Líder národniarov deklaroval proeurópske smerovanie a podporu Európskej únii, ako súčasť vyvážených vzťahov Slovenska so Západom i Východom, zdôraznil však i potrebu reformy EÚ.,aktualizované
Zmeny dovoľujú napríklad umožniť voľbu poštou alebo cez internet, alebo zobrazovať pri menách kandidátov logo ich frakcie v EP.
Peniaze rezortu vnútra pôjdu najmä na odmeny členov a zapisovateľov volebných komisií, na tlač hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív.
Oboch prijal český europoslanec Tomáš Zdechovský z výboru CONT, ktorý sa podrobne zaoberá problematikou čerpania eurofondov v slovenskom agrosektore.
Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov.,aktualizované
Britskí poslanci v januári drvivou väčšinou hlasov odmietli dohodu, ktorú Mayová dosiahla s Bruselom.
Z druhého miesta za hnutie Sme rodina do europarlamentu kandiduje poslanec NRSR Ľudovít Goga, z tretieho ďalšia poslankyňa Petra Krištúfková.
Prvý prieskum o budúcom zložení Európskeho parlamentu naznačil, že víťazom eurovolieb by mala byť Európska ľudová strana (EPP/EĽS) so ziskom 183 kresiel (26 percent).
PS a Spolu do volieb postavia 14 kandidátov. Predseda Spolu Miroslav Beblavý vyzdvihol, že každý z kandidátov je odborník na nejakú tému.
Medzi eurokandidátmi sú napríklad aj viceprimátorka Košíc, občianska aktivistka, organizátorka protestov Za slušné Slovensko v Bruseli či starosta oravskej obce Novoť.
Za Tótha hlasovalo 72 percent delegátov.
Celkovo je na kandidátke 14 mien, medzi nimi i štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR N. Kurilla či štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR G. Csicsai.
Okrem prípravy na eurovoľby sa budú delegáti Republikovej rady venovať aj politickej situácii, ktorá vznikla v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov.
Riaditeľ Kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel pripomenul, že Slováci pred piatimi rokmi opäť prekonali vlastný negatívny rekord vo volebnej účasti, ktorá dosiahla len 13 percent.
Osem percent už naopak vie, že sa volieb nezúčastní.
Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať 25. mája.
KDŽP tvrdí, že má riešenia pre podnikateľské prostredie a školstvo. Chce napríklad aj zriadiť Národný exekučný úrad, ktorý ľuďom v sociálnych problémoch pomôže prekonať ich sociálne problémy.
Predseda SMK Péter Őry odhaduje, že strana by vo voľbách mohla získať jedno až dve kreslá. Záležať však bude na účasti, výsledok tiež môže ovplyvniť aj brexit.
V súčasnosti je Figeľ na oficiálnej návšteve Indie ako osobitný vyslanec pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo Európskej únie.
Škripek sa spomína aj v novej strane, za ktorou má byť europoslankyňa A. Záborská, ktorá je nespokojná s Hlinovým pôsobením v KDH, či Richard Vašečka, ktorý neúspešne kandidoval na post predsedu KDH.
Líder Spolu - OD Miroslav Beblavý povedal, že voličom na kandidátke ponúknu skupinu špičkových odborníkov a charakterných ľudí, ktorí budú v Európskom parlamente zastupovať záujmy Slovenska.
Na Slovensku budú eurovoľby v sobotu 25. mája. Voliť sa bude 14 europoslancov.
Termín volieb vyhlásil v pondelok predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Na území SR sa bude voliť do europarlamentu 14 poslancov.
Právo voliť do europarlamentu na území SR majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. ,aktualizované
KDŽP vyzbierala na svoju registráciu viac ako 14.000 podpisov.
V prípade, že Spojené kráľovstvo zostane v Európskej únii, Slovensko bude mať v europarlamente 13 poslancov a Česká republika 21.