Nedela 22. september 2024Meniny má Móric

Futbalisti Sparty Praha vyhrali v Českých Budějoviciach 2:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Diana Semanová

Sparta sa bodovo dotiahla na mestského rivala Slaviu.

Praha 22. septembra (TASR) - Futbalisti AC Sparta Praha potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v nedeľňajšom zápase 9. kola českej najvyššej súťaže na pôde Českých Budějovíc 2:0. Iba z lavičky náhradníkov úradujúceho českého šampióna sledoval duel slovenský krídelník Lukáš Haraslín. Sparta sa bodovo dotiahla na mestského rivala Slaviu. Oba tímy majú na konte 22 bodov, lepšie skóre má vedúca Slavia.

Hráči Sigmy Olomouc zvíťazili nad Duklou Praha 2:1. Domáci sa ujali vedenia už v úvodnej minúte duelu zásluhou Jana Klimenta. Od šiestej minúty však hrali o jedného menej, keď videl červenú kartu Adam Dohnálek. Ešte do prestávky sa však sily na ihrisku vyrovnali a po faule nedohral stretnutie ani slovenský stredopoliar Filip Lichý.

Česká liga - 9. kolo:

SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 2:1 (1:0)

Góly: 1. a 59. Kliment - 74. Řežníček. ČK: 6. Dohnálek - 45. Lichý

/J. Chvátal odohral celý zápas - F. Lichý videl ČK v 45. min, M. Hruška odchytal celý duel, M. Svoboda bol na lavičke/

SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Góly: 11. Vitík, 55. Krasniqi

/R. Križan odohral celé stretnutie - L. Haraslín bol na lavičke/

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:2 (1:1)

Góly: 35. Ladra, 48. Kusej - 8. Zlatohlávek, 65. Krobot

/M. Králik odohral celý zápas, A. Kadlec bol na lavičke náhradníkov - V. Budinský na lavičke/