Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 5. marec 2025Meniny má Fridrich
< sekcia Šport

DAC Dunajská Streda prehral v príprave s OGC Nice 0:6

Na snímke futbalista DAC Dunajská Streda Milan Šimčák, archívna snímka Foto: TASR - Jakub Kotian

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble zvíťazili v prípravnom stretnutí nad účastníkom najvyššej českej súťaže Baníkom Ostrava 3:2.

Bratislava 1. augusta (TASR) - Futbalisti fortunaligového FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble zvíťazili v sobotnom prípravnom stretnutí nad účastníkom najvyššej českej súťaže Baníkom Ostrava 3:2. DAC Dunajská Streda prehral v ďalšom prípravnom dueli na sústredení v Rakúsku s francúzskym prvoligistom OGC Nice vysoko 0:6. Úradujúci majster Slovan Bratislava zvíťazil nad maďarským tímom Puskás Academy 2:1.



príprava FL:



DAC Dunajská Streda - OGC Nice 0:6 (0:4)

Góly: 1. a 83. Gouiri, 3. a 45+1. Maolida, 34. a 54. Claude-Maurice



Puskás Academy - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 85. Plšek - 20. Medveď, 78. Ratao



Kisvarda - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 37. Kovácsreti



MTK Budapešť - ŠKF Sereď 2:0 (1:0)

Góly: 28. Herrera, 59. Schon



Senica - Slovácko 0:1 (0:1)

Gól: 29. Navrátil



AS Trenčín - Fastav Zlín 2:5 (1:0)



Spartak Trnava - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Góly: 81. Pačinda (11 m) - 58. Chytil



AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:3 (0:1)

Góly: 6. Weir, 54. Blahút, 74. Zubairu



FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble - Baník Ostrava 3:2 (2:0)

Góly: 16. Duga, 38. Svozil (vlastný), 64. Holzer (vlastný) - 68. Kuzmanovič (z 11 m), 90. Smola

Vláda schválila zmeny v ústave, riešia pohlavia i kultúrno-etické témy

Premiér navrhuje účinnosť zákona od 1. júla 2025.

,aktualizované 

- Ministri a predsedovia ostatných ústredných orgánov štátnej správy budú musieť vládu informovať o poskytnutí financií mimovládnym neziskovým organizáciám ešte pred podpisom zmlúv.

- Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu večer vystúpi s prejavom k národu v súvislosti so súčasnou globálnou neistotou.

- Americký prezident Donald Trump v noci na stredu vystúpil s prvým prejavom pred oboma komorami amerického Kongresu od opätovného nástupu do funkcie.

- Po odchode Rudolfa Huliaka z Národnej rady (NR) SR má nastúpiť do parlamentu Miroslav Radačovský, ktorý v parlamentných voľbách v roku 2023 kandidoval za SNS.

- Vláda schválila v stredu návrh ústavného zákona, ktorý má do Ústavy SR zakotviť dve pohlavia, muža a ženu.

- Milióny obyvateľov východného pobrežia Austrálie sa pripravujú na príchod tropického cyklónu Alfred.

- Nezamestnaní by mohli prísť o dávky v hmotnej núdzi, pokiaľ odmietnu ponuku primeranej práce. Vyplýva to z návrhu novely zákona o službách zamestnanosti, ktorý v stredu schválila vláda.

- Premiér Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok (6. 3.) odcestuje do Bruselu na mimoriadny samit predstaviteľov Európskej únie (EÚ).

- Koalícia má v Národnej rade (NR) SR 76 poslancov, ktorí sú pripravení na voľbu predsedu parlamentu. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD).

- Jordánsko z vojnou zničeného Pásma Gazy v utorok začalo evakuovať prvú skupinu palestínskych detí, ktoré potrebujú lekársku starostlivosť.

- Pápež František, ktorý je hospitalizovaný pre obojstranný zápal pľúc, si v noci "dobre oddýchol", pričom spal s kyslíkovou maskou, uviedol v stredu Vatikán.

- Rudolf Huliak (nominant Smeru-SD) prichádza do funkcie ministra cestovného ruchu a športu po dlhých vyjednávaniach a na základe politickej dohody vládnej koalície. Po jeho stredajšom vymenovaní to zdôraznil prezident SR Peter Pellegrini.

- Prezident SR Peter Pellegrini vymenoval za nového ministra cestovného ruchu a športu Rudolfa Huliaka.

- Francúzske úrady cez víkend zadržali takmer desať ton kokaínu v prístave v meste Dunkerque na severe krajiny.

- Prezident SR Peter Pellegrini sa zúčastní na prezidentskom samite Slavkovského formátu (S3). Spolu s českým prezidentom Petrom Pavlom a rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom sa stretnú na zámku Slavkov pri Brne.

- Dnes bude slnečno. Teploty vystúpia na 11 až 16 stupňov C.

- Polícia pátra po podozrivom z útoku na mladého muža, ku ktorému došlo v utorok podvečer v Piešťanoch. Zranený mladík bol prevezený do piešťanskej nemocnice. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave o tom informovalo na sociálnej sieti.

- Pápež František prežil v utorok v nemocnici pokojný deň v modlitbách a odpočinku. Nezopakovali sa uňho záchvaty dýchacích ciest z predošlého dňa, počas nadchádzajúcej noci však bude mať nasadenú kyslíkovú masku, oznámil večer Vatikán.

- Priebeh piatkovej schôdzky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s prezidentom USA Donaldom Trumpom či pozastavenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine neprispeje podľa českého premiéra Petra Fialu k trvalému mieru.

- Americký viceprezident J. D. Vance sa v utorok ohradil voči kritike, ktorú vyvolal jeho výrok o možných mierových jednotkách na Ukrajine, pričom spochybnil ich kompetentnosť pre takúto misiu.