Olympijské hry 2024

Burghardtová je štvrtá žena s medailou z letných i zimných OH

Celkovo je siedmym športovcom, ktorému sa podaril tento kúsok.

Novozélandská golfistka Koová získala zlato

Dvadsaťsedemročná Koová ziskom zlata skompletizovala svoju medailovú zbierku z OH.

Hádzanárky Nórska získali tretíkrát olympijské zlato

Lepší vstup do stretnutia mali Francúzky, ktoré si vypracovali náskok 3:0. Nórky sa ujali vedenia (5:4) prvýkrát až v 11. minúte, následne opäť doťahovali skóre. ,aktualizované

Rusi a Bielorusi sa môžu zúčastniť na záverečnom ceremoniáli

Športovci sa nemohli zúčastniť na otváracom ceremoniáli 26. júla, keď tímy defilovali na lodiach po rieke Seine.

Stolné tenistky z Číny zvíťazili nad Japonkami a obhájili zlato

Bronz si vybojovali hráčky Kórejskej republiky, ktoré zdolali Nemecko 3:0.,aktualizované

Egypťana el-Sayeda zbavili obvinení zo sexuálneho napadnutia

Držiteľa bronzu z OH 2020 v Tokiu zatkli v piatkových ranných hodinách po tom, ako údajne zozadu obchytkával ženu pred kaviarňou v Paríži.

Španielske vodné pólistky získali prvé zlato, Austráliu zdolali 11:9

V sobotňajšom finálovom stretnutí zvíťazili v Paríži nad Austrálčankami 11:9. ,aktualizované

Volejbalisti Francúzska zdolali vo finále Poľsko 3:0 a obhájili zlato

Pre Francúzov to bola zároveň historicky druhá olympijská medaila po premiérovej v Tokiu. ,aktualizované

Číňan Cchao Jüan triumfoval v skokoch z 10 m veže

Striebro si odniesol Japonec Rikuto Tamai, z bronzu sa tešil Brit Noah Williams. ,aktualizované

SOŠV chce hľadať s rezortom športu lepšie východiská na ďalšie OH

Slovensko získalo na všetkých olympijských hrách od atlantských hier 1996 dovedna 33 medailí a do prebiehajúcej olympiády mala najmenšiu výpravu na predošlej v Tokiu.

Moderná gymnastika: Číňanky triumfovali v spoločných skladbách

Išlo o historicky prvý cenný kov v tejto disciplíne pre Čínu, dominovala najmä na obručiach. Obhajkyne zlata Bulharky skončili tesne za pódiom na štvrtej priečke. ,aktualizované

Estanguet je spokojný s priebehom hier: Fantastický úspech

Hoci museli organizátori pre obavy o kvalitu vody zrušiť tréningy a odložiť preteky v mužskom triatlone, napokon sa všetky podujatia podarilo uskutočniť.

Vlajku SR na záverečnom ceremoniáli ponesú Forsterová a Salkazanov

V sobotu to v priestoroch slovenského domu potvrdil vedúci slovenskej výpravy Roman Buček. ,aktualizované

Dvojnásobný šampión Kipchoge na už OH v Los Angeles nebude štartovať

Tridsaťdeväťročný Keňan je jediný žijúci vytrvalec, ktorý dvakrát za sebou vyhral olympijský maratón (2016 a 2020).

Čínsky vzpierač Liou Chuan-chua získal zlato v kategórii do 102 kg

Liou Chuan-chua sa teší zo zisku prvého cenného kovu na OH v kariére. V zbierke má zlato z MS 2023 v Rijáde a bronz z roku 2022, ktorý získal v Bogote v kategórii do 89 kg. ,aktualizované

NOVÝ SVETOVÝ REKORD: Vincentová triumfovala v C1 na 200m

Dvadsaťosemročná rekordérka získala svoju prvú zlatú medailu a celkovo tretí cenný kov z OH. V Paríži už obsadila bronzovú priečku v C2 na 500, rovnako ako na predošlých OH v Tokiu. ,aktualizované

Športová lezkyňa Garnbretová zvíťazila v disciplíne boulder & lead

Garnbretová obhájila zlato z predchádzajúcej olympiády v Tokiu, v ktorej sa konala ešte jediná lezecká disciplína ako trojboj spolu s rýchlostným lezením. ,aktualizované

Rendschmidt a Lindemannová budú vlajkonosičmi Nemecka na ceremoniáli

Dvadsaťosemročná Lindemannová a 30-ročný Rendschmidt súťažia na svojich tretích olympijských hrách.

ĎALŠIE ZLATO PRE ČESKO: Dostál triumfoval v K1 na 1000 m

Pre 31-ročného Dostála je to prvá zlatá, no už piata olympijská medaila - 1-1-3. Na rovnakej trati skončil pred ôsmimi rokmi v Riu bronzový, na OH 2020 sa nedostal na medailovú pozíciu. ,aktualizované

Novozélandská kanoistka Lisa Carringtonová zvíťazila v K1 na 500 m

Pre 35-ročnú Carringtonovú to bolo už tretie zlato z prebiehajúcej olympiády. V Paríži už trimfovala aj v K2 na 500 m a K4 na 500 m.,aktualizované

Srbi zdolali Nemecko a majú bronz, Jokič s triple double

Srbi boli v repríze finále z uplynulých MS od úvodu lepší a po prvej štvrtine viedli 30:21. Po polčase mali k dobru osembodový náskok a mierili za medailou.

