Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Olympijské hry 2024

McIntoshová získala zlato v disciplíne polohové preteky na 400 m

Pre 17-ročnú McIntoshovú to bola už druhá medaila z Paríža, v disciplíne 400 m voľným spôsobom bola strieborná. ,aktualizované

Japonci získali zlato vo viacboji družstiev

Pre Japoncov je to rekordné ôsme olympijské zlato v súťaži družstiev. ,aktualizované

Schmiedlová zdolala Haddadovú Maiovú a je v osemfinále

Schmiedlová v úvodnom geme stratila servis, hneď vzápätí však kontrovala rebrejkom. ,aktualizované

PRVÁ MEDAILA PRE SLOVENSKO: Beňuš vybojoval bronz v C1

Beňuš štartoval vo finále ako druhý a úvod zvládol bez problémov.,aktualizované

Kubín bol po prvej jazde v triede iQFoil na 19. mieste

Jachtárom v Marseille zatiaľ nepraje počasie, prevažne pre slabý vietor sa ani v pondelok nepodarilo dodržať harmonogram súťaže.,aktualizované

Kanaďanka Deguchiová vybojovala zlato do 57 kg

Pre 28-ročnú Deguchiovú to bola prvá olympijská medaila po mnohých úspechoch z MS a iných prestížnych podujatiach. ,aktualizované

Nadal o svojej budúcnosti rozhodne po OH v Paríži

Nadal má však stále šancu na zisku medaily vo štvorhre spolu s krajanom Carlosom Alcarazom.

Hejdarov vybojoval zlato do 73 kg

Hejdarov získal v Paríži svoju prvú olympijskú medailu, ktorou nadviazal na nedávne tituly majstra sveta a Európy. ,aktualizované

Pidcock obhájil zlato v cross-country

Súťaž priniesla vzrušujúci súboj medzi Pidcockom a Koretzkým.,aktualizované

Novozélanďanky uspeli vo všetkých troch dueloch v skupine

Kanada - Čína 26:17 (14:7), Nový Zéland - Fidži 38:7 (21:0)

Kórejčania triumfovali v tímovej súťaži

Kórejčania boli najväčší favoriti olympijského turnaja, v tímovej súťaži triumfovali aj v rokoch 2016 a 2020. ,aktualizované

Strieborný zo 100 m prsia Peaty mal pozitívny test na Covid-19

Brit bol najväčší favorit prsiarskej stovky, na ktorej triumfoval na predošlých dvoch olympiádach.

Kanaďanky sa odvolali voči odobratiu 6 bodov

Očakávaný právny krok kanadskej federácie a olympijského orgánu formálne zaregistroval v pondelok Športový arbitrážny súd (CAS) v zrýchlenom konaní.

Beňuš si zaistil účasť vo finále C1

Beňuš semifinálovú jazdu nezačal dobre. Ťukol už na druhej bránke a pripísal si dve trestné sekundy. ,aktualizované

Jung získal už tretie zlato v súťaži všestrannosti

Nemec na koni Chipmunk vyhral trojdňovú súťaž pozostávajúcu z drezúry, cross-country a parkúru.,aktualizované

Pozemní hokejisti Austrálie vyhrali nad Írskom 2:1

V ďalšom stretnutí skupiny hráči Indie remizovali s Argentínou 1:1.

Prezident Pellegrini navštívil slovenskú výpravu v olympijskej dedine

Po vstupe do olympijskej dediny sa prezident na námestí dediny najprv podpísal na Múr Olympijského prímeria a potom navštívil priestory slovenskej výpravy v budove A20.

Kovačócy je po prvom dni kvalifikácie trapu na 20. mieste

Trapisti absolvovali v pondelok na strelnici v Chateauroux tri z piatich sérií.

Americkí krasokorčuliari dostanú v Paríži zlato z Pekingu 2022

Tímovú súťaž v Pekingu síce vyhrali Rusi, no zlato im odobrali po tom, ako Športový arbitrážny súd (CAS) v januári udelil reprezentantke Kamile Valievovej štvorročný dištanc za doping.

