Sobota 6. júl 2024Meniny má Patrik, Patrícia

Džudistka Tománková získala zlato na ME dorastencov v Sofii

Na snímke slovenská medailistka v džude Patrícia Tománková. Foto: TASR/SOŠV - Andrej Galica

Tománková mala v 1. kole voľný žreb, v druhom premohla Turkyňu Livanur Kayirovú na ippon.

Sofia 27. júna (TASR) - Slovenská džudistka Patrícia Tománková sa stala dorasteneckou majsterkou Európy v kategórii do 44 kg. Vo finále na šampionáte v Sofii bola jej súperkou v boji o titul Španielka Africa Puenteová Lopezová a zdolala ju na wazaari.

Tománková mala v 1. kole voľný žreb, v druhom premohla Turkyňu Livanur Kayirovú na ippon. Vo štvrťfinále bola jej protivníčka Belgičanka Lena Antoineová a pripísala si triumf na wazaari. Medailu si zaistila úspechom v semifinále, keď zvíťazila nad Srbkou Natalijou Proličovou na ippon.