Sobota 12. október 2024Meniny má Maximilián

Banská Bystrica prehrala derby so Zvolenom, Spišská zdolala Košice

Na snímke Kyle Olson (Zvolen) strieľa do brány Banskej Bystrice počas zápasu 9. kola hokejovej Tipos extraligy HC MONACObet Banská Bystrica - HKM Zvolen 11. októbra 2024 v Banskej Bystrici. Foto: TASR - Ján Krošlák

Barani prvýkrát v sezóne prišli doma o všetky body.

Banská Bystrica 11. októbra (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice v 9. kole Tipos extraligy prehrali na svojom ľade pred vypredaným hľadiskom derby duel so susedným Zvolenom 1:3 a vôbec prvýkrát v sezóne prišli doma o všetky body. Hokejisti spod Pustého hradu vyhrali po piatich prehrách za sebou a odlepili sa z predposlednej priečky tabuľky.

Do vedenia išli Zvolenčania po parádnom zásahu Sheehyho z medzikružia. Bystričania potom pozahadzovali veľké šance, najmä Adams a pykali po strate puku, keď bez prípravy spomedzi kruhov zakončil v strednom dejstve Kukuča. Hostia využili aj prvú presilovku v zápase tesne pred druhou prestávkou z dorážky Sheehyho. V tretej tretine znížil domáci kapitán Výhonský spred bránkového priestoru, ale druhý gól už Bystrica nepridala, keď v presilovke nebol uznaný po zhliadnutí videa presný zásah Wedmana.

9. kolo TEL:

HC MONACObet Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:3
(0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 49. Výhonský (D. Stránský, Michalčin) – 9. Sheehy (Bracco, M. Hudec), 36. Kukuča (Zuzin, Macek), 39. Sheehy (Kudrna) Rozhodcovia: Jobbágy, J. Konc ml. – Kacej, Tvrdoň, vylúčení na dve min.: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3016 divákov (vypredané).

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Žabka, Zeleňák, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek

Zvolen: Kantor – Halbert, Bindulis, Beňo, M. Hudec, Robertson, Sládok, Gron – Kudrna, Olson, M. Hecl – Bracco, Sheehy, R. Bondra – Kukuča, Zuzin, Macek – Marcinek, D. Jendek, Mišiak

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme výborný zápas pred výbornou atmosférou. V prvom rade sme radi, že ľudia prišli a vypredali štadión. Inak sa hrá, keď je plný štadión a výborná atmosféra. Bola vďaka obom fanklubom. Derby nemá favorita. My sme boli väčšinu zápasu aktívnejší. Viac sme mali puk na hokejkách, kontrolovali sme hru. Treba povedať, že keď sa Zvolen dostal do útočného pásma, tak vždy bol nebezpečný. Má tam na to hráčov, vytvorili si šance, ktoré aj premenili. My sme tiež mali šance, no Zvolen dobre bránil. Aj keď sme boli v tlaku, tak do výraznejších príležitostí sme sa nedostávali. Chýbalo nám viac hráčov pred bránkou. Bolo tam veľa odrazených pukov, ktoré stihol brankár chytiť alebo obrana súpera to upratala. Načal nás gól na 0:2, potom na 0:3. Zobralo nám to vietor z plachiet, ale chalani makali, odbojovali to a aj napriek prehre môžeme mať hlavy hore.“

Martin Štrba, tréner Zvolena: „Je to pre nás obrovská úľava. Chlapcom patrí veľká gratulácia. Čakal nás nesmierne ťažký zápas a nesmierne ťažký súper. Chcel by som poďakovať fanúšikom, pretože bola nesmierna atmosféra. Je to derby, to nemá nikdy favorita. My sme zápas odmakalai, oddreli a som šťastný, že sa nám podarilo vyhrať, potrebovali sme to. Dúfam, že sa od tohto duelu odrazíme a pôjde to takto ďalej. Banská Bystrica má formu, hrá doma na malom ihrisku, má skvelých hráčov, takže to bol naozaj skvelý zápas aj z našej strany. Nebolo to dnes iba o našom brankárovi Kantorovi, bola to tímová práca.“

Ilustračná snímka.

