Štvrtok 19. september 2024Meniny má Konštantín

Bronz pre Maročanov, v súboji o 3. miesto deklasovali Egypt 6:0

Maročan Bilal El Khannouss oslavuje víťazstvo vo futbalovom zápase mužov o bronz na Letných olympijských hrách 2024 vo štvrtok 8. augusta 2024 vo francúzskom Nantes. Foto: TASR/AP

Čisto africký duel o bronz vyznel jasne v prospech Maroka, ktoré si už v prvom polčase vybudovalo dvojgólový náskok.

Nantes 8. augusta (TASR) - Futbalisti Maroka získali na OH 2024 bronzové medaily. Vo štvrtkovom súboji o 3. miesto v Nantes deklasovali Egypt 6:0. Maročania sa tešia z historicky prvej olympijskej medaily, nadviazali na vydarené účinkovanie na MS 2022 v Katare, kde obsadili štvrtú priečku.

Čisto africký duel o bronz vyznel jasne v prospech Maroka, ktoré si už v prvom polčase vybudovalo dvojgólový náskok. V priebehu štyroch minút skórovali vydarenou strelou Abde Ezzalzouli a hlavičkou Soufiane Rahimi. Ten pridal v druhom dejstve ešte jeden gól, presadili sa aj Bilal El Khannous, Akram Nakash a vysoký triumf korunoval v 87. minúte z priameho kopu kapitán Achraf Hakimi, spoluhráč slovenského obrancu Milana Škriniara v Paríži St. Germain. Dvadsaťosemročný Rahimi je s 8 gólmi najlepší strelec olympijského turnaja.

futbal, muži zápas o 3. miesto:

Egypt - Maroko 0:6
(0:2)
Góly: 26. a 64. Rahimi, 23. Ezzalzouli, 51. El Khannouss, 73. Nakash, 87. Hakimi