Piatok 13. september 2024Meniny má Ctibor

Bénes zariadil pre Union Berlín bod v Mainzi, vyrovnal na 1:1

Na archívnej snímke sprava László Bénes (Slovensko). Foto: TASR - Martin Baumann

Bénes sa vrátil do najvyššej súťaže po dvoch rokoch, predchádzajúce dve sezóny hral za druholigový HSV Hamburg.

Berlín 24. augusta (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Lászlo Bénes sa úspešne uviedol v drese nového zamestnávateľa Unionu Berlín. V sobotňajšom stretnutí 1. kola nemeckej Bundesligy skóroval ako náhradník a prispel k remíze svojho tímu na ihrisku Mainzu 1:1.

Bénes sa vrátil do najvyššej súťaže po dvoch rokoch, predchádzajúce dve sezóny hral za druholigový HSV Hamburg. Slovenský ofenzívny stredopoliar prišiel na trávnik v 72. minúte a už o dve minúty vyrovnal na 1:1, keď si prevzal loptu za hranicou veľkého vápna a napriek preplnenej šestnástke ju poslal presne k žrdi. Ďalší slovenský hráč Matúš Bero sa netešil ani z bodu, Bochum prehral v Lipsku 0:1.

Bundesliga - 1. kolo:

FC Augsburg - Werder Brémy 2:2 (2:1)

Góly: 16. Rexhbecaj, 35. Essende – 12. Agu, 58. Njinmah

FSV Mainz 05 - 1. FC Union Berlín 1:1 (0:0)

Góly: 26. Kübler, 54. Dóan, 61. Kübler – 2. Demirovič

TSG 1899 Hoffenheim - Holstein Kiel 3:2 (2:0)

Góly: 6., 37. a 87. Kramarič (prvý z 11 m) - 63. Bernhardsson, 89. Mačino, ČK: 82. Kelati (Kiel) po 2. ŽK

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)

Góly: 72. a 90.+3. Bynoe-Gittens