Jej signatári zároveň žiadajú vládu, aby vyčlenila viac finančných zdrojov na rozvoj cestnej infraštruktúry, aby sa plány výstavby cestných sietí zrealizovali v čo najkratšom čase.
Stav cestnej infraštruktúry v južných regiónoch podľa signatárov petície výrazne spomaľuje hospodárske možnosti regiónu a v niektorých oblastiach ohrozuje aj bezpečnosť dopravy. „Žiadame kompetentných Ministerstva dopravy a výstavby SR, aby čo najskôr pokračovali vo výstavbe rýchlostnej cesty R7 južným regiónom Slovenska a aby ju v zozname plánovaných investícií uprednostnili minimálne po úsek Nové Zámky,“ uvádza sa v petícii.
Jej signatári zároveň žiadajú vládu, aby vyčlenila viac finančných zdrojov na rozvoj cestnej infraštruktúry, aby sa plány výstavby cestných sietí zrealizovali v čo najkratšom čase. Od ministerstva dopravy očakávajú vypracovanie mechanizmu jasne demonštrujúceho princíp regionálnej spravodlivosti, teda proporcionálnu implementáciu úpravy ciest a mostov na celom území SR.
Rezort dopravy v spolupráci s Útvarom hodnoty za peniaze pripravil harmonogram prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry, ktorý hovorí jasne a transparentne, ako sa budú stavať diaľnice, rýchlostné cesty či cesty I. triedy v najbližších rokoch vrátane pokračovania R7, reagovalo na požiadavky signatárov petície Ministerstvo dopravy a výstavby SR.
Projektová príprava podľa neho napreduje pri projektoch, ktoré majú zabezpečené finančné krytie. Harmonogram cestnej infraštruktúry bude aktualizovaný každý rok na základe postupu prípravy jednotlivých stavieb, vývoja dopravnej situácie aj rozpočtových možností pridelených na výstavbu projektov cestnej infraštruktúry.
"Takýto tlak preto považujeme za zbytočný, keďže máme vládou schválený harmonogram a pri príprave a výstavbe postupujeme podľa neho," vyjadrila sa Miriama Švikruhová z odboru komunikácie.