Utorok 2. júl 2024Meniny má Berta

Česi v príprave zdolali Severné Macedónsko, Holandsko porazilo Island

Holandský hráč Memphis Depay (uprostred) bojuje o loptu s Johannom Gudmundssonom (vpravo) z Islandu v prípravnom zápase Holandsko - Island v Rotterdame 10. júna 2024. Foto: TASR/AP

Česi sa na kontinentálnom šampionáte predstavia v F-skupine a postupne nastúpia proti Portugalsku, Gruzínsku a Turecku.

Bratislava 10. júna (TASR) - Futbalisti Česka zvíťazili v záverečnom prípravnom zápase pred ME nad Severným Macedónskom 2:1. Domáci sa v Hradci Králové dostali do vedenia po hodine hry, keď Patrik Schick premenil penaltu. O päť minút neskôr odpovedal Isnik Alimi, no v úplnom závere Antonín Barák rovnako z penalty zariadil triumf.

Holanďania uspeli v generálke proti Islandu. Na štadióne De Kuip v Rotterdame vyhrali nad Islandom vysoko 4:0. Poliaci si vo Varšave poradili s Tureckom 2:1, v 90. minúte o tom rozhodol Nicola Zalewski.