Štvrtok 4. júl 2024Meniny má Prokop

Alaphilippe triumfoval v 3. etape Okolo Slovenska, Kubiš piaty

Na snímke francúzsky cyklista Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step) skončil na štvrtom mieste v 2. etape 68. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska na trati z Nitry do Hlohovca, ktorá merala 192 km v Hlohovci vo štvrtok 27. júna 2024. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Najvyššie umiestnenie spomedzi Slovákov dosiahol Lukáš Kubiš z tímu Elkov

Dubnica nad Váhom 28. júna (TASR) - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe z tímu Soudal Quickstep zvíťazil v 3. etape pretekov Okolo Slovenska. Dvojnásobný majster sveta v závere 161,2 km dlhej etapy z Piešťan do Dubnice nad Váhom triumfoval o dve sekundy pred tímovým kolegom a krajanom Paulom Magnierom.

Pódium doplnil s rovnakým časom Novozélanďan Hamish Beadle (Team Novo Nordisk). Najvyššie umiestnenie spomedzi Slovákov dosiahol Lukáš Kubiš z tímu Elkov - Kasper, ktorý obsadil 5. priečku s mankom sedem sekúnd. "Záver, zhruba od piatich kilometrov pred cieľom, bol technický. Musím opäť pochváliť tímový výkon, ktorý bol perfektný, chalani nechali v závere dušu," uviedol Kubiš pre RTVS. Dvadsaťštyriročný cyklista je dosiaľ najlepším Slovákom na podujatí: "Bol to jeden z cieľov, ktorý sme si stanovili."

Druhým najlepším Slovákom bol v piatok Matthias Schwarzbacher, ktorý skončil 36. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan finišoval na 85. priečke s mankom 52 sekúnd.

Na čele celkového poradia sa po tretej etape udržal Dán Anders Foldager (Jayco AlUla), pred Alaphilippeom má desaťsekundový náskok.

Okolo Slovenska - 3. etapa (Piešťany - Dubnica nad Váhom, 161,2 km):

1. Julian Alaphilippe (Fr./Soudal Quick-Step) 3:38:47 h, 2. Paul Magnier (Fr./Soudal Quick-Step), 3. Hamish Beadle (N.Zél./Team Novo Nordisk) obaja +2 s, 4. Jenno Berckmoes (Belg./Lotto Dstny), 5. Lukáš KUBIŠ (SR/Elkov - Kasper) obaja +7, 6. Stefano Oldani (Tal./Cofidis), ..., 36. Matthias SCHWARZBACHER (SR/ATT Investments) +20, 49. Simon NAGY (SR/Dukla Banská Bystrica), 55. Martin SVRČEK (SR/Soudal Quickstep) obaja +22, 63. Jakub GALOVIČ (SR/Dukla Banská Bystrica), 65. Samuel TUKA (SR/Dukla Banská Bystrica), 70. Samuel KOVÁČ (SR/Dukla Banská Bystrica) všetci +28, 85. Peter SAGAN (SR/Pierre Baguette Cycling) +52

Celkové poradie po 3. etape:

1. Anders Foldager (Dán./Jayco AlUla) 8:43:23 h, 2. Alaphilippe +10 s, 3. Mauro Schmid (Švajč./Jayco AlUla), 4. Felix Engelhardt (Nem./Jayco AlUla) obaja +13, 5. Max Walscheid (Nem./Jayco AlUla) +38, 6. Gil Gelders (Nem./Soudal Quickstep) +41