Pondelok 1. júl 2024Meniny má Diana

Brazília zdolala Paraguaj, Kolumbia do štvrťfinále na Copa America

Futbalista Brazílie Vinicius Juniorsa teší po strelení gólu v zápase základnej D-skupiny na kontinentálnom šampionáte Copa America v americkom Las Vegas v piatok 28. júna 2024. Foto: TASR/AP

Kolumbia je po dvoch stretnutiach stopercentná a má miestenku do vyraďovačky.

Las Vegas 29. júna (TASR) - Futbalisti Brazílie si pripísali prvé víťazstvo na kontinentálnom šampionáte Copa America v USA. Vo svojom druhom dueli v základnej D-skupine zdolali Paraguaj 4:1 aj vďaka dvom presným zásahom Viniciusa Juniora. Na čele skupiny je s plným počtom bodov a istotou postupu do štvrťfinále Kolumbia po hladkom triumfe nad Kostarikou 3:0.

Brazílčania po nečakanej bezgólovej remíze s Kostarikou zabrali naplno a už v prvom polčase si proti Paraguaju vypracovali trojgólový náskok. Po polhodine hry síce Lucas Paqueta nepremenil penaltu, ešte do prestávky sa však dvakrát presadil Vinicius a jeden gól pridal aj Savio. Omar Alderete po zmene strán znížil na 1:3 z pohľadu Paraguaja, ale Paqueta v 65. minúte svoj druhý pokus z bieleho bodu využil a Brazília suverénne dokráčala k trom bodom. Bolo to prvé víťazstvo "kanárikov" v súťažnom stretnutí od septembra 2023.

Kolumbia je po dvoch stretnutiach stopercentná a má miestenku do vyraďovačky. Pod triumf nad Kostarikou sa postupne gólovo podpísali Luis Diaz, Davinson Sanchez a Jhon Cordoba. K prvenstvu v skupine bude Kolumbii stačiť aj remíza v záverečnom dueli proti Brazílii.

Copa America - D-skupina:

/Glendale/:

Kolumbia - Kostarika 3:0 (1:0)
Góly: 31. Diaz (z 11 m), 59. Sanchez, 62. Cordoba

/Las Vegas/:

Paraguaj - Brazília 1:4 (0:3)
Góly: 48. Alderete - 35. a 45.+5 Vinicius Junior, 43. Savio, 65. Paqueta (z 11 m), ČK: 81. Cubas (Par.)