Forsterová zabehla v rozbehu 13,08 a čaká ju opravný beh

Forsterovú od tretej postupovej priečky delilo 36 stotín sekundy.,aktualizované

Dvadsaťročná Elorová sa teší zo svojej prvej olympijskej medaily.

Muydinchujajev a Verde Alvarez zabojujú o zlato do 71 kg

Jones a Richardson majú ako zdolaní semifinalisti isté bronzové medaily.

Turkyne zdolali Číňanky po piatich setoch a sú v semifinále

O medaily si zahrajú aj Brazílčanky, ktoré zdolali Dominikánsku republiku jednoznačne 3:0. ,aktualizované

Thomasová z USA suverénne triumfovala na 200 m

V utorkovom finále triumfovala časom 21,83 a s náskokom 25 stotín pred zlatou zo stovky Julien Alfredovou zo Sv. Lucie. ,aktualizované

Wu Jü a Cakirogluová postúpili do finále kategórie do 50 kg

Kyzajbajová a Villegasová majú ako zdolané semifinalistky isté bronzové medaily.

Dánky zdolali Holanďanky 29:25 a postúpili do semifinále

Domácich fanúšikov potešili obhajkyne zlatých medailí Francúzky, ktoré zdolali Nemky 26:23.,aktualizované

Futbalistky USA zdolali Nemecko 1:0 pp a postúpili do finále

Vo finále sa stretnú s úspešnejším zo súboja medzi Brazíliou a Španielskom.,aktualizované

Nemci zdolali Grékov 76:63 a postúpili do semifinále

Balkánskemu tímu nepomohlo ani 22 bodov hviezdneho Jannisa Antetokunmpa.,aktualizované

Khelifová bude bojovať o zlato v kategórii do 66 kg

Khelifová a Lin Yu-ting z Taiwanu čelia v Paríži kritike.

Harringtonová obhájila zlato do 60 kg, vo finále zdolala Jang Wen-lu

Harringtonová nadviazala na svoj titul z Tokia, stala sa prvou írskou športovkyňou v histórii, ktorá dokázala získať zlato na dvoch olympiádach za sebou.

VEĽKÝ OLYMPIJSKÝ PREHĽAD: Streda 7. augusta

TASR prináša denný program na OH 2024 v Paríži.

Grék Tentoglou obhájil zlato v diaľke výkonom 848 cm

V utorok triumfoval na Stade de France výkonom 848 cm, keď o 12 cm zdolal Waynea Pinnocka z Jamajky. ,aktualizované

Španielky triumfovali vo štvrťfinále nad Kanaďankami 18:8

O cenný kov si zahrajú proti Holanďankám, ktoré zvíťazili nad Taliankami 11:8.,aktualizované

Yaviová z Bahrajnu zlatá na 3000 m prek. v rekorde OH

Vo finiši predstihla obhajkyňu prvenstva Peruth Chemutaiovú z Ugandy, bronz si vybojovala svetová rekordérka na tejto trati Beatrice Chepkoechová z Kene.,aktualizované

Po OH hlavne oddych, no Paňkovú čaká maturita a Grigara možno operácia

Časť slovenských olympionikov už zavítala späť na rodnú hrudu a aj keď niektorým tesne ušli cenné kovy, s odstupom času hodnotia olympiádu pozitívne.

Kanaďanka Rogersová získala zlato v hode kladivom

Striebro si vybojovala Annette Echikunwokeová z USA, bronz patrí Ťie Čao z Číny.

Kubánec Lopez získal do 130 kg piate zlato za sebou

Vo finále v Paríži zdolal Yasmaniho Acostu Fernandeza z Čile 6:0 na body a je prvý zápasník v histórii s piatimi zlatými medailami z OH. ,aktualizované

Američan Hocker zlatý na 1500 m v olympijskom rekorde

Druhý skončil svetový šampión Josh Kerr z Veľkej Británie a tretí ďalší Američan Yared Nuguse. ,aktualizované

Holanďania si po triumfe nad Španielmi 4:0 zahrajú o zlato

Vo finále sa stretnú s úspešnejším z dvojice Nemecko - India.,aktualizované

Austrálčania prekonali svetový rekord v stíhačke

Zostava Oliver Bleddyn, Sam Welsford, Conor Leahy a Kelland O'Brien postúpila do stredajšieho finále časom 3:40,730 min, keď v súboji 1. kola zdolala obhajcov zlata z Talianska.

