Olympijské hry 2024

Ngambová získa historickú medailu pre Olympijský tím utečencov

Ngambová sa narodila v Kamerune, ale vo veku 11 rokov hľadala bezpečné útočisko vo Veľkej Británii.

Výškarka Mahučichová získala zlato vo výške výkonom 200 cm

Mahučichová sa na najvyššiu priečku posunula z bronzovej, ktorú obsadila pred troma rokmi v Tokiu.,aktualizované

O zlato do 54 kg zabojujú Turkyňa Akbasová a Číňanka Čchang Jüan

Akbasová zvíťazila v semifinálovom súboji s Eti Im z Kórejskej republiky 3:2.

Bennama zdolal Reyesoma a postúpil do finále v kategórii do 51 kg

V piatkovom semifinále triumfoval nad Juniorom Alcántarom Reyesom z Dominikánskej republiky 5:0. ,aktualizované

Jenčušovú mrzelo, že únik nezostal pokope: To sú preteky

Na olympiáde štartovala aj v časovke, kde obsadila 25. miesto. V pláne mala navštíviť aj atletické disciplíny.

Triatlonisti Belgicka odstúpili pre chorobu

Okolo uskutočnenia pretekov v triatlone panuje neistota, hlavným problémom je znižujúca sa kvalitu vody v rieke Seina.

Američanky vytvorili svetový rekord na 4x100 m polohové preteky

Americké kvarteto vylepšilo najlepší svetový čas histórie o 77 stotín. ,aktualizované

Španielske vodné pólistky zdolali Talianky 13:11 a vyhrali B-skupinu

Istý postup do vyraďovacej fázy majú aj Talianky, ktoré nemôžu už skončiť v tabuľke horšie ako na 4. mieste.,aktualizované

Čínski plavci sú zlatí na 4x100 m polohové preteky

Striebro vybojovali Američania, ktorí stratili 55 stotín sekundy a prehrali v tejto disciplíne prvýkrát v histórii OH, ak do pretekov nastúpili.,aktualizované

Zlato pre golfistu Schefflera, o jeden úder zdolal Fleetwooda

Dvadsaťosemročný Scheffler vo svojej premiére pod piatimi kruhmi predviedol v záverečnom kole výkon 62, čím vyrovnal rekord ihriska Le Golf National v Guyancourte.,aktualizované

Paoliniová s Erraniovou získali zlato v ženskej štvorhre

Pre Paoliniovú je najcennejší kov v debli náplasť za neúspešné vystúpenie vo dvojhre, kde skončila v osemfinále na rakete Slovenky Anny Karolíny Schmiedlovej.

Americké basketbalistky si poradili s Nemkami a vyhrali C-skupinu

Z B-skupiny si postup zabezpečili hráčky Nigérie, ktoré zdolali Kanadu 79:70.

Volejbalistky Talianska zdolali Turecko v C-skupine turnaja žien

Z každej z troch štvorčlenných skupín postúpia do štvrťfinále prvé dva tímy, doplnia ich ďalšie dva z tabuľky krajín na tretích priečkach. ,aktualizované

Cyklistka Faulknerová získala zlato v cestných pretekoch

Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová dlho figurovala v sólovom úniku, napokon sa však do boja o medaily nezapojila.,aktualizované

Finke vytvoril nový svetový rekord na 1500 m voľný spôsob

Sun Jang držal svetový rekord od OH v Londýne časom 14:31,02. Finke vylepšil najlepší svetový čas o 35 stotín.,aktualizované

Sjöströmová má druhé zlato v Paríži, vyhrala aj na 50 m voľný spôsob

Na päťdesiatke vylepšila svoje umiestnenie z Tokia, v ktorom brala striebro. ,aktualizované

Bartekovej chýbal kúsok, nad budúcnosťou teraz nepremýšľa

Barteková skončila v kvalifikácii na spoločnej piatej priečke s ďalšími troma súperkami, v rozstrele však uspela. Vo finále však nezostrelila 10., 14. a 19. terč a neprešla prvou elimináciou.

