
Neurológ Matej Škorvánek sa zaoberal digitálnymi technológiami a ich vplyvom na ľudské telo, hlavne vplyv na vývin mozgu.
Podľa Pavla Izraela z Katedry žurnalistiky na Filozofickej fakulte KU v Ružomberku je potrebné spájať akademický priestor buď s laickou verejnosťou alebo s odbornou verejnosťou. "Hlavne pre to, aby sa tie poznatky, ktoré my ako výskumníci získame v nejakých výskumoch, dostali k tým ľuďom, ktorí to potom dokážu aplikovať v praxi. A to sú tí odborníci konkrétne v oblasti prevencie, nejakých rizikových foriem správania aj v súvislosti s digitálnymi médiami napríklad," dodal Izrael.
V prvý deň konferencie za prítomnosti štátneho tajomníka MPSVR SR Petra Pamulu, europoslankyne za KDH Miriam Lexmann a ďalších predniesli odborníci prednášky o problematikách digitálneho priestoru.
Neurológ Matej Škorvánek sa zaoberal digitálnymi technológiami a ich vplyvom na ľudské telo, hlavne vplyv na vývin mozgu. Vedecko-výskumný pracovník Lukas Blinka rozoberal vplyv sociálnych sietí a počítačových hier na adolescentov. Ďalej prednášal Jan Kolouch, ktorý sa zoberá problematikou kybernetickej kriminality a kybernetickej bezpečnosti.
V utorok (4. 2.) budú v rámci konferencie prebiehať workshopy na témy nástroje rodičovskej kontroly a sociálne siete - Ako viesť žiakov k ich zdravému používaniu.