Japonec Fumita získal zlato v kategórii do 60 kg

Vo finále zdolal Cchao Li-kuoa z Číny 4:1. ,aktualizované

Holanďania zlatí v tímšprinte vo svetovom rekorde

Na druhé miesto odsunuli Veľkú Britániu. V súboji o bronz boli úspešní Austrálčania.

Barteková vyzdvihla dekorovanie Rossettiho: Veľmi emotívne

Danka Barteková nemala v dejisku olympijských streleckých súťaží Chateauroux len športové povinnosti, keďže trikrát odovzdávala medaily svojim kolegom.

Len 14-ročná Austrálčanka Trewová zlatá v disciplíne park

Vo finále odsunula na druhú priečku Japonku Coconu Hirakiovú, ktorá obhájila striebro z Tokia. Bronz si vybojovala Britka Sky Brownová.,aktualizované

CAS zamietol odvolanie Brazílie, Marta proti Španielkam nenastúpi

Tridsaťosemročná Marta dostala červenú kartu za tvrdý zákrok v závere prvého polčasu skupinového zápasu so Španielkami, ktoré vyhrali 2:0.

Medailové preteky v triede dinghy odložili na stredu

V utorok sa nemohli uskutočniť pre slabý vietor.

Watson stanovil v kvalifikácii speedu nový svetový rekord

O štyri stotiny prekonal svoj vlastný zápis z aprílového podujatia SP vo Wu-ťiangu.

Čchüan získala zlato v skokoch z 10 m veže

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.,aktualizované

Trénera Reidera vylúčili z hier pre sexuálne nevhodné správanie

De Grasse aj Jacobs tak budú v Paríži pokračovať bez svojho trénera.

Schmiedlová si po životnom úspechu vytýčila ciele do ďalšieho priebehu sezóny.

Francúzska polícia vyšetruje kybernetický útok na pavilón Grand Palais

Hackeri sa škodlivým softvérom zamerali na centrálny počítačový systém pavilónu v centre Paríža, útok však nespôsobil narušenie podujatí olympijských hier, informovala prokuratúra.

Kukuk a Checker 47 vybojovali pre Nemecko stú olympijskú medailu

Striebro si spod piatich kruhov odnesie Steve Guerdat zo Švajčiarska a bronz obhájil Holanďan Maikel van der Vleuten.,aktualizované

Duplantis posunul latku v žrdi do novej dimenzie: Splnený sen

Prekonávanie svetových rekordov v žrdi na olympiáde nie je bežnou záležitosťou, keďže sa to viac oplatí na mítingoch, kde sa za to dajú získať aj nemalé finančné prémie.

PREKVAPENIE NA OH: Semifinále surfistiek navštívila veľryba

V okolí Tahiti sa veľryby zhromažďujú v období párenia, v dôsledku čoho ostrovná krajina zaviedla niekoľko chránených námorných zón.

PARÍŽSKA SEINA: Utorkový tréning zrušili pre zhoršenú kvalitu vody

Predošlé zrušenia sa týkali triatlonových tréningov a presunuté boli aj preteky mužov.

DOPING NA OH: Gréckeho športovca dočasne suspendovali

V Paríži zatiaľ nevypukli väčšie dopingové škandály.

Ceccon spal radšej v parku: Je to pohodlnejšie

Na sociálnych sieťach sa šíria fotografie Ceccona, ako spí na tráve v parku.

Ivaniševič nabáda Djokoviča, aby to potiahol až do OH 2028

Chorváta potešilo, že Djokovič dokázal v Paríži prelomiť olympijské prekliatie.

Zlaté medaily v surfingu získali Francúz Vaast a Američanka Marksová

Organizátori museli semifinále i finále mužov a žien niekoľkokrát preložiť pre nepriaznivé podmienky.