Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov.
Podľa Danka by na Slovensku mohla byť dobudovaná sieť diaľnic počas niekoľkých rokov.,aktualizované
Správu aktualizujeme.
Vyslaní členovia komisie musia podľa zákona zabezpečiť zachovanie tajnosti hlasovania.
Predseda strany Andrej Danko tiež ocenil, že vládu s Kotlebom odmietli na programovej koalícii aj lídri Smeru-SD Peter Pellegrini a Robert Fico.
Volič má v prípade doručenia neúplných zásielok alebo iného nedostatku kontaktovať vždy odosielateľa, teda tú obec, ktorá mu hlasovacie lístky zaslala, respektíve ministerstvo, ak mu zaslalo lístky ono. ,aktualizované
Záujem o voľbu poštou do Národnej rady (NR) SR výrazne prevyšuje predchádzajúce voľby napríklad v Novom Meste.
Politologička upozornila na to, že spájať viacero strán na jednu kandidátnu listinu, a pritom nevytvoriť koalíciu zakázané nie je.
V rámci spájania si organizácie a iniciatívy chcú vzájomne pomáhať pri realizácii a propagácii online aj offline aktivít.
Blahová tvrdí, že voliči DS by v prípade, ak by strana stiahla kandidatúru a podporila iný subjekt, ostali doma a voliť by nešli vôbec.
V roku 2016 chcelo voliť poštou 1552 Košičanov, z toho najviac žiadostí prišlo na Sídlisko KVP (246), Západ (231) a Sídlisko Ťahanovce (202).
O voľbu poštou bolo možné požiadať do 10. januára.
V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by Smer-SD získal 31 kresiel, ĽSNS 20 kresiel, z koalície PS-Spolu by do parlamentu zasadlo 19 poslancov a strana Za ľudí by mala 18 kresiel.
SaS chce otvoriť aj tému zmeny práv dedenia pôdy, zaviesť spravodlivý systém prenajímania pôdy v správe Slovenského pozemkového fondu (SPF).
Svojich predsedov posunuli na druhé miesto na kandidátke napríklad vládne strany Most-Híd a Smer-SD.,aktualizované
Podľa hovorcu mesta Miroslava Minďáša prišlo najviac žiadostí z Českej republiky, Nemecka, Veľkej Británie, Spojených štátov amerických a Írska.
Poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD) vyhlásil, že s ĽSNS nepôjde do koalície nikto.
V Dubnici nad Váhom je podľa hovorkyne mesta Veroniky Rezákovej záujem o voľby poštou 2,6-násobne vyšší ako pred štyrmi rokmi.
Osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby je možné požiadať o vydanie preukazu do dňa pred voľbami.
V rámci priority silnej rodiny chce strana vytvoriť pre mladých také podmienky, aby mali dôvod žiť a pracovať na Slovensku.
Každý deň sa predstavia traja lídri, posledný deň štyria.
Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur.
Hlasovať s cestovným pasom nie je možné ani v prípade, ak si volič zabudne priniesť občiansky preukaz.
V prieskume preferencií nasleduje strana Za ľudí s 10,3 percentami. OĽaNO by získalo 7,7 percenta, nasledovalo by hnutie Sme rodina so 7,1 percentami a KDH, ktoré by získalo 6 percent.,aktualizované
V oblasti dôchodkov chce koalícia presadiť silnú solidaritu, ale aj spravodlivosť pre tých, ktorí platia viac.
Na rokovaniach diskutovali zástupcovia a experti združenia s reprezentantmi strán. Východiskom bol volebný program konkrétnej strany.
Hosťom Pavla Demeša bol predseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimír Skalský.
B. Bugár zdôraznil, že počet bodov programu nie je podstatný, dôležité je podľa jeho slov to, že je reálny a životaschopný. ,aktualizované
O voľbu poštou mohli najneskôr do 13. januára žiadať občania SR bez trvalého pobytu na Slovensku a aj tí, ktorí majú v SR trvalý pobyt, ale budú v čase volieb v zahraničí.,aktualizované
Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov.
Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov.
PS-Spolu podáva na skupinu Penta podnety na prokuratúru a finančnú správu.
Viac ako dvojnásobný nárast žiadostí vybavujú na Mestskom úrade v Hlohovci.
Komisia má 14 členov. Desiatich delegujú do štátnej komisie politické strany, ktoré sa po voľbách dostanú do parlamentu, a to úmerne podľa počtu získaných poslaneckých mandátov.
Sulík zopakoval, že SaS si vie predstaviť spoluprácu so všetkými stranami okrem Smeru-SD, SNS a ĽSNS.
Podľa Rajtára v spoločnosti panuje obrovská frustrácia.
Na kampaň môžu politické strany minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty.
Po Smere-SD minula najviac koalícia strán Progresívne Slovensko (PS)-Spolu. Na kampaň doteraz vynaložila viac ako 1,26 milióna eur.
Koalícia PS-Spolu získala v prieskume 9,1 percenta, OĽaNO 8,3 percenta, Sme rodina 7,6 percenta. Do parlamentu by sa dostala aj SaS so ziskom 6,8 percenta, KDH a SNS zhodne so 6,2 percenta.
Spravodlivosť treba podľa Remišovej vniesť aj do školstva, dôchodkového systému alebo verejných obstarávaní. ,aktualizované