Sobota 12. október 2024Meniny má Maximilián

Argentína remizovala vo Venezuele, Brazília zvíťazila v Čile

Argentínsky futbalista Lionel Messi v súboji s venezuelským hráčom Nahuelom Ferraresim počas kvalifikačného zápasu na MS 2026 vo futbale vo venezuelskom Maturine vo štvrtok 10. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Do zostavy úradujúcich majstrov sveta sa vrátil Lionel Messi, ktorý vynechal predchádzajúce stretnutia v septembri.

Caracas 11. septembra (TASR) - Futbalisti Argentíny remizovali v noci na piatok vo Venezuele 1:1 v 9. kole juhoamerickej kvalifikácie MS 2026. Udržali si však prvú priečku v tabuľke o tri body pred Kolumbiou, ktorá prehrala v Bolívii 0:1.

Do zostavy úradujúcich majstrov sveta sa vrátil Lionel Messi, ktorý vynechal predchádzajúce stretnutia v septembri. Práve po jeho priamom kope dorazil odrazenú loptu do siete Nicolas Otamendi v 13. minúte a otvoril skóre. Domácim sa však podarilo vyrovnať v 65. minúte, keď veterán Salomon Rondón zužitkoval hlavičkou center Yefersona Sotelda.

Brazília prehrávala na pôde predposledného Čile od 2. minúty, keď skóroval hlavou Eduardo Vargas. Tesne pred prestávkou však vyrovnal útočník Botafoga Igor Jesus. Dôležité tri body pre "kanárikov," ktorí v kvalifikácii nepôsobia presvedčivo a patrí im 4. priečka, zariadil víťazným gólom v 89. minúte iný zakončovateľ Botafoga, striedajúci Luiz Henrique.