Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Olympijské hry 2024

Burzalová nemala na trati prehľad, pripustila olympijský tlak

Burzalová bola väčšinu pretekov na 41. mieste zo 45-členného štartového poľa, no na záverečných troch kilometroch predbehla tri súperky.

Plavec Duša bol po rozplavbe kritický: Všetko ovplyvnil zlý štart

Pre dvadsaťštyriročného plavca to bolo jediné vystúpenie na jeho premiérovej olympiáde.

Sagan zavíta v sobotu do Slovenského olympijského domu v Paríži

Sagan príde do Maison Slovaque približne o 18.00 h, krátko po skončení olympijských pretekov mužov v cestnej cyklistike.

Czaková mala v cieli vysokú horúčku, dala si ľadový kúpeľ

Slovenská chodkyňa Mária Katerinka Czaková musela ísť bezprostredne po olympijských pretekoch na 20 km do opatery zdravotníkov.

Číňanka Ťia-jü Jang zlatá v chôdzi na 20 km, Czaková 34.

Druhá skončila po neúspešnej stíhacej jazde úradujúca majsterka sveta Maria Perezová zo Španielska so stratou 25 sekúnd.,aktualizované

Američania získali zlato v štvorke bez kormidelníka

V A-finále na kanáli vo Vaires-sur-Marne vyhrali Nicholas Mead, Justin Best, Michael Grady a Liam Corrigan o 85 stotín sekundy pred kvartetom Nového Zélandu.,aktualizované

Duša bez semifinále: Pokazil som hneď začiatok

Slovenský plavec Matej Duša nepostúpil do semifinále na 50 m voľným spôsobom na olympijských hrách v Paríži. ,aktualizované

Holanďanky získali zlato v štvorke bez kormidelníka

Kvarteto Marloes Oldenburgová, Hermine Drenthová, Tinka Offereinsová a Benthe Boonstraová mali v A-finále na kanáli vo Vaires-sur-Marne náskok 18 stotín pred Veľkou Britániou.

Rumuni získali zlato v mužskom dvojskife

V A-finále na kanáli vo Vaires-sur-Marne triumfovali s časom 6:12,58 min a pred holandskou posádkou Melvin Twellaar, Stefan Broenink mali v cieli náskok 1,34 s.,aktualizované

Novozélanďanky získali zlato v dvojskife

V A-finále na kanáli vo Vaires-sur-Marne triumfovali pred Nicoletou-Ancutou Bodnarovou a Simonou Radisovou z Rumunska, bronz získalo britské duo Mathilda Hodgkinsová-Byrneová, Rebecca Wildeová.,aktualizované

Ekvádorčan Pintado získal zlato v chôdzi na 20 km, Černý je sklamaný

Druhý skončil Brazílčan Caio Bonfim s mankom 14 sekúnd a bronz si vybojoval úradujúci majster sveta Alvaro Martin zo Španielska (+16 s). ,aktualizované

NEVÍDANÉ: Za Šalamúnove ostrovy pobeží stovku vytrvalkyňa

Špecialistka na dlhé trate sa v tejto disciplíne predstaví na najvyššej úrovni vôbec prvýkrát v kariére.

Černý bol veľmi nespokojný: Na viac som dnes nemal

O takmer tri minúty tak zaostal za svojím osobným maximom, ktoré by mu na Trocadere stačilo na šestnáste miesto.

Číňan Liou Jü-kchun vyhral v ľubovoľnej malokalibrovke

Na strelnici v Chateauroux si vo štvrtok vybojoval striebro Serhij Kuliš z Ukrajiny, tretí skončil Ind Swapnil Kusale. ,aktualizované

Nadal naznačil, že po hrách vynechá US Open: Vyzerá to zložito

Tridsaťosemročný Španiel v stredu vypadol z olympijského turnaja vo štvorhre, keď s Carlosom Alcarazom vo štvrťfinále podľahli americkej dvojici Austin Krajicek, Rajeev Ram.

Nigérijčanka Ofiliová prišla pre chybu o štart na stovke

Dvadsaťjedenročná bežkyňa povedala, že Nigérijská atletická federácia (AFN) ju nestihla na túto súťaž včas prihlásiť.

Baránková vypadla s domácou favoritkou: Nebol to zlý výkon

Baránková neprešla do 2. kola, rovnako ako vo svojej premiére pod piatimi kruhmi pred troma rokmi v Tokiu, keď podľahla Estónke Reene Pärnatovej 4:6. V Paríži išla do vyraďovacej časti zo 48. priečky.

Švéda Gustavssona odvolali z postu futbalového trénera Austrálčaniek

Austrálčanky v základnej skupine prehrali s Nemeckom (0:3) i s USA (1:2) a na prienik medzi elitnú osmičku im nestačil ani triumf nad Zambiou 6:5.

