Štvrtok 27. jún 2024Meniny má Ladislav a Ladislava

Hokejisti Kanady majú zlato, porazili USA

Bronzové medaily na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Soči získali Fíni, ktorí porazili domácich Rusov.

Soči 26. apríla (TASR) - Kanadskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov postúpili do finále MS v Soči, keď v piatkovom úvodnom semifinále zvíťazili nad rovesníkmi z Fínska 3:1. Výber "javorových listov" sa v boji o zlato stretne s USA, Američania zdolali v druhom semifinále domácich Rusov 4:3 po samostatných nájazdoch.

Zlaté medaily na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Soči vyhrali v nedeľu Kanaďania. Vo finále si poradili s rivalom z USA 3:2. Fínski hokejoví reprezentanti do 18 rokov získali na turnaji bronz. V nedeľu si poradili s domácimi rovesníkmi 2:1.

MS "18" - semifinále:
Kanada - Fínsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Klimchuk, 25, Morrissey, 60. Bennett - 48. Antonen
Rusko - USA 3:4 pp a sn (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Buchnjevič, 33. Ničuškin, 57. Lešenko - 17. McCarron, 45. Vannelli, 58. Louis, rozhodujúci nájazd Kelleher