
Zverenci trénera Thomasa Tuchela po piatkovom triumfe vo Wembley nad Albánskom 2:0 uspeli na rovnakom štadióne aj v pondelok s Lotyšmi 3:0.
Zverenci trénera Thomasa Tuchela po piatkovom triumfe vo Wembley nad Albánskom 2:0 uspeli na rovnakom štadióne aj v pondelok s Lotyšmi 3:0. "Nebol to jednoduchý zápas, potrebovali sme priamy kop, aby sa zápas naklonil na našu stranu. Potom sme trochu spomalili a boli tam momenty, ktoré z našej strany nedávali zmysel, no dokázali sme svoj výkon stupňovať. Ukázali sme správny postoj a túžbu a to ma uspokojuje. Sme na dobrej ceste," uviedol po stretnutí nový kouč Angličanov.

Ostrovania súboj zvládli bez škvrny, ale hviezdny Jude Bellingham z madridského Realu mal na mále a mohol vidieť červenú kartu. Prvú žltú uvidel v 42. minúte a po zmene strán sa vyhol druhej, hoci tvrdo fauloval Raivisa Jurkovskisa. Tuchel ho následne v 67. minúte radšej nahradil Philom Fodenom. "Mali sme šťastie. Rýchlo sme sa rozhodli nepokúšať to viac a pristúpili sme k striedaniu," priznal nemecký kouč.
V pozitívnom svetle sa naopak prezentoval krajný obranca FC Chelsea Reece James, ktorý sa postaral o parádny úvodný gól z priameho kopu v 38. minúte. "Reece a jeho kvality sú mi dobre známe. Hral dôrazne a ukázal najvyššiu úroveň. Môže sa stať dominantnou silou nášho tímu v podpore útoku," povedal bývalý kouč "The Blues" o hráčovi, ktorý sa uplynulé dve sezóny trápil so zranením zadného stehenného svalu.