Pondelok 14. október 2024Meniny má Boris

Angličania zvíťazili vo Fínsku v 2. skupine B-divízie

Angličan Jack Grealish (uprostred) bojuje o loptu s Joelom Pohjanpalom (vľavo) a Fínom Glenom Kamarom počas futbalového zápasu Ligy národov UEFA medzi Fínskom a Anglickom na Olympijskom štadióne v Helsinkách v nedeľu 13. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Slovinci zvíťazili v stretnutí 3. skupiny B-divízie na pôde Kazachstanu 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 55. minúte Jan Mlakar.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Futbalisti Anglicka nedopustili druhú prehru za sebou svojho tímu v Lige národov a v nedeľnom stretnutí zvíťazili vo Fínsku 3:1. V 2. skupine B-divízie tak majú na konte 9 bodov.

Úradujúci vicemajstri Európy sa potrebovali rehabilitovať za domáci neúspech s Gréckom 1:2 a zvládli to. Skóre otvoril v 18. minúte Jack Grealish, ktorý sa úspešne vyhol ofsajdovej pasci a sám pred brankárom Lukášom Hrádeckým nezaváhal. V 74. minúte zariadil bezpečnejší dvojgólový náskok Trent Alexander-Arnold precízne umiestneným priamym kopom a o desať minút neskôr skóroval aj Declan Rice z malého vápna po ideálnej prihrávke od striedajúceho Ollieho Watkinsa. V závere dokázal dať za domácich aspoň čestný gól Arttu Koskonen po rohovom kope.

Slovinci zvíťazili v stretnutí 3. skupiny B-divízie na pôde Kazachstanu 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 55. minúte Jan Mlakar. Slovinci majú po 4. kole na konte 7 bodov, Kazachstan je s jediným bodom na dne tabuľky.