Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. november 2024Meniny má Klement
< sekcia Slovensko

TASR realizuje projekt, ktorého cieľom je priblížiť diskusie o CoFoE

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zverejnením aspoň jednej z relácií na svojej internetovej stránke škola získava v rámci projektu TASR možnosť zaradiť sa do žrebovania o poukážky na nákup elektroniky.

Bratislava/Štrasburg 29. apríla (TASR) - Cieľom projektu TASRFOE, ktorý realizuje Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR), je priblížiť diskusie o Konferencii o budúcnosti Európy (CoFoE) aj slovenskej verejnosti. Súčasťou projektu spolufinancovaného Európskou úniou, v rámci grantového programu Európskeho parlamentu v oblasti komunikácie, je aj súťaž, ktorá umožní školám získať hodnotné ceny. TASR prináša týždenný súhrn udalostí okolo CoFoE.

Zverejnením aspoň jednej z relácií na svojej internetovej stránke škola získava v rámci projektu TASR možnosť zaradiť sa do žrebovania o poukážky na nákup elektroniky. Podmienkou je, aby škola do 31. mája 2022 na adresu sutaz@tasr.sk poslala link svojej internetovej stránky, kde bude viditeľné umiestenie časti seriálu. Všetky relácie sú zverejnené na stránkach TASRTV.SK a školám budú doručené aj prostredníctvom newslettera.

"V druhej polovici júna tohto roka z prihlásených vyžrebujeme desať škôl, ktoré získajú nákupnú poukážku v hodnote 350 eur. Všetky ďalšie podrobnosti, ako aj štatút súťaže, nájdu záujemcovia na stránke skolske.sk v sekcii projekty," spresnila vedúca Zahraničnej redakcie TASR a manažérka projektu Monika Himpánová.

V piatok a v sobotu (30. 4.) sa v Štrasburgu uskutoční posledné plenárne zasadnutie CoFoE. Plénum konferencie na ňom predloží na základe konsenzu konečný súbor návrhov, ktorému predchádzali dve zasadnutia, na ktorých sa diskutovalo o návrhoch predložených deviatimi pracovnými skupinami.

Na zasadnutí vyjadria svoje postoje k jednotlivým návrhom aj zúčastnení občania. Posledným plenárnym zasadnutím sa blíži ročný proces k svojmu záveru. CoFoE sa skončí 9. mája, a tým aj možnosť pre občanov prispievať do viacjazyčnej digitálnej platformy.

Prvý občiansky panel spísal celkovo 48 odporúčaní na témy silnejšie hospodárstvo, sociálna spravodlivosť, zamestnanosť, vzdelávanie, kultúra, mládež, šport a digitálna transformácia.

Druhý panel sa venoval európskej demokracii, hodnotám a právam, bezpečnosti a právnemu štátu, pričom sa zhodol na celkovo 39 odporúčaniach. O zmene klímy, životnom prostredí a zdraví rokovali účastníci tretieho panelu, ktorí sa zároveň dohodli na 51 odporúčaniach. Štvrtý a posledný panel spísal 40 námetov na tému migrácie a úlohy EÚ vo svete.