Streda 2. október 2024Meniny má Levoslav

Fernandes sa vyhol suspendácii, FA mu zrušila červenú kartu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Podľa agentúry DPA sa Fernandes pošmykol na klzkom teréne predtým, ako v 42. minúte trafil holennú kosť Maddisona.

Londýn 1. októbra (TASR) - Vedenie anglického futbalového klubu Manchester United uspelo s odvolaním voči červenej karte pre svojho kapitána Bruna Fernandesa. Portugalského stredopoliara vylúčil rozhodca Chris Kavanagh za zákrok na Jamesa Maddisona v nedeľnom domácom dueli Premier League proti Tottenhamu, ktorý "červení diabli" prehrali 0:3.

Podľa agentúry DPA sa Fernandes pošmykol na klzkom teréne predtým, ako v 42. minúte trafil holennú kosť Maddisona. Anglická futbalová asociácia (FA) sa na situáciu dodatočne "posvietila" a napokon sa rozhodla červenú kartu zrušiť. Tridsaťročný Portugalčan sa tak vyhol trojzápasovej suspendácii a bude môcť nastúpiť najbližší víkend proti Aston Ville.

"Bruno Fernandes bude Manchestru United k dispozícii v najbližších troch dueloch po tom, ako klub uspel s odvolaním voči vylúčeniu, ktoré sa ukázalo byť nesprávne," uviedol klub vo vyhlásení. "Bol to jasný faul, ale v žiadnom prípade nie na červenú kartu," povedal Fernandes po zápase pre Sky Sports.