Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

Blattnerová nepostúpila do finále na 100 m voľný spôsob v SB11

Na snímke vpravo slovenská reprezentantka v paraplávaní Tatiana Blattnerová a jej tréner Henrich Krč v rozplavbe na 100 m voľný spôsob v kategórii SB11 v paraplávaní na XVII. paralympijských hrách 2024 v Paríži 7. septembra 2024. Foto: TASR/SPV/Roman Benický

V prvej rozplavbe zvíťazila Liesette Bruinsmaová z Holandska, ktorá časom 1:05,23 min stanovila nový paralympijský rekord.

Paríž 7. septembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v paraplávaní Tatiana Blattnerová nepostúpila na PH v Paríži do finále na 100 m voľný spôsob kategórie SB11. V sobotnej druhej rozplavbe zaznamenala šiesty najlepší čas 1:13,63 min a celkovo obsadila 11. priečku. Na víťazku druhej rozplavby Dariu Lukianenkovú z Ruska stratila 5,86 sekundy. V prvej rozplavbe zvíťazila Liesette Bruinsmaová z Holandska, ktorá časom 1:05,23 min stanovila nový paralympijský rekord.