Olympijské hry 2024

Zlato v trape žien získala Ruanová z Guatemaly

Dvadsaťdeväťročná Ruanová sa stala historicky prvým olympijským šampiónom z Guatemaly v akomkoľvek športe. ,aktualizované

Kubín klesol po 10. jazde v triede iQFoil na 23. miesto

Windsurfisti absolvovali v stredu v Marseille štyri jazdy a najlepšie Kubínovi vyšla hneď tá prvá, v ktorej skončil na 14. mieste.

Baránková v 1. kole podľahla Cordeauovej 3:7

Baránková neprešla 1. kolom rovnako ako vo svojej premiére pod piatimi kruhmi pred troma rokmi v Tokiu, keď podľahla Estónke Reene Pärnatovej 4:6. ,aktualizované

Gruzínec Bekauri obhájil zlato v kategórii do 90 kg

Dvadsaťštyriročný Bekauri, ktorý má na konte zlato z Tokia 2020, vybojoval pre svoju krajinu prvé zlato na prebiehajúcich hrách.,aktualizované

Púť 61-ročnej Ni Sia Lien ukončila až svetová jednotka

Ni Sia Lien získala v roku 1983 s družstvom Číny titul majsterky sveta.

Chorvátka Matičová získala zlato v kategórii do 70 kg

Dvojnásobná majsterka sveta z rokov 2021 a 2022 i úradujúca majsterka Európy sa pod piatimi kruhmi predstavila tretíkrát v kariére. ,aktualizované

Arbitrážny súd zamietol sťažnosť Kanaďaniek proti trestu od FIFA

Už v stredu museli po vypuknutí kauzy predčasne opustiť OH v Paríži asistentka koučky Jasmine Manderová a Joseph Lombardi, neakreditovaný analytik kanadskej asociácie.

Prezident: Slovenský olympijský sen o tenisovej medaile pokračuje

Schmiedlová vo štvrťfinále vyradila deviatu nasadenú Češku Barboru Krejčíkovú 6:4, 6:2.

Poliaci po dráme zdolali Brazíliu a postúpili

Japonci zvíťazili v C-skupine nad Argentínou 3:1.

Zlato v disciplíne BMX park získali Torres a Tengová

Na stupne víťazov išli aj strieborný Brit Kieran Reilly a bronzový Francúz Anthony Jeanjean a v kategórii žien strieborná Američanka Perris Benegasová a bronzová Austrálčanka Natalya Diehmová. ,aktualizované

Srbky na olympijskom turnaji deklasovali Čínu

Španielske basketbalistky uspeli aj v druhom zápase na olympijskom turnaji v Paríži.

Jamajčanka Jacksonová bude v Paríži súťažiť iba na 200 m trati

Dvojnásobná majsterka sveta na tejto trati získala na predchádzajúcich hrách v Tokiu bronz na 100 m a 4x400 m a zlato v štafete na 100 m.,aktualizované

Rehák Štefečekovú prekvapila Špotáková: Emočná podpora

O najväčšie prekvapenie pre slovenskú strelkyňu Zuzanu Rehák Štefečekovú sa na OH v Paríži postarala jej reprezentačná kolegyňa Jana Špotáková.

Rehák Štefečekovú mrzeli chyby: Takto to malo byť

V stredu sa jej darilo oveľa lepšie, minula len raz.

Jányho mrzel posledný výstrel: Urobil som mikro pohyb

Dvadsaťsedemročný strelec obsadil na olympijských hrách vo Francúzsku v stredajšej kvalifikácii v Chateauroux 10. miesto s nástrelom 589 bodov, pričom na prvú osmičku mu chýbali dva body.

Britky získali zlato v párovej štvorke

V stredajšom A-finále tesne triumfovali pred Holanďankami, bronz získali nemecké reprezentantky. ,aktualizované

Holanďania získali zlato v párovej štvorke

V stredajšom A-finále triumfovali časom 5:42,00 minúty pred reprezentantmi Talianska a Poľska. ,aktualizované

TOKIO NEZOPAKOVALA: Rehák Štefečeková neobháji zlato v trape

V dvojdňovej kvalifikácii trapu na olympijských hrách v Paríži získala dokopy 117 bodov, čo jej nestačilo na prienik medzi najlepšiu šestku, ktorá sa predstaví v popoludňajšom finále. ,aktualizované

Brit Yee vyhral zlato v odloženej súťaži triatlonistov

Striebro si vybojoval Novozélanďan Hayden Wilde a bronz zostal v usporiadateľskej krajine zásluhou Lea Bergereho.