Hokejisti Žiliny zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. "Vlci" tak preťali trojzápasovú šnúru prehier a s 11 bodmi na konte okupujú priebežnú ôsmu priečku. Nové Zámky utrpeli už piatu prehru za sebou a v tabuľke klesli so šiestimi bodmi na 11. miesto.

Domáci tím otvoril skóre už v 4. minúte hry. Jarid Lukosevicius zahral puk pred bránu. Spracoval ho Juraj Bezúch, ktorý švihom prestrelil Jasona Grandeho. Do prvej prestávky "vlci" viedli už o dva góly zásluhou Huntera Fejesa, americký krídelník skóroval strelou pomedzi Grandeho nohy. V druhej dvadsaťminútovke najprv skóroval Patrik Koyš a na 4:0 zvýšil strelou z prvej Bezúch. Za hostí sa v 31. minúte presadil Hugo Kováč. Nádeje "býkov" v 37. minúte utlmil samostatný únik poľského reprezentanta Kamila Walegu, ktorý v oslabení zvýšil už na 5:1.

V 53. minúte vykresal nádej hostí na zvrat teč Romana Tvrdoňa. Novozámčania opäť znížili skóre o necelé tri minúty neskôr z hokejky Romana Chartnúcha, ktorý tečoval vyrazenú strelu Andreasa Štraucha, no napokon to na zisk bodov nestačilo.

Vlci Žilina - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Góly: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny) 37. Walega - 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč), Rozhodovali: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1806 divákov

Vlci Žilina: Lacouvée (Židek) – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Pobežal, Holenda, Diakov – Bezúch, Jones, Lukosevicius – Mucha, Walega, Fejes – Varga, Mráz, Koyš – Belluš, Šmída, Juščák

HC MIKRON Nové Zámky: Grande (Rychlík) – Bourdias, Semaňák, Kowalczyk, Komuls, Roman, Luža, Chatrnúch – Ducharme, Slovák, Lapšanský – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Kodhaj – Kováč, Ružek, Štrauch

Milan Bartovič, tréner Vlci Žilina: "Mali sme od začiatku dobrý pohyb, boli sme silní s pukom, vychádzali nám aj ostatné veci, dobre sme pracovali. Nástup do druhej tretiny bol dobrý, potom sme však na päť minút stratili momentum, ale aj to je fáza zlepšovania. Musíme si postrážiť takéto stavy, keď vyhrávame a ostať stále koncentrovaní. Prežili sme potom štvorminútové oslabenie, Kirill Dyakov v ňom ukázal veľký charakter, keď trikrát zblokoval počas jedného striedania strely súpera. Boli sme aktívni aj v tretej časti, hrali sme dobre, ale dostali sme dva góly. Potešili ma debutové góly viacerých chalanov, už to potrebovali. Dúfam, že budú pokračovať v dobrých výkonoch."

Juraj Bezúch, útočník a autor dvoch gólov: "Vedeli sme, že už musíme zbierať body, najmä doma. Som rád, že sme potvrdili rolu domáceho mierneho favorita a vyhrali sme. V záverečnej tretine sme začali trochu špekulovať a dostali sme dva zbytočné góly. Prvé presné zásahy v sezóne chutia výborne, sadli sme si s chalanmi v útoku a som rád, že s nimi môžem hrať. Nevedel som, že sa blíži môj štvorstý zápas v extralige, až pred duelom som sa to dozvedel v kabíne. Dúfam, že ešte nejaký ten zápas v extralige odohrám."

