Finále surfingu odložili pre nepriaznivé podmienky

V sobotu večer boli v oceáne na pobreží Teahupo'o príliš malé vlny.

Kubiša očarila parížska atmosféra: To bolo neskutočné

Ledecká zlatá na 800 m v.sp., zapísala sa do histórie

Fenomenálna Američanka má po sobotňajšom triumfe už 14 olympijských medailí - 9 zlatých, 4 strieborné a jednu bronzovú.,aktualizované

Paňková i Beňuš skončili v kajak krose v opravách

Paňková obsadila vo štvrtej opravnej jazde 3. miesto za Češkou Terezou Fišerovou a Španielkou Maialen Chorrautovou.,aktualizované

Holandské reprezentantky v pozemnom hokeji zdolali Japonsko 5:1

V boji o postup do semifinále sa stretnú s Britkami, ktoré skončili v "béčku" štvrté.

Historické zlato pre Sv. Luciu, Alfredová vyhrala stovku

Alfredová sa postarala o najväčší športový úspech karibského štátu, ktorý má 70.000 obyvateľov.,aktualizované

Holanďania zdolali v miešanej štafete Američanov

O triumfe Holanďanov rozhodla Femke Bolová, ktorá v cieľovej rovinke predstihla Kaylyn Brownovú.,aktualizované

McIntoshová zvíťazila na 200 m pol. pr. v OH rekorde

McIntoshová mala výborný štart, no Walshová zrýchlila a dostala sa do vedenia.,aktualizované

Musetti vybojoval bronz po víťazstve nad Augerom-Aliassimeom

Musetti vstúpil do zápasu aktívnejšie a hneď v prvom geme brejkol súpera.

Vodní pólisti Španielska porazili Japonsko v B-skupine turnaja mužov

V áčku Chorváti triumfovali nad Gréckom 14:13.,aktualizované

Crouser vyhral guľu na hrách tretíkrát za sebou výkonom 22,90

Crouser predviedol svoj najlepší pokus v tretej sérii a stal sa prvým trojnásobným olympijským šampiónom v guli.

Ukrajinky triumfovali v šabli družstiev

Bronzové medaily si odniesli Japonky po triumfe nad Francúzkami 45:40.

Maďarský plavec Milák zvíťazil na 100 m motýlik

Pre 24-ročného Miláka to bola už druhá medaila z Paríža po striebornej na 200 m motýlik.,aktualizované

Mintálovú potrápil len “eskimák”: Je na hlúpom mieste

Jej maximom z kajak krosu sú tri semifinálové účasti z kontinentálnych šampionátov.

Francúzski džudisti vyhrali súťaž tímov, Riner s 5. zlatom

Strieborné medaily si odniesli zdolaní finalisti Japonci, bronz získali reprezentanti Brazílie a Kórejskej republiky.,aktualizované

Gymnasta Yulo získal prvú medailu pre Filipíny a hneď zlato

Dvadsaťštyriročný Yulo sa pohyboval dlhšiu dobu vo svetovej špičke, z MS má šesť cenných kovov, vrátane dvoch najcennejších.,aktualizované

Čínska tenistka Čchin-wen Čeng je olympijská víťazka vo dvojhre

Vekičovej, ktorá v semifinále vyradila Schmiedlovú, sa nevydaril vstup do zápasu, keď veľmi rýchlo prehrávala 0:3.,aktualizované

Boxerka Khelifová zdolala Maďarku Hamoriovú a má istú medailu

Khelifová zdolala v predošlom zápase Talianku Angelu Cariniovú už po 46 sekundách a následne sa stala predmetom diskusií na sociálnych sieťach.

Írsky gymnasta McClenaghan triumfoval na koni

Špecialista na koňa McClenaghan nadviazal na dve zlaté medaily, ktoré získal na predchádzajúcich MS v Antverpách a Liverpoole.,aktualizované

Evenepoel vyhral cestné preteky, Kubiš na 29. mieste

Preteky v Paríži mali dĺžku 272,1 a prevažne rovinatý charakter, no s viacerými prejazdmi cez krátke strmé stúpania v úzkych uličkách.,aktualizované

Grigar bojoval v kajak krose do poslednej bránky: Kontakt som čakal

Dvadsaťsedemročný kajakár štartoval z krajnej pozície, na ktorej bývajú pretekári v novej olympijskej disciplíne často po štarte zatlačení.

Mintálová postúpila do eliminácie kajak krosu, Paňkovú čakajú opravy

V sobotňajšej deviatej jazde 1. kola obsadila 2. miesto za Andorrčankou Monicou Doriovou Vilarrublovou. ,aktualizované

Americké futbalistky sú prvými semifinalistkami, zdolali Japonky

O triumfe USA rozhodla v závere prvej časti predĺženia Trinity Rodmanová.

Ženskú štvorhru vyhrali čínske bedmintonistky Čching-čchen a I-fan

Bronz si vybojoval štvrtý nasadený japonský pár Nami Macujamová, Čiharu Šidová po triumfe 2:0 nad Malajzijčankami Pearly Tanovou a Muralitharan Thinaahovou.,aktualizované

Bilesová má tretie zlato z hier, triumfovala v preskoku

Bilesová pridala do zbierky tretie zlato z parížskych hier, druhé individuálne po víťazstve vo viacboji.

Hancock obhájil zlato v skeete

Tridsaťpäťročný Hancock vybojoval pod piatimi kruhmi už štvrtý najcennejší kov.

Zlato vo dvojhre žien získala čínska stolná tenistka Čchen Meng

V sobotňajšom finálovom stretnutí zdolala krajanku Sun Jing-ša 4:2 na sety. ,aktualizované

Ebden s Peersom získali zlato v mužskej štvorhre

V sobotňajšom finále na kurte Philippa Chatriera zdolali štvrtú nasadenú americkú dvojicu Rajeev Ram, Austin Krajicek 6:7 (6), 7:6 (1), 10:8.,aktualizované

Nemci získali zlato v drezúre družstiev

Striebro patrí Dánom, bronz si vybojovala Veľká Británia.,aktualizované

Basketbalistky Španielska zdolali Srbky v A-skupine

Z každej z troch štvorčlenných skupín postúpia do štvrťfinále prvé dva tímy, doplnia ich ďalšie dve z tabuľky družstiev na tretích miestach.

Lukostrelkyňa Lim Si-hyeon zavŕšila zlatý hetrik

Súboj o bronz vyhrala domáca reprezentantka Lisa Barbelinová, ktorá nedopustila absolútnu dominanciu Kórejčaniek na pódiu a zdolala Jeon Hun-young 6:4.,aktualizované

Japonská stolná tenistka Hina Hajatová získala v dvojhre žien bronz

V súboji o tretie miesto zdolala reprezentantku Kórejskej republiky Šin Ju-pin 4:2 na sety.

Barteková je po 1. dni kvalifikácie na 6. mieste a Hocková je 12.

Druhá časť kvalifikácie odštartuje v nedeľu o 9.30 h, finále je na programe od 15.30 h.

Izraelčan Reuveny získal zlato v triede iQFOiL

Slovenský reprezentant Robert Kubín nepostúpil do finále, v celkovej klasifikácii obsadil predposlednú 23. priečku.

Maggettiová získala zlato vo windsurfingovej triede iQFOiL

V sobotňajšom finále triumfovala v triede iQFOiL pred Sharon Kantorovou z Izraelu, bronz si vybojovala Emma Wilsonová z Veľkej Británie.