Utorok 24. september 2024Meniny má Ľuboš aj Ľubor

AC Miláno s triumfom v Derby della Madonnina proti Interu

Futbalový zápas Serie A medzi Interom Miláno a AC Miláno na štadióne San Siro v Miláne v nedeľu 22. septembra 2024. Foto: TASR/AP

V poradí 240. prestížne Derby della Madonnina začali lepšie rossoneri, ktorých poslal do vedenia v 10. minúte Christian Pulisic.

Miláno 22. septembra (TASR) - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom mestskom derby talianskej Serie A nad Interom 2:1. Víťazný gól v dueli 5. kola strelil na San Sire v 89. minúte obranca Matteo Gabbia. "Nerazzurri" zaznamenali prvú prehru v novom ročníku a s ôsmimi bodmi sú v neúplnej tabuľke na šiestom mieste, AC je o skóre siedme.

V poradí 240. prestížne Derby della Madonnina začali lepšie "rossoneri", ktorých poslal do vedenia v 10. minúte Christian Pulisic. Vyrovnať sa podarilo v 28. minúte Federicovi Dimarcovi a v závere druhého dejstva mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obe mužstvá. Ujala sa až štandardná situácia v 89. minúte, po ktorej sa hlavou presadil Gabbia. AC vďaka jeho presnému zásahu ukončilo vo vzájomných konfrontáciách šesť zápasov trvajúcu dominanciu Interu. Pre AC to bol jubilejný 80. triumf v prestížnom derby, Inter ich má na konte 91 a 69 duelov sa skončilo nerozhodne.