Štart chôdze na 20 km mužov i žien posunuli pre búrku v Paríži

Muži aj so slovenským reprezentantom Dominikom Černým mali svoje preteky začať o 7.30 h, ale posunuli ich na 8.00 h.

SENZÁCIA V PARÍŽI: Schmiedlová postúpila do semifinále dvojhry

Jej semifinálovou súperkou bude vo štvrtok víťazka súboja medzi Chorvátkou Donnou Vekičovou a Ukrajinkou Martou Kosťukovou. ,aktualizované

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Štvrtok 1. augusta

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Medailové zrkadlo po 5. dni: Na čele Čína, Slovensko je 41.

Druhé miesto patrí domácemu Francúzsku s bilanciou 8-10-8. Na tretej pozícii figuruje Japonsko (8-3-4).

Španielky zdolali Brazíliu 2:0 a triumfovali v C-skupine

V ďalšom stretnutí céčka zvíťazili Japonky nad Nigérijčankami 3:1.,aktualizované

Čan-le Pchan stanovil nový svetový rekord na 100 m v. sp.

Devätnásťročný Pchan prekonal svoj vlastný rekordný zápis z februárových MS v Dauhe, kde bol pomalší o 40 stotín a v stredajšom finále triumfoval jednoznačne s náskokom 1,08 sekundy. ,aktualizované

Basketbalisti Srbska si poradili s Portorikom 107:66

Portoriko - Srbsko 66:107 (35:52),aktualizované

Francúzi remizovali s Egyptom 26:26, bod zachránil Fabregas

Oveľa viac sa darí nórskym reprezentantom, ktorí uspeli aj v treťom vystúpení na olympijskom turnaji. ,aktualizované

Marchand triumfoval aj na 200 m prsia v OH rekorde

Dvadsaťdvaročný Marchand v stredu vybojoval hneď dve zlaté medaily, pred prsiami prekonal olympijský rekord aj v disciplíne 200 m motýlik. ,aktualizované

Nadal s Alcarazom vypadli vo štvrťfinále štvorhry

Pre Nadala to bolo zrejme posledné vystúpenie na dvorcoch areálu Roland Garros, kde počas svojej kariéry získal rekordných 14 grandslamových titulov. ,aktualizované

Volejbalistky USA zdolali Srbsko 3:2

Poľky zaznamenali v B-skupine druhý triumf, keď zvíťazili nad Keňou 3:0. Dostali sa tak s plným počtom bodov na čelo tabuľky.,aktualizované

Belgičanky zvíťazili nad Japonkami 3:0 v A-skupine

V rovnakej skupine Holanďanky triumfovali nad Číňankami taktiež 3:0.,aktualizované

Ledecká triumfovala na 1500 m v.sp. v novom olympijskom rekorde

Dvadsaťsedemročná Ledecká prekonala svoj vlastný olympijský rekord z Tokia 2020, je aj držiteľka svetového rekordu 15:20,48 min z roku 2018.

Kórejčania vybojovali v šabli družstiev tretie zlato za sebou

Juhokórejčania potvrdili dominanciu v tejto disciplíne, keď v šabli družstiev získali tretie olympijské zlato za sebou.

Austrálčanky zdolali Holanďanky v A-skupine po rozstrele

Kanaďanky si v rovnakej skupine pripísali prvý triumf, keď zvíťazili nad Číňankami 12:7. ,aktualizované

Nemci zdolali Holanďanov 1:0 v A-skupine

Nemeckí reprezentanti v pozemnom hokeji zaznamenali tretie víťazstvo na olympijskom turnaji v Paríži. ,aktualizované

Djokovič postúpil v Paríži do štvrťfinále dvojhry

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti ôsmemu nasadenému Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi, ktorý zvíťazil nad Argentínčanom Sebastianom Baezom 7:5, 6:1. ,aktualizované

Marchand triumfoval na 200 m motýlik

Marchand triumfoval pred držiteľom doterajšieho olympijského rekordu Milákom, ktorý zvíťazil v Tokiu s časom 1:51,25 min. ,aktualizované

Švédka Sjöströmová získala zlato na 100 m v. sp.

Tridsaťročná Sjöströmová súťaží už na piatej olympiáde.,aktualizované

Japonec Oka získal zlato vo viacboji mužov

Dvadsaťročný Japonec získal prvé olympijské zlato v individuálnej kategórii v kariére.,aktualizované

Swiateková postúpila do semifinále, Collinsová skrečovala

Kerberová už minulý týždeň oznámila, že po olympiáde ukončí profesionálnu kariéru.,aktualizované

Paňková skončila štvrtá vo finále C1, vyhrala Foxová

Rozhodujúcu jazdu prešla bez penalizácie a na zlatú Jessicu Foxovú z Austrálie stratila 10,01 sekundy. Striebro získala Elena Liliková z Nemecka a bronz Evy Leibfahrtová z USA.,aktualizované