Štvrtok 19. september 2024Meniny má Konštantín

Olympijské hry 2024

Slovenka Schmiedlová postúpila, stretne sa s Haddadovou Maiovou

Schmiedlová figurovala pred turnajom na 70. mieste svetového rebríčka.,aktualizované

Tenistky Fernandezová, Sakkariová a Pegulová postúpili do 2. kola

Leylah Fernandezová (Kan.-16) - Karolína Muchová (ČR) 6:1, 4:6, 6:2, Maria Sakkariová (Gr.-7) - Danka Koviničová (ČH) 6:0, 6:1, Jessica Pegulová (USA-5) - Viktorija Golubicová (Švajč.) 6:3, 6:4 ,aktualizované

Mintálová bola deviata vo finále K1, vyhrala ho slalomárka Foxová

Foxová si tak vybojovala prvé olympijské zlato v tejto disciplíne, v Londýne 2012 získala striebro a v Riu de Janeiro 2016 i Tokiu 2020 bronz.,aktualizované

Mintálová chcela vykompenzovať dotyk, no prišla ďalšia chyba

Na prebiehajúcich hrách môže bojovať o cenný kov ešte v novej olympijskej disciplíne kajak kros.

Džudistka Keldijorová z Uzbekistanu vybojovala zlato do 52 kg

Keldijorová prekvapila už v osemfinále, keď vyradila obhajkyňu olympijského titulu z Tokia a štvornásobnú majsterku sveta Japonku Utu Abeovú. ,aktualizované

Basketbalisti USA a Južného Sudánu si pripísali víťazstvo

Južný Sudán - Portoriko 90:79 (48:54), Srbsko - USA 84:110 (49:58),aktualizované

DISKVALIFIKOVANÝ: Víťaz Rusell mal nízku hmotnosť monopostu

Dodatočným víťazom sa tak stal jeho krajan a tímový kolega Lewis Hamilton.

Skejtbordistka Jošizawová získala zlato v disciplíne street

1. Coco Jošizawová 272,75 b.

Japonec Abe obhájil zlato v džude do 66 kg

Dvadsaťšesťročný Japonec je štvornásobný majster sveta, do svojej zbierky pridal tretiu olympijskú medailu, v Tokiu získal zlato v individuálnej súťaži a striebro v mixe.,aktualizované

V tímovej súťaži žien zvíťazili lukostrelkyne Kórejskej republiky

Kórejská republika - Čína 4:4, 29:27 po rozstrele

Kubín v nedeľu nejazdil, súťaže vo windsurfingu odložili

Organizátori v Marseille dlhý čas čakali na vietor, ktorý by bol vhodný na súťaženie, keďže sa však podmienky nezlepšili, svoje snahy vzdali.

Francúzka Ferrandová-Prévotová zvíťazila v cross-country

Pre Francúzsko získala druhú zlatú medailu na prebiehajúcich hrách. ,aktualizované

Dvojnásobný olympijský šampión Cesar La Cruz vypadol už v osemfinále

Cesar La Cruz, olympijský víťaz z Ria de Janiero 2016 v kategórii do 81 kg a šampión z Tokia do 92 kg, sa túžil stať iba štvrtým boxerom v histórii s tromi zlatými olympijskými medailami.

Slovenská vodná slalomárka Mintálová postúpila do finále K1

Nakoniec obsadila šieste miesto, do boja o medaily prešlo dvanásť z 22 semifinalistiek. ,aktualizované

Pozemné hokejistky Belgičanka zdolali Číňanky 2:1 v A-skupine

V A-skupine sa v nedeľu radovali aj Nemky, ktoré zdolali Japonky 2:0. ,aktualizované

Opravy po sabotáži na rýchlostnej železničnej sieti boli dokončené

Zatiaľ nie je známe, kto vykonal útoky na strategické body francúzskej železničnej siete, ku ktorým došlo niekoľko hodín pred otváracím ceremoniálom olympijských hier v Paríži.

Víťazstvá Talianska a Poľska vo volejbalovom turnaji na OH v Paríži

V úvodnom zápase turnaja volejbalistiek na OH v Paríži zvíťazili Talianky nad Dominikánskou republikou 3:1.

Gymnastky USA postúpili z prvej priečky, skvelý výkon Bilesovej

Pätica Bilesová, Jade Careyová, Jordan Chilesová, Sunisa Leeová a Hezly Riverová triumfovala v kvalifikácii so známkou 172,296 bodu.

Trinásty nasadený Auger-Aliassime postúpil do 2. kola dvojhry

Trinásty nasadený hráč zdolal Marcosa Girona z USA 6:1, 6:4.

De Minaur a Norrie sa odhlásili z olympijského singlového turnaja

De Minaur v júli odstúpil aj z grandslamového Wimbledonu, kde mal nastúpiť vo štvrťfinále proti Srbovi Novakovi Djokovičovi.

Wang Jang nestačil na favorita, Csölley: Bolo to ťažké

Už pred zápasom bolo jasné, že na postup musí slovenský reprezentant zahrať mimoriadne dobre.

Kórejčanka Oh Je-džin má zlato vo vzduchovej pištoli

Na druhom mieste skončila jej krajanka Kim Je-dži, bronz patrí Manu Bhakerovej z Indie.,aktualizované

Smoliar dňa. Jánymu chýbalo na finále vzduchovej pušky 1,8 bodu

Jány, ktorý v pondelok oslávil 27. narodeniny, tak nezopakoval finálovú účasť spred troch rokov v Tokiu, kde obsadil vo vzduchovej puške siedmu priečku.

Plapp absolvoval po páde v časovke operáciu brucha

V individuálnej časovke triumfoval Belgičan Remco Evenepoel, strieborný bol Talian Filipp Gann a bronz získal ďalší Belgičan Wout Van Aert.

Wang Jang prehral na úvod stolnotenisového turnaja s Wang Čchu-čchinom

Nad jeho sily bol líder svetového rebríčka Wang Čchu-čchin z Číny, ktorý zvíťazil 4:1 na sety. ,aktualizované

Zlato vo vzduchovej pištoli získal Číňan Sie Jü

Na stupňoch víťazov ho doplnili dvaja Taliani, strieborný Federico Maldini a bronzový Paolo Monna.,aktualizované

Prvá prehra Fidži až v treťom finále, hrdinom Francúzov Dupont

Fidži sa stretlo s Francúzmi už v základnej skupine a v prvom meraní síl zvíťazilo 19:12. Aj vo finále položilo prvú päťku, no tá bola z jeho strany jediná.

Pozemní hokejisti Nemecka sa sťažovali na jedlo v dedine: Katastrofa

Nemeckí pozemní hokejisti vstúpili do turnaja presvedčivým víťazstvom nad domácim Francúzskom 8:2. V A-skupine ich v sobotu čakal duel proti Španielsku.

Nigérijčanka Ogunsemiloreová dostala dištanc pre pozitívny nález

Ogunsemiloreová je tretím športovcom, ktorá mala v Paríži pozitívny test.

OH2024: Medailové zrkadlo - na čele je Austrália pred Čínou a USA

Medailové zrkadlo - po 13 z 329 medailových rozhodnutí:

Oh Sang-uk získal zlato v šabli, vo finále zdolal Ferjaniho

Dvadsaťsedemročný Sang-uk vybojoval pre svoju krajinu historicky prvú individuálnu zlatú olympijskú medailu v šabli.

Austrálčanky obhájili zlaté medaily v štafete na 4x100 m voľný spôsob

Na druhé miesto odsunulo Američanky, tretie skončili Číňanky.,aktualizované

Štafeta USA obhájila zlato na 4x100 m v.sp.,ôsme zlato Dressela

Americkí plavci obhájili na OH v Paríži zlaté medaily v kráľovskej štafete na 4x100 m voľný spôsob.

Vivian Kong triumfovala v korde, vo finále zdolala Mallovú-Bretonovú

Vivian Kong dokázala doviesť duel do predĺženia a napokon sa tešila zo zisku zlatej medaily, prvej z OH 2024 pre Hongkong.