Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. november 2024Meniny má Emília
< sekcia Regióny

OS v Trenčíne bude rozhodovať o podmienečnom prepustení R. Sulejmaniho

Ilustračné foto Foto: TASR

Pôvodne päticu mužov obžalovali z trestného činu nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi.

Bratislava 21. júla (TASR) - Okresný súd (OS) v Trenčíne bude v pondelok 26. júla rozhodovať o podmienečnom prepustení na slobodu Rešata Sulejmaniho, ktorý bol v minulosti odsúdený na vysoký trest odňatia slobody v drogovej afére z roku 2000. Ako vyplýva z rozpisu činností OS Trenčín, verejné zasadnutie vo veci je naplánované na pondelok v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom.

"O návrhu o podmienečné prepustenie rozhodoval OS Trenčín 11. februára 2021. Krajský súd (KS) v Trenčíne 20. mája na podklade sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie OS Trenčín a uložil súdu prvého stupňa, aby vo veci znovu konal a rozhodol," uviedol pre TASR hovorca KS v Trenčíne Roman Tarabus.

Najvyšší súd (NS) SR vo februári 2011 na svojom odvolacom verejnom zasadnutí v kauze slovensko-albánskeho drogového gangu, ktorý sa snažil podľa obžaloby prepašovať do Španielska takmer päť kilogramov heroínu, potvrdil tresty pre členov tejto skupiny vo výške osem až desať rokov.

Verdikt bol právoplatný, keď NS SR zamietol odvolanie dvoch členov skupiny voči rozsudku KS v Bratislave. Medzi odsúdenými figuroval aj cudzí štátny príslušník Sulejmani, ktorý bol od roku 2003 nezvestný. Slovenská polícia v minulosti po ňom dlho pátrala. V minulosti bol obžalovaný a strávil istý čas za mrežami za streľbu na svojho krajana v centre Bratislavy, v známom incidente pri soche Čumila.

Pôvodne päticu mužov obžalovali z trestného činu nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi. Podľa obžaloby mali obchodovať s omamnými látkami, ktoré chceli vyviezť do zahraničia, tam ich odpredať a získať tak značné finančné prostriedky. Obžaloba bola podaná v roku 2003. Proces sa často odročoval pre neprítomnosť a práceneschopnosť obžalovaných.

Členovia skupiny chceli vo februári 2000 prekročiť štátnu hranicu Petržalka-Berg, kde im pri kontrole osobného automobilu našli vybudovaný úkryt omamných látok.