Briti získali zlato v tímovej súťaži vo všestrannosti

Britské družstvo zakončilo trojdňovú súťaž s celkovým skóre 91,3 trestných bodov. ,aktualizované

Ogunsemiloreovú dočasne suspendovali pre doping

Úradujúca šampiónka Afrických hier mala v tele zakázaný furosemid, ktorý patrí medzi diuretiká používajúce sa na zvýšenie vylučovania vody.

Číňan Šeng Li-chao vybojoval zlato vo vo vzduchovej puške 10 m

Devätnásťročný Číňan získal už druhé zlato na OH v Paríži, v sobotu triumfoval spoločne s krajankou Chuang Jü-tching vo vzduchovej puške 10 m miešaných tímov. ,aktualizované

Číňania vyhrali synchronizované skoky z 10 m veže

Trojnásobní majstri sveta nedali svojim konkurentom šancu.,aktualizované

Komentátora Eurosportu stiahli z hier, dôvodom je nevhodná poznámka

No, ženy práve končia. Viete, aké sú ženy. Ponevierajú sa, robia si mejkap, uviedol Ballard v živom vysielaní.

Kórejčanka Ban Hyo-jin získala zlato v disciplíne vzduchová puška 10 m

Ban aj Chuang vo finále vyrovnali olympijský rekord Číňanky Jang Čchien z Tokia 2020, keď dosiahli zhodne 251,8 bodu.,aktualizované

Organizátori OH zrušili aj druhý plavecký tréning

Bežecká a cyklistická časť prípravy triatlonistov sa nezmenila.,aktualizované

Alžírskeho džudistu diskvalifikovali pred súbojom s Izraelčanom

Dris pred pondelkovým duelom navážil 73,4 kg.

Triebeľová vypadla v 1. kole: Bola to náročná premiéra

Triebeľová sa stala prvou ženou, ktorá na OH reprezentovala Slovensko v boxe.,aktualizované

Organizátori sa ospravedlnili za stvárnenie Poslednej večere

Usporiadatelia zdôraznili, že nebolo ich zámerom prejaviť neúctu k akejkoľvek náboženskej skupine. ,aktualizované

Medailové zrkadlo: Kto je zatiaľ na čele?

Japonsko má na konte štyri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

Vodní pólisti Španielska, Talianska Chorvátska a Srbska zvíťazili

Úspešný vstup do turnaja zaznamenali srbskí reprezentanti. ,aktualizované

Nadal postúpil do 2. kola dvojhry, stretne sa s Djokovičom

Nadal je 22-násobný grandslamový šampión a má vo svojej zbierke aj olympijské zlato, keď vo dvojhre uspel na OH 2008 v Pekingu. ,aktualizované

Futbalistky Japonska a Austrálie zdolali svoje súperky

Reprezentantky Japonska vyhrali v nedeľnom dueli C-skupiny nad Brazíliou 2:1, keď oba góly dali v nadstavenom čase.,aktualizované

Basketbalistky Španielska zdolali po predĺžení Čínu 90:89

Španielsko - Čína 90:89 po predĺžení (33:37, 76:76),aktualizované

Volejbalisti Francúzska zdolali Srbsko 3:2 v A-skupine turnaja mužov

Úvodný zápas sa vydaril aj Slovincom, ktorí si poradili s Kanadou 3:1.,aktualizované

Kano triumfoval v korde, vo finále zdolal domáceho Borela

Kano získal druhé olympijské zlato, no prvé individuálne, pred tromi rokmi v Tokiu triumfoval v tímovej súťaži.

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Pondelok 29. júla

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Martinenghi získal zlato na 100m prsia, druhí skočili Peaty a Fink

Martinenghi bol na predošlej olympiáde v Tokiu v tejto disciplíne bronzový, rovnakú medailu si odniesol aj v štafete 4x100 m. ,aktualizované