Salkazanov v Paríži nezvíťazil: Musím si to zanalyzovať

Dvadsaťosemročný Salkazanov v zápase vo voľnom štýle do 74 kg viedol po prvej perióde 2:0. Na začiatku druhej sa však dostal do náročnej pozície a Bielorus po dvojbodovej akcii vyrovnal.

Kórejské stolné tenistky zvíťazili nad Nemeckom 3:0 a získali bronz

Kórejky Jeon Ji-hee a Shin Yu-bin zvládli úvodnú štvorhru, v ktorej zdolali nemecké duo v zložení Yuan Wanová a Shan Xiaonová 3:2.

DEFINITÍVNY KONIEC: Salkazanov podľahol v repasáži Kadimagomedovi

Dvadsaťosemročný Salkazanov sa na rozdiel od osemfinálového duelu snažil ísť proti striebornému medailistovi z OH v Tokiu viac do kontaktu a útočil mu najmä na nohy.,aktualizované

Hádzanárky Dánska zdolali Švédky 30:25 a majú bronz

Úvod severského derby bol vyrovnaný. Od stavu 5:5 však viedli už len Dánky a tesný náskok si udržiavali až do polčasu, ktorí vyhrali o dva góly.

OLYMPIJSKÝ REKORD: Tola vyhral maratón: Najlepší deň v mojom živote

Tola pôvodne v Paríži nemal štartovať, ale pred zranenie nahradil svojho tímového kolegu Sisaya Lemma.,aktualizované

Boxerka Khelifová vybojovala zlato do 66 kg: Osem rokov to bol môj sen

Dvadsaťpäťročná Khelifová, ktorá čelí kritike a urážkam za vysoký obsah mužského hormónu testosterón a mnohí jej súperenie v ženskom turnaji označili za neférové, získala prvú olympijskú medailu.

Medailové zrkadlo po 14. dni - USA stále na čele, Slovensko 80.

Na čele poradia sú aj po 14. súťažnom dni (po 277 z 329 medailových rozhodnutí) Američania. Na konte majú 33 zlatých, 39 strieborných a 39 bronzových medailí.

OH2024-Box: Uzbek Mullodžojonov zvíťazil v kategórii do 92 kg

Mullodžojonov získal pre Uzbekistan už šiestu zlatú medailu v boxe na OH 2024.

Hádzaná: Dáni sú druhí finalisti, Slovincov zdolali 31:30

Dáni začali druhé semifinále náskokom 3:0, z ktorého ťažili v ďalšom priebehu prvého polčasu.,aktualizované

Tunisan Katoussi triumfoval v kategórii do 80 kg

Dvadsaťosemročný Katoussi nadviazal na triumf z vlaňajšej Grand Prix a do zbierky úspechov pridal prvú olympijskú medailu.

Uzbecký boxer Mujdinchujajev vybojoval zlato do 71 kg

Dvadsaťtriročný Mujdinchujajev dosiahol triumfom na olympiáde najväčší úspech kariéry.

Zlato v trojskoku pre Španielsko vybojoval Diaz

Všetci traja medailisti sú rodáci z Kuby, ktorí získali cenné kovy pre svoje nové domoviny. ,aktualizované

Reevesová získala zlato v kategórii do 71 kg

Dvadsaťjedenročná Američanka sa teší z prvej medaily z OH v kariére. Na MS v roku 2023 v Rijáde si vybojovala bronz. ,aktualizované

Benjamin zdolal na 400 m prek. Warholma

Stupeň víťazov mal rovnaké obsadenie ako pred troma rokmi v Tokiu, iba Benjamin a Warholm si vymenili pozície.,aktualizované

Thiamová triumfovala tretíkrát za sebou na OH v sedemboji

Thiamová sa stala prvou ženou histórie, ktorá vybojovala tri najcennejšie kovy v olympijskom viacboji. ,aktualizované

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Sobota 10. augusta

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Maďarská taekwondistka Mártonová triumfovala v kategórii do 67 kg

Pre iba 18-ročnú Mártonovú to bola prvá olympijská medaila v kariére. Najväčším úspechom kariéry prekonala titul majsterky Európy do 21 rokov z roku 2023 v kategórii do 62 kg.

Japonka Juasová získala historické zlato v brejkingu

Ženská kategória premiérovej olympijskej disciplíny sa v piatok začala štvrťfinálovými súbojmi. Každý z nich mal tri kolá, v ktorých sa tanečníčky striedali vo svojich vystúpeniach.

Sakuraiová získala zlato v kategórii do 57 kg

V piatkovom finále zvíťazila nad Anastasiou Nichitovou z Moldavska 6:0 na body.,aktualizované