sledujte naživo záverečný ceremoniál XXXIII. olympiády v Paríži.

Fízeľ získal tento rok v Záhrebe bronz na majstrovstvách Európy a na olympiáde sa postaral o prvé víťazstvo slovenského džudistu od roku 2004.

Slovenský olympijský dom v Paríži navštívilo už viac ako 44.300 ľudí

Slovenský olympijský dom bol spolu s ďalšími národnými domami umiestnený v Parku národov v priestoroch veľkého parížskeho parku La Villette.

Konečné medailové zrkadlo po 16. dni - víťazom USA, Slovensko 84.

Na čelo poradia sa po záverečnom 16. súťažnom dni vyšvihli USA. Vďaka finálovému triumfu basketbalistiek nad Francúzskom predstihli Čínu.

Khelifová podala žalobu za kybernetické obťažovanie

Khelifová dostala povolenie súťažiť na olympijskom turnaji v Paríži, a to aj napriek tomu, že podľa Medzinárodnej boxerskej asociácie (IBA) neprešla testom spôsobilosti pohlavia.

Američanky zdolali Francúzsko 67:66 a majú desiate basketbalové zlato

V nedeľňajšom dramatickom finále zvíťazili nad domácimi Francúzkami 67:66, pričom olympijský turnaj vyhrali ôsmykrát za sebou a celkovo jubilejný desiatykrát.,aktualizované

USA sa odvolá proti verdiktu, ktorý odobral bronz Chilesovej

FIG uviedla, že bude rešpektovať rozhodnutie súdu, ktoré v nedeľu potvrdil aj Medzinárodný olympijský výbor (MOV).

V Paríži evakuovali Eiffelovu vežu, liezol na ňu neznámy muž

Záverečný ceremoniál bol na programe od 21.00 h na štadióne Stade de France vo štvrti Saint-Denis ďaleko od Eiffelovej veže.,aktualizované

Srbi zdolali Chorvátov a obhájili titul z Tokia vo vodnom póle

Srbi zvíťazili v nedeľňajšom finále nad Chorvátskom 13:11 a radovali sa z tretieho triumfu za sebou.,aktualizované

Hádzanári Dánska zdolali Nemcov a získali druhé zlato v histórii

Severania napodobnili pod piatimi kruhmi triumf z Ria de Janeiro v roku 2016.,aktualizované

Američanka Valenteová obhájila zlato v omniu

V tejto disciplíne je zároveň dvojnásobná majsterka sveta.,aktualizované

Egypt sa bude uchádzať o olympijské hry v rokoch 2036 a 2040

V novom administratívnom hlavnom meste, ktoré krajina buduje východne od Káhiry od roku 2015, stojí nový národný štadión s kapacitou 93.900 ľudí a 21 ďalších športovísk.

Volejbalistky Talianska na ceste za zlatom prehrali len jediný set

Talianky vyhrali v Paríži všetkých šesť zápasov.

Zápasníčka Kagamiová získala zlato vo voľnom štýle do 76 kg

Kagamiová nadviazala na triumf zo svetového šampionátu v Belehrade.

Čínska vzpieračka Wen-Wen Li zvíťazila v kategórii nad 81 kg

Dvadsaťštyriročná Wen-Wen Li získala pod piatimi kruhmi druhú medailu a opäť zlatú.

Dráhový cyklista Lavreysen zvíťazil preteky, na krku má tri zlatá

Lavreysen sa zároveň postaral o ukončenie zlatej série britských dráhových cyklistov, ktorí vyhrali preteky v keirine na každých OH od roku 2008 až po Tokio.

Zápasník Tažudinov získal zlato vo voľnom štýle do 97 kg

Tažudinov získal pre Bahrajn prvú medailu mimo atletiky.

Cyklistka Andrewsová vyhrala šprint, z Paríža vezie tri medaily

Okrem zlata v šprinte vybojovala najcennejší kov aj v keirine, v tímovom šprinte prispela k zisku striebra Novozélanďaniek.

Basketbalistky Austrálie zvíťazili nad Belgičankami a získali bronz

Belgicko - Austrália 81:85 (36:37)

ĎALŠÍ SVETOVÝ REKORD: Maďarka Gulyásová je zlatá v modernom päťboji

Pre 23-ročnú Gulyásovú je to najväčší úspech v doterajšej kariére.,aktualizované

Zápasník Kijooka získal zlato vo voľnom štýle do 65 kg

Kijooka zaznamenal triumf hneď pri svojej premiére pod piatimi kruhmi.

Slovenských slalomárov si bol naživo pozrieť aj veľvyslanec Šoth

Francúzski vodnoslalomári získali tri medaily (1-2-0) a v súčasnosti tak majú celkovú bilanciu 8-5-8.

DROGOVAL: Šprintér Mulamba mal v Paríži pozitívny dopingový test

Dočasne mu preto pozastavili činnosť.

Vodní pólisti USA zdolali Maďarov v rozstrele a získali bronz

Maďari nedokázali obhájiť 3. miesto z Tokia.

Gymnastka Chilesová musí vrátiť bronz z prostných, potvrdil výbor

Barbosuovú pôvodne zaradili rozhodcovia na tretie miesto, ale po proteste trénerky amerického tímu Cecile Landiovej a pridaní 0,1 bodu Chilesovej sa poradie menilo.

Strelkyňa Barteková do LA pôjde, no nevie, či v pozícii športovca

Barteková je úradujúca majsterka sveta i Európy v skeete a na konte má olympijský bronz z Londýna.