BOLO TO TESNÉ: Jány nepostúpil do finále ľubovoľnej malokalibrovky

V stredajšej kvalifikácii v Chateauroux obsadil 10. miesto s nástrelom 589 bodov, pričom na prvú osmičku mu chýbal jeden bod. ,aktualizované

Číňanky získali zlato v skokoch z 10 m veže

Striebro vybojovali Jo Jin Mi a Kim Mi Rae z KĽDR a bronz Britky Andrea Spendoliniová Sirieixová a Lois Toulsonová.

Francúzka Beaugrandová získala zlato v triatlone

Striebro si vybojovala Julie Derronová zo Švajčiarska a bronz Beth Potterová z Veľkej Británie. ,aktualizované

Bilesová opäť na vrchole: Po preskoku som vedela, že vyhráme

Dvadsaťsedemročná Američanka súťaží na svojej tretej olympiáde a získala už piate zlato a celkovo ôsmu medailu pod piatimi kruhmi (5-1-2).

Britská štafeta zvíťazila v pretekoch 4x200 m v. sp. mužov

Strieborné kovy si odniesli reprezentanti USA, bronz získali Austrálčania.

Ír Wiffen zvíťazil vo finále 800 m voľ. sp. v olympijskom rekorde

Pre 23-ročného Wiffena išlo o prvú olympijskú medailu v kariére.,aktualizované

Fritz postúpil do osemfinále dvojhry

Siedmy nasadený hráč zdolal v 2. kole Brita Jacka Drapera 6:7 (3), 6:3, 6:2. ,aktualizované

Alcaraz s Nadalom sa prebojovali do štvrťfinále štvorhry

Nadal získal pod piatimi kruhmi už dva cenné kovy a oba zlaté. ,aktualizované

Hádzanárky Maďarska, Švédska, Nórska a Angoly zdolali svoje súperky

Švédky uspeli aj vo svojom druhom stretnutí, keď vyhrali nad Nemeckom 31:28 a urobili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále. ,aktualizované

Egypt prekvapujúco zdolal Španielsko 2:1 v C-skupine

V druhom skupinovom stretnutí reprezentanti Dominikánskej republiky remizovali s Uzbekistanom 1:1 a obsadili tretiu priečku.,aktualizované

Francúzi v súboji s Japonskom triumfovali 94:90

Basketbalisti Španielska si na olympijskom turnaji v Paríži pripísali na konto prvý triumf. Úradujúci majstri Európy vyhrali v utorok v dueli A-skupiny nad Gréckom 84:77.,aktualizované

Francúzi zdolali Japonsko 14:13

Taliani v A-skupine triumfovali nad Chorvátsko 14:11. Prvé víťazstvo dosiahli Američania, ktorí si poradili s Rumunskom 14:8.,aktualizované

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Streda 31. júla

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Medailové zrkadlo po 4. dni: Slovensko je vďaka bronzu Beňuša 35.

Japonsko je aj po štvrtom súťažnom dní (po 56 z 329 medailových rozhodnutí) na čele medailového zrkadla.

Belgicko zdolalo Austráliu a postúpilo

Pozemní hokejisti Holandska bodovali aj vo svojom tretom zápase na OH v Paríži. V základnej A-skupine remizovali s Veľkou Britániou 1:1 a sú na čele tabuľky.

Talianky získali zlato v korde družstiev

Obhajkyne trofeje z Estónska sa do Paríža nekvalifikovali.,aktualizované

McKeownová získala zlato na 100 m znak v olympijskom rekorde

Štvornásobná medailistka z OH 2020 (3-0-1) vylepšila časom 57,33 s o 14 stotín vlastný rekord, ktorý vytvorila práve pred troma rokmi v Tokiu.,aktualizované

Kerberová je prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na OH

Bývalá svetová jednotka vyradila v osemfinále šestnástu nasadenú Kanaďanku Leylah Fernandezovú 6:4, 6:3. ,aktualizované

Američanky získali zlato vo viacboji tímov

Pri absencii obhajkýň olympijského zlata Rusiek boli najväčšími favoritkami Američanky, ktoré boli na OH 2020 strieborné.,aktualizované

Francúzky zdolali Brazíliu 26:20

Hádzanárky Nemecka zvíťazili v utorňajšom dueli A-skupiny na olympijskom turnaji v Paríži nad Slovinskom presvedčivo 41:22. ,aktualizované