Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

EL: Plzeň zdolala v Košiciach ukrajinský FC Kryvbas Kryvyj Rih 2:1

Futbalista Plzne Tomáš Chorý (uprostred), hráči Fiorentiny Lucas Martinez Quarta (vľavo) a Rolando Mandragora bojujú v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL) Viktoria Plzeň - AC Fiorentina v Plzni vo štvrtok 11. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Premožiteľ futbalistov Ružomberka v 2. predkole Európskej ligy turecký Trabzonspor prehral v úvodnom zápase 3. predkola EL s Rapidom Viedeň 0:1.

Košice 8. augusta (TASR) - Futbalisti slovinského tímu NK Celje zvíťazili nad írskym Shamrock Rovers 1:0 v úvodnom zápae 3. predkola Európskej ligy. Hráči Viktorie Plzeň zvíťazili v Košiciach nad ukrajinským tímom FC Kryvbas Kryvyj Rih 2:1, keď víťazný gól strelil v 69. minúte útočník Daniel Vašulík. V drese Plzne odchytal celý zápas slovenský brankár Marián Tvrdoň, stredopoliar Erik Jirka sa dostal na ihrisko v nadstavenom čase.

Premožiteľ futbalistov Ružomberka v 2. predkole Európskej ligy turecký Trabzonspor prehral v úvodnom zápase 3. predkola EL s Rapidom Viedeň 0:1. Jediný gól strelil v 67. minúte obranca Lukas Grgic. Odvety sú na programe vo štvrtok 15. augusta.