Nedela 6. október 2024Meniny má Natália

Alisson v drese Liverpoolu pre zranenie nedochytal, debutoval Jaroš

Na archívnej snímke vľavo David Strelec (Slovan) a vpravo brankár Vítězslav Jaroš. Foto: TASR Jakub Kotian

Brazílsky reprezentant Alisson sa iba nedávno vrátil po svalovom zranení.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Londýn 5. októbra (TASR) -Český brankár Vítězslav Jaroš sa v sobotu dočkal nečakaného debutu v bránke futbalistov FC Liverpool. V zápase 7. kola anglickej Premier League na pôde Crystal Palace vystriedal v 79. minúte zraneného Alissona a prispel k triumfu lídra tabuľky 1:0.

Brazílsky reprezentant Alisson sa iba nedávno vrátil po svalovom zranení a tentoraz si pri odchode z ihriska držal zadnú časť pravej nohy, informovala agentúra AP. Brazílsky futbalový zväz v sobotu večer uviedol, že brankár vynechá obe blížiace sa stretnutia juhoamerickej kvalifikácie MS 2026, na ihrisku Čile a doma proti Peru. V nominácii ho nahradí Weverton z Palmeirasu. Alisson sa podľa predstaviteľov Liverpoolu sťažoval na bolesti stehna a môže absentovať niekoľko týždňov.

Jaroš sa v najvyššej anglickej súťaži predstavil ako prvý český brankár od konca kariéry Petra Čecha v roku 2019. O jediný gól sobotného duelu v Selhurst Parku sa postaral v 9. minúte Diogo Jota.