Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Argentína prehrala v Kolumbii 1:2, Paraguaj zdolal Brazíliu 1:0

Na snímke sa James Rodriguez raduje z gólu. Foto: TASR/AP

Argentína zostala napriek prehre na čele tabuľky, pred druhou Kolumbiou má však už iba dvojbodový náskok.

Barranquilla 11. septembra (TASR) - Futbalisti Argentíny a Brazílie nezvládli zápasy 8. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2026 a vyšli v nich bodovo naprázdno. Argentínčania bez zraneného kapitána Lionela Messiho podľahli v Barranquille domácej Kolumbii 1:2, Brazília prehrala na pôde Paraguaja 0:1.

Argentína zostala napriek prehre na čele tabuľky, pred druhou Kolumbiou má však už iba dvojbodový náskok. Kolumbijčania pred takmer 50-tisícovou kulisou odplatili úradujúcim majstrom sveta prehru z finále tohtoročného kontinentálneho šampionátu Copa America. O ich triumfe rozhodol v 60. minúte kapitán James Rodriguez gólom z pokutového kopu. "Nemyslím si, že som proti Argentíne niekedy predtým skóroval, ale všetko je prvýkrát. Dnes to bol síce len ďalší zápas, ale proti tímu, ktorý vyhral prakticky všetko a toto víťazstvo preto chutí ešte sladšie," tešil sa Rodriguez. Ten si pripísal aj asistenciu pri prvom góle svojho tímu v podaní Yersona Mosqueru, za Argentínu vyrovnal na 1:1 Nicolas Gonzalez na začiatku druhého polčasu.

Brazília pokračuje v rozpačitej kvalifikácii, po prehre v Asuncióne s Paraguajom jej patrí priebežne až piata priečka s osembodovou stratou na lídra Argentínu. Priamy postup si vybojuje prvých šesť tímov z 10-člennej tabuľky, siedmy odohrá interkontinentálnu baráž o svetový šampionát. O prehre Brazílie rozhodol jediný gól stretnutia, o ktorý sa ďalekonosnou strelou postaral stredopoliar Diego Gomez v 20. minúte. "Je to jeden z najdôležitejších gólov v mojej kariére. Už ako dieťa som sníval o tom, že skórujem za paraguajskú reprezentáciu v Asuncióne na vypredanom štadióne Defensores del Chaco. Ďakujem fanúšikom za podporu," uviedol po víťaznom stretnutí hráč Interu Miami. Paraguaj vyhral nad Brazíliou v juhoamerickej kvalifikácii prvýkrát od júna 2008 a odplatil jej prehru 1:4 zo základnej skupiny tohtoročnej Copy America. Bola to úspešná domáca premiéra nového trénera Gustava Alfara, ktorý získal s tímom štyri body, v Uruguaji remizoval minulú sobotu 0:0. Paraguaj je v tabuľke priebežne siedmy.

Prekvapenie sa zrodilo v Čile, kde domáci tím podľahol Bolívii 1:2 a nedokázal sa odpútať z predposlednej priečky tabuľky. Ekvádor sa dostal už na štvrtú priečku po triumfe nad Peru 1:0, strelecky sa presadil Enner Valencia. V tabuľke tretí Uruguaj remizoval na ihrisku Venezuely 0:0.