Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 9. máj 2025Meniny má Roland
< sekcia Regióny

Leopoldovská väznica vyhlásila tender na rekonštrukciu autoopravovne

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

Lehota na predkladanie ponúk je do 6. septembra o 15.00 h.

Leopoldov 8. augusta (TASR) - Leopoldovská väznica vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu priestorov bývalej autoopravovne. Vzniknúť majú služobné byty pre zamestnancov Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby Leopoldov či priestory pre vzdelávanie s možnosťou ubytovania. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 12,3 milióna eur bez DPH. Vyplýva to z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Cieľom je komplexná obnova objektov s celkovou zastavanou plochou 2482 štvorcových metrov, ktoré boli pôvodne využívané ako autoopravovňa a sociálna budova ústrednej automobilovej opravovne. "Realizáciou rekonštrukcie príde k odstráneniu časti stavby a k zmene účelu užívania stavby," uvádza sa v oznámení o vyhlásení verejnej súťaže. Lehota na predkladanie ponúk je do 6. septembra o 15.00 h.

Na prvom podlaží majú byť učebne, viacúčelová športová miestnosť a šatne. Okrem iného aj multifunkčná miestnosť pre 100 osôb, knižnica a zázemie pre lektorov či administratívnych pracovníkov. Súčasťou druhého podlažia má byť ubytovacia časť s jednoizbovými služobnými bytmi, ubytovanie pre lektorov či kuchynka. Na treťom podlaží je navrhnutých 25 ubytovacích buniek pre 100 účastníkov vzdelávania. Nachádzať sa tam má aj kuchynka, miestnosť pre upratovačku, sklad bielizne a skladové priestory.

VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Dokedy budú trvať nočné mrazy?

Priemerné denné teploty aj na juhu Slovenska dosahovali uplynulý týždeň len okolo 10 °C, čo je na úrovni prvej polovice apríla.

- Českí hokejisti zvíťazili v úvodnom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta v dánskom Herningu. Obhajcovia trofeje zdolali v repríze vlaňajšieho finále Švajčiarsko 5:4 po predĺžení.

- Predseda vlády SR Robert Fico sa v piatok počas návštevy Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu To Lamom.

- Hokejisti Fínska úspešne vstúpili do svetového šampionátu vo Švédsku a Dánsku. Suomi zvíťazili v úvodnom stretnutí štokholmskej A-skupiny nad Rakúskom 2:1.

- Predseda vlády SR Robert Fico v piatok reagoval na vyjadrenia šéfky európskej diplomacie Kaje Kallasovej, ktorá kritizovala jeho návštevu Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe.

- Vo viacerých mestách na Slovensku i v zahraničí sa v piatok večer konajú zhromaždenia s názvom Slovensko je Európa.

- Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v piatok vyhlásil, že návšteva slovenského premiéra Roberta Fica a srbského prezidenta Aleksandara Vučiča v Moskve pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe bola aktom hrdinstva.

- Poľský premiér Donald Tusk a francúzsky prezident Emmanuel Macron podpísali novú medzištátnu dohodu o posilnení spolupráce a priateľstve, ktorá okrem iného obsahuje vzájomne bezpečnostné záruky. Potom nasledoval podpis dohody o spolupráci v oblasti jadrovej energie.

- Slovenský premiér Robert Fico sa v piatok pred vojenskou prehliadkou v Moskve pri príležitosti 80. výročia skončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, s ktorým si potriasol ruku.

- Slovenský futbalista Juraj Kucka po konci sezóny Niké ligy ukončí profesionálnu kariéru.

- Inauguračná omša novozvoleného pápeža Leva XIV. sa bude konať v nedeľu 18. mája na Námestí svätého Petra, oznámil v piatok Vatikán. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a AP.

- Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová v piatok vytkla premiérovi SR Robertovi Ficovi jeho prebiehajúcu návštevu Moskvy.

- Pápež Lev XIV., ktorý bol vo štvrtok v konkláve zvolený za hlavu katolíckej cirkvi, odslúžil v piatok v Sixtínskej kaplnke v Apoštolskom paláci vo Vatikáne za účasti kardinálov-voliteľov svoju prvú pápežskú - ďakovnú - omšu, informovala agentúra AFP, píše TASR.

- Nemecko nebude váhať s uvalením ďalších sankcií na Rusko, ak nebude spolupracovať pri snahe dosiahnuť mier, vyhlásil v piatok nový spolkový kancelár Friedrich Merz počas svojej prvej návštevy Bruselu.

- Kapitánom slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta vo Švédsku bude Matúš Sukeľ. Asistentmi budú Michal Ivan a Miloš Roman. Po piatkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní o tom informoval tréner Vladimír Országh.

- Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

- Poľský premiér Donald Tusk v piatok informoval, že zmluva, ktorú podpíše v priebehu dňa s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, obsahuje okrem iného obojstranný záväzok vojenskej pomoci v prípade bezpečnostného ohrozenia.

- Na Červenom námestí v centre Moskvy sa v piatok začala vojenská prehliadka pri príležitosti 80. výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne, informovala agentúra AFP, píše TASR.

- Bývalý americký prezident Joe Biden vo štvrtok povedal, že berie na seba určitú zodpovednosť za víťazstvo Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách v USA.