Nedela 22. september 2024Meniny má Móric

Eintracht Frankfurt zdolal Mönchengladbach 2:0 v 4. kole Bundesligy

Futbalista Eintrachtu Frankfurt sa teší z gólu v zápase nad Borussiou Mönchengladbach, v sobotu 21. septembra 2024. Foto: TASR/AP

Mönchengladbach má na konte tri body.

Berlín 21. septembra (TASR) - Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zvíťazili nad Borussiou Mönchengladbach 2:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Bundesligy. Po treťom víťazstve po sebe majú na konte deväť bodov a v neúplnej tabuľke poskočili na priebežné 3. miesto. Mönchengladbach má na konte tri body.

Slovenský futbalista Matúš Bero prispel gólom k remíze Bochumu s Kielom. Svoj prvý presný zásah strelil v 22. minúte, keď vyrovnal na priebežných 1:1. Bochum si krátko na to vytvoril náskok 2:1, no prišiel oň v 89. minúte.

Bero sa pred svojím gólom dostal k lopte v šestnástke a krížnou strelou po zemi prekonal brankára hostí.

Hráči Bayernu Mníchov suverénnym spôsobom potvrdili formu z nedávneho obdobia, keď na ihrisku Werderu Brémy triumfovali 5:0. Bolo to pre nich desiate víťazstvo po sebe, na čele Bundesligy sú s plným bodovým ziskom. V Brémach gólovo nadviazali na dve vysoké víťazstvá, keď po triumfe v Kieli 6:1 zdolali v zápase Ligy majstrov Dinamo Záhreb 9:2.