Na snímke malá potýčka hráčov, zľava Tomáš Mikúš (Košice), Samuel Barcík, Stephen Harper (obaja Spišská Nová Ves) počas zápasu 9. kola hokejovej Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves - HC Košice v Spišskej Novej Vsi 11. októbra 2024.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíčazili v šlágri 9. kola Tipos ectraligy nad HC Košice 6:4 a upevnili si vedenie v tabuľke. Domáci dokázali štyrikrát zmazať jednogólové manko. V 57. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre Spišiakov Adam Žiak, ktorý potrestal vylúčenie hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Dvoma gólmi i asistenciami sa blysol kanadský útočník Zack Andrusiak.

HK Spišská Nová Ves - HC Kocice 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)

Góly: 7. Andrusiak (Kestner, Barcík), 22. Andrusiak (Barcík, Kestner, 30. Romaňák (Andrusiak, Kestner), 46. Hannoun (Myklucha, Džugan), 57. Žiak (Andrusiak, Ford), 60. Džugán – 4. Teves (Martel, Pollock), 6. Gildon (Š. Petráš, Pollock), 23. Pollock, 37. Šimun (Janus, Krivošík). Rozhodovali: Moller, Štefik – Ordzovenský, Vyšný, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 4013 divákov

S.N. Ves: Mitens – Groch, Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Barcík, Vaverčák – Majdan, Ford, Rapáč – Kestner, Harper, Andrusiak – Števuliak, Drábek, T. Danielčák – Džugan, Myklucha, Hannoun

Košice: Janus – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc, Deyl, Šedivý – T. Mikúš, Krivošík, Jääskeläinen – Petráš, Pollock, Martel – Šimun, Kohút, Lamper – Rogoň, Havrila, Repčík

Hokejisti HK Poprad zlomili päťzápasovú sériu prehier. V 9. kole Tipos extraligy zdolali pred domácimi priaznivcami Duklu Trenčín 3:0. V tabuľke im so 14 bodmi patrí siedma priečka. Hostia sa so šiestimi bodmi držia v priebežnom poradí na 10. mieste.

"Kamzíci" v závere prvej tretiny využili zaváhanie obrancu Jakea Cardwella, ktorý nedokázal pripraviť o puk Andrewa Calofa. Kanadský útočník prihral priamo pred bránou voľnému Adamovi Cracknellovi, ktorý skóroval. V závere tretej tretiny sa o druhý presný zásah domácich postaralo opäť rovnaké duo Kanaďanov. Calof zahral puk na ľavý kruh Cracknellovi, ten poľahky poslal puk za chrbát ležiaceho Michala Valenta. V 59. zaznamenal Cracknell hetrik po presnej prihrávke od Calofa.

HK Poprad - HK DUKLA Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 19., 54. a 59. Cracknell (Calof), Rozhodovali: Novák, Krajčík – Tichý, Hajnik, vylúčení: 4:4 na 2 min + Bourque - Schmiemann 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1971 divákov

HK Poprad: Vay (Belányi) – Brejčák, Kotvan – Ligas, Bourque – Turan, Fereta – Sluka; – Coskey, Cracknell, Calof – Török, Šiška, Centazzo – Paločko, Suchý, Nauš – Šotek, Urbánek, Kundrik

HK DUKLA Trenčín: Valent (Grigals) – Cardwell, Macejko – Hatala, Schmiemann – Laurenčík, Starosta – Bokroš, Hlaváč; – Šišovský, Baláž, Ahl – Josling, Stapley, Krajčovič – Hudec, Bortňák, Sojčík – Tomík, Dej, Vaňo

Todd Bjorkstrand, tréner Popradu – "Bol to tesný zápas. Nehráme zle, ale skórovať je pre nás výzvou. Dnes sme však dobre riešili situácie. Päť prehier v rade nás ťažilo a dnes to bolo náročné, pretože bol dlho stav 1:0. Sme veľmi šťastní za tri body."

Pavol Mihálik, asistent trénera Trenčína – "Bez gólu sa vyhrať nedá. Prišli sme sem s plánom získať body. Gólman nás dnes držal v hre a dal nám šancu na víťazstvo, ale za dve tretiny sme mali málo striel. Na konci sme hrali vabank a z protiútoku sme dostali gól. Oni svoje šance využili, my nie. Gratulujem súperovi k výhre."