V mužskej štvorhre triumfovali bedmintonisti Taiwanu

Pre taiwanskú dvojicu išlo o úspešnú obhajobu zlata z OH 2020. ,aktualizované

Djokovič má vytúžené zlato, vo finále zdolal Alcaraza

Finálový duel sa od úvodných minút vyznačoval vysokou intenzitou, obaja aktéri predvádzali skvelý tenis.,aktualizované

Sedemnásťročná gymnastka Nemourová získala zlato na bradlách

Nemourová, ktorá je rodáčka z Francúzska, predviedla suverénnu zostavu a získala premiérové zlato pre Alžírsko v gymnastike a vôbec prvú medailu pre africký kontinent v tomto športe.,aktualizované

SKVELÁ PREMIÉRA HOCKOVEJ NA OH: V skeete obsadila 4. miesto

Zlato získala Čiľanka Francisca Crovettová Chadidová, ktorá v rozstrele zdolala Britku Amber Jo Rutterovú.,aktualizované

Lukostrelec Kim Woo-jin zvíťazil v súťaži jednotlivcov,má tretie zlato

Napodobnil tak úspech svojej reprezentačnej kolegyne Lim Si-hyeon.,aktualizované

Gymnasta Yulo získal druhé zlato v Paríži, ovládol aj preskok

Dvadsaťštyriročný Yulo sa pohyboval dlhšiu dobu vo svetovej špičke, z MS má šesť cenných kovov, vrátane dvoch najcennejších.,aktualizované

Mintálová nepostúpila do štvrťfinále kajak krosu

Na prvej protivodnej prekážke sa dostala na druhú priečku, ďalší súboj ju však výrazne pribrzdil.

MOV označil testy dvoch boxeriek za nelegitímne

Obe športovkyne dostali povolenie súťažiť na olympijskom turnaji v Paríži, a to aj napriek tomu, že podľa IBA neprešli testom spôsobilosti na základe pohlavných hormónov.

Gymnasta Liou Jang obhájil zlato na kruhoch

Striebro si vybojoval jeho krajan Cou Ťing-jüan (15,233 b), bronzovú medailu z predošlých hier obhájil Grék Eleftherios Petrounias (15,100).,aktualizované

Čínsky stolný tenista Fan Čen-tung získal zlato vo dvojhre mužov

Bronzovú medailu si vybojoval domáci reprezentant Felix Lebrun, ktorý v dueli o tretie miesto zdolal Huga Calderana z Brazílie hladko 4:0 na sety. ,aktualizované

Grigar postúpil do štvrťfinále kajak krosu

Spolu s dvadsaťsedemročným kajakárom postúpil z úvodnej jazdy aj Joseph Clarke z Veľkej Británie.

Španielski reprezentanti v pozemnom hokeji smerujú do semifinále

Po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1.

Francúzsky stolný tenista Lebrun zdolal Calderana a vybojoval bronz

V nedeľnom zápase o tretie miesto zvíťazil nad Hugom Calderanom z Brazílie hladko 4:0 na sety.

Hocková a Barteková postúpili do finále skeetu

Danka Barteková skončila na spoločnej piatej priečke s ďalšími troma súperkami, v rozstrele však uspela a predstaví sa v popoludňajšom boji o medaily (15.30 h.).,aktualizované

Španielky Bucsaová so Sorribesovou získali bronz v debli

Španielky už v úvode potvrdili papierové predpoklady a v prvom geme získali brejk. ,aktualizované

Bredowová-Werndlová získala zlato v drezúre jednotlivcov

Bredowová-Werndlová s koňom TSF Dalera BB obhájila olympijský titul z Tokia 2020 so známkou 90,093 bodu. ,aktualizované

Oralbay postúpil do finále turnaja v kategórii do 80 kg

V nedeľnom semifinále zdolal Cristiana Pinalesa z Dominikánskej republiky 3:2. Pinales získal bronz.

Hocková postúpila do finále skeetu: Je to skvelý pocit

Hockovej nevyšiel podľa predstáv prvý deň kvalifikácie.

Oumiha sa dostal do finále turnaja v kategórii do 63,5 kg

V nedeľnom semifinále zvíťazil nad Wyattom Sanfordom 4:1. Kanaďan si vybojoval bronz.

Jüan postúpila do finále žien v kategórii do 54 kg

Pang Chol-mi získala bronzovú medailu.

Jamajčanka Jacksonová pre zranenie odstúpila z behu na 200 m

Jamajská šprintérka odstúpila deň po tom, čo sa z behu na 100 m pre zranenie odhlásila jej krajanka Shelly-Anne Fraserová-Pryceová.

Preteky miešaných družstiev sa pravdepodobne presunú

Preteky mužov sa presunuli z utorka na stredu, pričom športovci nemôžu trénovať v rieke až do dňa pretekov.

Karibský večer v Paríži, Sv. Lucia i Dominika majú prvé zlato

Dominika má iba 70.000 obyvateľov, ak by tak všetci prišli na Stade de France, kde sa konali atletické súťaže, zostali by voľné miesta.