Olympijské hry 2024

Vodní pólisti Grécka zdolali Španielsko a obsadili piate miesto

Grécko - Španielsko 15:13 (2:2, 6:4, 4:1, 3:6)

OLYMPIJSKÝ REKORD: Hassanová vyhrala maratón žien

Hassanovej sa napriek zložitosti trate, jej členitému profilu a teplému počasiu podarilo vytvoriť rekord pod piatimi kruhmi. ,aktualizované

Španielski hádzanári obhájili bronzovú pozíciu z Tokia

Španieli vyrovnali svoje historické maximum na OH, je to už ich piaty bronz na hrách (predtým 1996, 2000, 2008 a 2020).,aktualizované

Americkú zlatú sériu natiahli veteráni, Curry: Úľava

Aktuálne mohli ešte basketbaloví fanúšikovia obdivovať umenie Curryho, ktorý si prišiel do Paríža po svoje prvé olympijské zlato a zohral kľúčovú úlohu v semifinále i finále.

Kipyegonová po zlatom hetriku: Zapísala som sa do histórie

Olympijskou šampiónkou sa predtým stala v Riu de Janeiru a potom i v Tokiu.

Marta má tretie striebro, je to asi jej posledný zápas za Brazíliu

Pomáhať chce teraz najmä rozvoju mladých talentovaných hráčok.

Medailové zrkadlo po 15. dni olympijských hier

Na čele poradia sa po 15. súťažnom dni (po 316 z 329 medailových rozhodnutí) dostali Číňania.

Basketbalisti Ameriky zdolali Francúzov, súhrn konečného poradia

Duel bol reprízou finále spred troch rokov z Tokia, no Američanom tentokrát nechýbala ani jedna z najväčších hviezd NBA.,aktualizované

Boxer Jalolov obhájil zlato v kategórii nad 92 kg

V sobotňajšom finále zdolal Youba Ghadfu Drissiho El Aissaouiho.

Boxerka Li Čchien má po bronze a striebre aj najcennejší kov do 75 kg

V sobotňajšom finále zdolala Atheynu Bibeichiovú-Bylonovú.

Vo finále plážového volejbalu Švédi vyhrali nad Nemcami

V zápase o 3. miesto zvíťazili obhajcovia zlata z Tokia Anders Berntsen Mol a Christian Sandlie Sörum.

Súhrn výsledkov atletiky z finálového večera

Kipyegonová má tretie zlato, prekonala vlastný olympijský rekord.

Zápasníčka Motokiová získala zlato vo voľnom štýle do 62 kg

Bronzové medaily získali Aisuluu Tynybeková z Kirgizska a Grace Jacobová-Bullenová z Nórska.

Vzpierač Talachadze dosiahol nad 102 kg tretie už zlato po sebe

Talachadze dostal v nadhode nad hlavu 255 kg.

Domáca Laurinová získala zlato nad 67 kg

Bronzové medaily získali Dabin Leeová z Kórejskej republiky a Nafia Kusová-Aydinová z Turecka.

KONTINENTÁLNY REKORD: Novozélanďan Kerr má zlato zo skoku do výšky

1. Hamish Kerr (N. Zél.) 236 cm - vyrovnaný kontinentálny rekord,aktualizované

Taekwondista Salimi získal zlato v kategórii nad 80 kg

Bronzové medaily si vybojovali Kubánec Rafael Kuba a Cheick Sallah Cisse z Pobrežia Slonoviny.

Boxerka Lin získala zlato v kategórii do 57 kg

Lin i Khelifová dostali v Paríži povolenie súťažiť na olympijskom turnaji, a to aj napriek tomu, že podľa Medzinárodnej boxerskej asociácie (IBA) neprešli testom spôsobilosti pohlavia. ,aktualizované

Američanky dominovali v štafete 4x400 m

Víťaznú zostavu tvorila štvorica Shamier Littleová, Sydney McLaughlinová-Levroneová, Gabrielle Thomasová a Alexis Holmesová. ,aktualizované

Američania vyhrali dlhú štafetu v olympijskom rekorde

1. USA (Christopher Bailey, Vernon Norwood, Bryce Deadmon, Rai Benjamin) 2:54,43 - olympijský rekord

Zápasník Petriašvili skompletizoval medailovú zbierku do 125 kg

Pred ôsmimi rokmi v Riu vybojoval v rovnakej kategórii bronzovú medailu, na OH 2020 bol strieborný.

Kipyegonová tretíkrát za sebou zvíťazila v behu na 1500 m

Tridsaťročná Kipyegonová potvrdila svoje výnimočné postavenie na trati 1500 m, z ktorej má aj tri tituly majsterky sveta.,aktualizované

Vodní pólisti Talianska zdolali Austráliu 10:6 a obsadili 7. miesto

Austrália - Taliansko 6:10 (1:2, 1:3, 2:4, 2:1)

Chilesová príde o bronzovú medailu z prostných, získa ju Barbosuová

Chilesovej nebola zarátaná pôvodne udelená známka 13,766 bodu, ktorá ju vyniesla na pódium za víťazku Rebecu Andradeovú z Brazílie a striebornú Američanku Simone Bilesovú.

Nór Ingebrigtsen si na 5000 m napravil chuť a získal zlato

Vybojoval si tak celkovo druhé zlato spod piatich kruhov.

Uzbecký zápasník Žamalov získal zlato vo voľnom štýle do 74 kg

Razambek Žamalov (Uzb.) - Daiči Takatani (Jap.) 5:0

Američanka Russellová sa stala víťazkou na 100 m

Russellová napokon potvrdila pozíciu líderky tohtoročných tabuliek, hoci v semifinále predviedla iba štvrtý najrýchlejší čas.

Starostka Los Angeles sľubuje OH 2028 bez áut

V Los Angeles sa budú OH konať druhýkrát v histórii po roku 1984.

NOVÝ SVETOVÝ REKORD: Egypťan El-Džendí získal zlato v päťboji

El-Džendí získal v Paríži svoju druhú olympijskú medailu po striebornej z Tokia 2020.

Keňan Wanyonyi triumfoval v behu na 800 m

Wanyonyi zaznamenal piaty najrýchlejší čas všetkých čias a dostal sa na tretie miesto historických tabuliek.

Portugalci triumfovali v madisone pred Talianmi

1. Portugalsko (Iuri Leitao, Rui Iliveira) 55 bodov

Volejbalistky Brazílie zdolali Turkyne 3:1 a získali bronz

Finále je na programe v nedeľu od 13.00 h a stretnú sa v ňom obhajkyne titulu Američanky proti Taliansku.