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš presvedčivo 5:1. Michalovčania dosiahli piate víťazstvo za sebou, Liptáci nenadviazali na svoj prvý triumf so Slovanom Bratislava (2:1 pp) a prehrali ôsmy duel v sezóne.

Domáci sa držali na kontakt do polovice zápasu, no v 32. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Adam Varga a v 38. minúte sa k nemu pridal aj lotyšský útočník Kaspars Daugavinš. V tretej časti sa ešte presadil Daniil Fominych.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Žitný (Uhrík, Ullman) – 2. Bodák (Jasečko, Johnson), 12. Slováček (Bodák), 32. Varga (Johnson, Svitana), 38. Daugavinš (Rockwood), 49. Fominykh (Valach). Rozhodovali: Kocúr, Goga - Pribula, Bogdaň, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1174 divákov

L. Mikuláš: Fitzpatrick – Hraško, Ullman, Mezovský, Taylor, Lalík, Fekiač, Štrbáň, Šandor – Žitný, Quince, Gerlach – Chmielewski, Sukeľ, Réway – Avcin, Uhrík, Tkáč – Vojtech, Vankúš, Nespala

Michalovce: Glosár – Slováček, Bodák, Pišoja, Drgoň, Meliško, Marcinko, Jasečko – Krastenbergs, Rockwood, Daugavinš – Varga, Johnson, Svitana – Valach, Rönni, Fominych – Vašaš, Solenský, Kabáč

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade HK Nitra 6:3. "Belasí" sa strelecky presadili dvakrát v každej časti hry, odčinili zaváhanie z Liptovského Mikuláša a posunuli sa na tretiu priečku v tabuľke. "Corgoni" zaznamenali tretiu prehru za sebou a patrí im šieste miesto.

Skóre sa prvýkrát menilo už po 15 sekundách, keď poslal hostí do vedenia Mitchell Hoelscher. Nitrania v úvodnej päťminútovke dokázali otočiť nepriaznivý stav zásluhou Bretta Ritchieho a Samuela Bučeka, no dôležitý vyrovnávajúci gól zaznamenal v 10. minúte Haralds Egle. Rovnaký hráč bol aj strojcom tretieho presného zásahu, keď v 26. minúte využil zaváhanie Miloša Bubelu a nekompromisne zavesil. V polovici zápasu už Slovan viedol o dva góly po ďalšej nitrianskej strate puku za vlastnou bránkou uspel v koncovke druhýkrát Hoelscher. Duel dokázal zdramatizovať v závere prostrednej časti hry Tomáš Hrnka, no vylúčenie domáceho Marka Stachu do konca zápasu definitívne rozhodlo. V päťminútovej presilovej hre sa presadil Richard Pánik a na 6:3 spečatil tečom Samuel Takáč.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Góly: 2. Ritchie (Gill, Buček), 5. Buček (Ritchie), 39. Hrnka (Cotton, Jackson) – 1. Hoelscher (Pecararo), 10. Egle (Murphy, Bakoš), 26. Egle (Bakoš), 31. Hoelscher (Pecararo), 47. Pánik (Pecararo, Bakoš), 51. Takáč (Sersen, Bačik). Rozhodovali: Stano, Orolin - Hercog, Gegáň, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Stacha 5+DKZ za faul kolenom, Buček 10 min za nešportové správanie sa (oba Nitra), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitaloš Stacha, Bača – Ritchie, Gill, Buček – Bajtek, Bubela, Jackson – Lacka, Pobežal, Okoličány – Bačo, Hrnka, Csányi

Slovan: Šutov – Acolatse, Bačik, Maier, Golian, Královič, Sersen, Brincko – Pecararo, Hoelscher, Pánik – Bakoš, Egle, Murphy – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg