Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Olympijské hry 2024

Eitel mal pozitívny test na Covid-19 a musel opustiť hry

V Paríži sa koronavírusom nakazili napríklad britský strieborný medailista na 100m prsia Adam Peaty ako aj austrálski plavci.

Grigar sa prepracoval do semifinále K1

Obhajca striebra Grigar napokon obsadil v kvalifikácii konečné 9. miesto. ,aktualizované

Paňková postúpila do semifinále C1

Paňková išla prvú jazdu s istotou, zvládla obe náročné pasáže a nezaznamenala ani jednu trestnú sekundu. Ani v druhej ani raz neťukla, no svoj výkon už nezlepšila a zaznamenala čas 105,71.,aktualizované

SKVELÝ BOJ: Schmiedlová zdolala Paoliniovú, ide do štvrťfinále

Paoliniová robila vo výmenách priveľa nevynútených hýb, čo bola voda na mlyn Schmiedlovej, ktorá rovnako ako proti Brazílčanke Beatriz Haddadovej Maiovej kvalitne returnovala. ,aktualizované

Kubínovi patrila po šiestej jazde v triede iQFoil 21. priečka

Jachtári sa v utorok konečne dočkali priaznivého vetra a absolvovali v Marseille päť jázd, celkovo mali na konte šesť.

Slovinka Leškiová vybojovala zlato do 63 kg

Pre 27-ročnú Leškiovú je titul olympijskej šampiónky najväčší úspech v kariére. ,aktualizované

Slovinci zdolali Srbsko 3:0

Volejbalisti Talianska uspeli aj v druhom vystúpení na olympijskom turnaji v Paríži. V dueli B-skupiny zvíťazili nad Egyptom 3:0 na sety.,aktualizované

Japonec Nagase vybojoval zlato do 81 kg

Pre 30-ročného Nagaseho to bola už štvrtá olympijská medaila v kariére. ,aktualizované

Brit Hales triumfoval v trape mužov

Druhý skončil Číňan Čchi Jing a bronz vybojoval Jean Pierre Brol Cardenas z Guatemaly.,aktualizované

Zlato v miešanej štvorhre získali stolní tenisti Číny

Vo finále zdolali dvojicu Ri Džong-sik, Kim Kum-jong z KĽDR 4:2 na sety. ,aktualizované

Kovačócy nepostúpil z kvalifikácie do finále trapu

V dvojdňovej kvalifikácii nazbieral 117 bodov a už pred jej skončením bolo jasné, že sa medzi finálovú šesticu nedostane. ,aktualizované

Rehák Štefečeková je po 1. dni kvalifikácie až na 24. mieste

Druhá časť kvalifikácie odštartuje v stredu o 9.00 h, finále je na programe od 15.30 h.

Dvoch Číňanov očistili po pozitívnom teste na doping, tvrdí NY Times

Už pred tohtoročnou olympiádou vypukol škandál v súvislosti s prípadom 23 čínskych plavcov, ktorí mohli súťažiť na OH 2020 v Tokiu napriek pozitívnym dopingovým testom.

Czaková ide na štvrté hry: Dám do toho všetko

Czakovú čakajú preteky na 20 km už v prvý deň atletických súťaží, teda vo štvrtok 1. augusta.

Turyho tréner Vintr: Som rád, že si Rišo splnil sen

Tomáš Vintr po 5. mieste Turyho vo finále na OH v Paríži uviedol, že slovenský reprezentant mohol byť aj vyššie, no viacero pretekárov podalo v bojoch o medaily životný výkon.

Srbi získali zlato vo vzduchovej pištoli miešaných tímov na 10 metrov

Správu rozširujeme o ďalšie informácie

Slovenské medailové ťaženie začal piaty najstarší športovec

Bol to preňho druhý cenný kov spod piatich kruhov, na konte už mal striebro z Ria.

Martikán sledoval Beňuša osobne: Recept na tlak je tréning

Štyridsaťpäťročný kanoista má na konte päť olympijských medailí (2-2-1) a v pondelok bol pri bronze reprezentačného kolegu Mateja Beňuša.

Beňuš oslávil bronz s najbližšou rodinou: Je to iné, Európa je Európa

Parížske olympijské hry sú pre Beňuša tretie v kariére a prvé v Európe.

OBRAZOM: Beňušova cesta za bronzom

Obrovský úspech Mateja Beňuša. Pre Slovensko je to prvý cenný kov v Paríži, Beňuš má v zbierke v rovnakej disciplíne aj olympijské striebro z Ria de Janeiro 2016.

Beňušov tréner: Bronz je motivácia do zvyšku sezóny SP

Na vrcholových podujatiach síce nevyhral takmer päť rokov, no dlhodobo predvádza konzistentné výkony.

Preteky mužov presunuli pre nepriaznivú kvalitu vody v Seine

Uskutočnia sa po skončení súťaže žien, uviedli v utorok ráno organizátori.

Medailové zrkadlo po 3. dni: Slovensko je vďaka bronzu Beňuša 26.

aponsko je aj po treťom súťažnom dní (po 45 z 329 medailových rozhodnutí) na čele medailového zrkadla.

V tretí deň padol aj olympijský rekord O'Callaghanovej

Dvadsaťročná O'Callaghanová obhájila zlato z OH v Tokiu, na ktorých mala medailovú bilanciu 2-0-1.

Novozélanďanky, USA, Kanada a Austrália postúpili do semifinále

V boji o finále proti sebe nastúpia Novozélanďanky s USA a Kanada s Austráliou.

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Utorok 30. júla

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Šermiar Cheung Kcha-lung z Hongkongu obhájil zlato vo fleurete mužov

Kcha-lung získal štvrtú medailu pre Hongkong na OH a tretiu zo šermu.

Apithyová-Brunetová so zlatom v šabli, vo finále zdolala Balzerovú

Apithyová-Brunetová získala svoje prvé zlato pod piatimi kruhmi.

Swiateková postúpila suverénne do osemfinále dvojhry

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Číňankou Si-jü Wang a Ruskou Dianou Šnajderovou. ,aktualizované

Španieli podľahli Švédom 26:29, Dáni opäť víťazne

Dvanásť tímov na olympijskom turnaji je rozdelených do dvoch šesťčlenných skupín.,aktualizované

Nemky na úvod zdolali majsterky Európy Belgičanky 83:69

Úspešne vstúpili do turnaja aj domáce Francúzky, obhajkyne bronzu z Tokia zvíťazili v B-skupine nad Kanaďankami 75:54. ,aktualizované

Volejbalistky Turecka porazili Holandsko 3:2

Formát turnaja sa od predchádzajúcich hier zmenil. ,aktualizované

Reakcie na Beňušov bronz: Úžasná správa, povedal Pellegrini

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra SR: Nesmierne sa teším, že prvá medaila z týchto OH je vďaka zástupcovi nášho Športového centra polície.,aktualizované

Juhoafričanka Smithová získala zlato na 100 m prsia

Smithová patrila k najväčším favoritkám disciplíny. Na predošlých OH v Tokiu, na ktorých štartovala ešte s dievčenským priezviskom Schoenmakerová, bola na prsiarskej stovke strieborná.,aktualizované

Číňanky zdolali Japonky 5:0 v A-skupine

V béčku sú naďalej stopercentné Austrálčanky, ktoré zdolali Britky 4:0. ,aktualizované

Vo finále 100 m znak triumfoval Talian Ceccon

Práve Ceccon bol najväčší favorit znakárskej stovky.,aktualizované

Španielske reprezentantky zvíťazili nad Američankami 13:11

S plným počtom bodov vedú B-skupinu. ,aktualizované

Rumun Popovici triumfoval na 200 m voľným spôsobom

Popovici nadviazal prvou olympijskou medailou vo svojej najsilnejšej disciplíne na zlato z ME 2024.,aktualizované

Djokovič zdolal v šlágri Nadala a postúpil do osemfinále

Djokovičovi ideálne vyšiel úvod zápasu s Nadalom, keď dvakrát prelomil podanie súpera a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 5:0.,aktualizované

JEDINÝ EURÓPAN: Tury obsadil vo finále streetu 5. miesto

Tridsaťjedenročný Tury bol vo finále najstarší a pripísal si úspešný debut pod piatimi kruhmi. ,aktualizované